A japánokat gyakran éri az a vád, hogy bálna- és delfinvadászatnak nevezett mészárlásokkal hívják fel magukra a figyelmet, felbőszítve ezzel zöld aktivistákat és állatbarát civileket egyaránt. Azok az esetek melyek a hírekben szerepelnek, viszont nem fedik le az összes ilyen esetet, rengeteg brutális esemény marad rejtve az emberek elől. Egy csapat aktivista és filmes beszivárog egy Taiji városa melletti, védett öbölbe, hogy dokumentálják az ottani, rendszeres mészárlások egyikét. Ugyanis ezen a helyen évente több mint 20 000 delfint ölnek le, ráadásul olyan szennyezett a környék, hogy az állatok húsában annyi ólom halmozódik fel, mely eléri a mérgező szintet. És mindezt a helyiek gyakran, mint bálnahúst adják el szerte Japánban.

A dokumentumfilmes-televíziós rendezőpáros Árvai Jolán és Sántha László, miközben szórakoztató dokumentum-riportmontázst készített az 1957. és 1973. között eltelt időszak rockéletéről, legfőképpen arra volt kíváncsi, hogyan és miért kezdődött el a mozgalom elszomorító metamorfózisa. Milyen szándék és milyen hatásmechanizmus eredményezte a progresszív irányzatok sorvadását, lassú elhalását; a legéleterősebbek manipulálhatóvá, elüzletiesedését? A választ a film készítői nem mondják el, és nem is mondatják el senkivel. A nézőre bízzák, akar-e egyáltalán felelni. Mert ha nem, a Rockfogyatkozás hetvenöt perce akkor is gyorsan eltelik. Magában hordja a fakultatív élményt nyújtó többrészes sorozat lehetőségét, amellyel egyszerre lehet elégedett több nézői réteg.

Április 27-én a Hajógyár és a Carson Coma a Cinema MOM-ban mutatja be első koncertfilmjét egy premier előtti vetítés keretein belül. Magyarország egyik legtrendibb zenekara nem rég adta ki legújabb lemezét, a Hajógyár stábja pedig az ikonikus Pannónia Stúdió falai között rögzítette, ahogy a fiúk élőben eljátsszák az összes számot, és természetesen a kihagyhatatlan klasszikusok is felcsendülnek! A dalok között exkluzív interjúk és hangulatos montázsok színesítik a filmet.