Britský dokumentarista Nick Broomfield navazuje na svůj dokumentární film z roku 1992 o sériové vražedkyni Aileen Wuornosové, dálniční prostitutce, která byla v letech 1989-1990 odsouzena za vraždu šesti mužů na Floridě. Broomfield v rozhovorech se stále více psychicky labilní Wuornosovou zachycuje pokřivenou mysl vražedkyně, kterou stát Florida považuje za duševně zdravou - a tudíž způsobilou k popravě. V průběhu filmu Broomfield zařazuje záběry ze svého svědectví u Wuornosova soudu.
Když se chcete zbavit panictví a nejste úplně dospělí, neměli byste to troubit do světa ani na internet. Nikdy totiž nevíte, kdo se o tom dozví a jak s tím naloží. V komedii Kazišuci záměr svých dětí odhalí jejich rodiče, kteří se v důsledku toho vydají na válečnou stezku, jejímž cílem je zachování panenství svých dcer. Mitchell ještě nepochopil, že je jeho dcera skoro dospělá. Lisa nemá partnera, a tak se na svou dceru až nezdravě fixuje. A Hunter se o svou Sam nikdy moc nestaral a teď by to chtěl dohnat. O „sexuální dohodě“, která jejich děti během večera zbaví stigmatu panenství, se dozví z jejich náhodně zachycené komunikace na internetu. A protože dcery právě odjely na maturitní ples a oni se jim nemůžou dovolat a sex jim zakázat, vydají se za nimi, aby je našli a řekli jim, že mají ještě dost času. Kdyby na začátku téhle pouti tušili, co je čeká, možná by nakonec překousli nejen sex, ale třeba i nějaké to neplánované těhotenství.
Pro obyvatele Moraine v Ohiu byla General Motors víc, než jen automobilka – byla to tepna jejich obce. V návaznosti na oznámení společnosti v roce 2008, že se filiálka bude zavírat kvůli nízkým prodejům nákladních automobilů a dodávek, začali šokovaní pracovníci bilancovat svou kariéru u General Motors. A tak dělníci smutně vzpomínají na všechny příležitosti nasbírané za léta práce, přátelství, která získali a hrdost, kterou našli u montážní linky. Tento film je jejich žalozpěvem, prostřednictvím jejich slov se můžete stát svědky zmírajícího amerického výrobního systému a nahlédnout do tamního automobilového průmyslu, jenž se ocitl v krizi.
Milena je jako úspěšná filmová střihačka součástí specifického uměleckého prostředí. Čím déle v něm setrvává, tím silnější má pocit, že se postupně ze všeho nějak vytrácí smysl. Vše se stává banálnějším, vše se technologizuje, vše se opakuje a imituje, přičemž kopie je leckdy ceněna více, nežli originál. Milena je zamilovaná do Vladimíra, svůj vztah však žije na základě iluze, iluze vztahu, kde hlavní slovo má mobilní telefon.