Lata 40., przedmieścia Holywood. Po sąsiedzku z aktorami w Toon Town mieszkają rysunkowe postacie. Pewnego dnia zostaje zamordowany szef studia filmowego "Maroon Cartoons". Podejrzany staje się Królik Roger. Według policji chciał się on zemścić na producencie, który romansował z jego seksowną żoną, Jessicą. Roger prosi o pomoc detektywa Eddiego Valianta. Razem wpadają na trop intrygi, która może zniszczyć cały rysunkowy świat.
Ed Wood, reżyser, scenarzysta, producent i aktor, zyskał przez wszystkich krytyków USA dwuznaczną sławę najgorszego reżysera wszechczasów serią tandetnych horrorów i filmów science fiction zrealizowanych przede wszystkim w latach pięćdziesiątych. Były to na wpół amatorskie produkcje, zrealizowane za przysłowiowe psie pieniądze, z koszmarnymi dialogami, byle jakim aktorstwem i niezliczonymi błędami inscenizacyjnymi. Ed Wood jednak wcale nie był przegranym nieudacznikiem. Wręcz przeciwnie, jego nieprawdopodobny optymizm, witalność i inwencja pozwalały mu przez długie lata robić to, co chciał robić i pracować tak, jak to sobie wymarzył.
Kamera śledzi seryjnego zabójcę i złodzieja w chwilach kiedy właśnie wykonuje swój "zawód". Nawiązuje do sztuki, muzyki, natury, społeczeństwa i życia, w miarę jak pozbywa się listonoszy, emerytów i przypadkowych ludzi. Powoli zaczyna wciągać w swe działania ludzi z przeciwnej strony kamery, a oni zaczynają się zastanawiać, czy to, co robią to dobry pomysł. Film zakazany w wielu krajach.
Lata siedemdziesiąte. Raoul Duke i Dr Gonzo podążają do Las Vegas - miasta wiecznego hazardu i zatracanych pieniędzy. Jak się okazuje, są oni uzależnieni od róznego rodzaju używek typu Eter, LSD, Kokaina i wiele innych. Podający się za dziennikarza oraz Prawnika przyczyniają się do całkowitej destrukcji miejsc, w których przebywają. Ich głównymi celami są pokoje hotelowe, gdzie po zameldowaniu traktują je jak typową stajnie, w której przeżywają "odloty" swojego życia. Czarna Komedia mówiąca nam, o tym, jakie są przemyślenia, halucynacje i motywy do czynów po spożyciu środka odurzającego.
Znany reżyser Pablo oraz jego siostra Tina są dość nietypowym rodzeństwem: on jest homoseksualistą, a Tina transseksualistą. Przypadek sprawi, że obydwoje zwiążą się z tym samym młodym, nieprzewidywalnym człowiekiem - pociągającym, ale niebezpiecznym Antonio (Antonio Banderas).
Znany producent filmowy broni swojej pozycji przed czyhającym na zajęcie jego miejsca konkurentem. W dodatku ktoś zaczyna mu grozić.
Norville Barnes przyjeżdża z małego miasteczka do Nowego Jorku z ambitnymi planami zrobienia wielkiej kariery. Sprawia on wrażenie ostatniego idioty. W tym samym czasie Waring Hudsucker, prezes wielkiej firmy, Hudsucker Industries popełnia samobójstwo skacząc z 44. piętra. Ponieważ Waring miał większość udziałów, jego partnerzy boją się, że ktoś wykupi na giełdzie jego udziały i przejmie firmę. Jedyną osobą, która zachowuje spokój jest Sidney Mussburger, który ma już plan jak poradzić sobie z tą niewygodną sytuacją. Zatrudnia na stanowisku prezesa właśnie Norvillea Barnesa, który ma w głowie genialny pomysł na zabawkę dla dzieci.
"Fakty i akty" to opowieść o pewnym niezwykłym przedsięwzięciu. Dochodzi bowiem w Białym Domu do ogromnego skandalu, w który wmieszany jest sam prezydent. Conrad Brean (Robert De Niro), doradca i wysoki urzędnik Białego Domu, którego zadaniem będzie zatuszowanie seksualnych wyczynów prezydenta w przededniu wyborów. Kiedy konieczne staje się odwrócenie uwagi mediów i opinii publicznej od tego wydarzenia, Brean wynajmuje hollywoodzkiego producenta Stanleya Motssa (Dustin Hoffman). Wspólne przedsięwzięcie tych manipulatorów to wywołanie wojny z... Albanią (dlaczego Albania?, a dlaczego nie - odpowiada Brean). W skład ekipy Motssa wchodzą najlepsi z najlepszych w branży hollywoodzkiej. Łączą oni siły z zespołem z otoczenia prezydenta i tworzą niesamowitą fikcyjną "wojnę". Niestety nie wszyscy będą chcieli uwierzyć w konflikt z odległą Albanią.
Borat opuszcza swój rodzinny Kazachstan, aby nakręcić w Ameryce film dokumentalny. Przemierzając kraj wzdłuż i wszerz spotyka prawdziwych ludzi w prawdziwych sytuacjach. Jego niecodzienne zachowanie wywołuje silne reakcje, ujawniając tym samym uprzedzenia i hipokryzję kultury amerykańskiej. Przezabawny. Poruszający. Porywający. Niebezpieczny. Anarchistyczny. Do Borata - satyrycznej karykatury kazachskiego dziennikarza, wykreowanej przez Sachę Barona Cohena - pasuje każde z tych określeń, a także jeszcze wiele innych...
Boże Narodzenie to czas, w którym wszystko może się zdarzyć. I to każdemu, także mocno stojącej na ziemi dziennikarce - Annie Reed (Meg Ryan). Oto jadąc samochodem na Wigilię do domu swego narzeczonego i słuchając radia, Annie trafia przypadkowo na audycję, która zmieni jej życie. Ośmioletni Jonah (Ross Malinger) martwi się o swego niedawno owdowiałego ojca i telefonuje w rozpaczy do rozgłośni radiowej z prośbą o pomoc. Zmuszony do zwierzeń tata chłopca, Sam (Tom Hanks), opowiada na antenie o swojej miłości do zmarłej żony i spędzonych z nią cudownych chwilach. Annie jest tak poruszona uczuciowymi wyznaniami Sama, że postanawia go odnaleźć i poznać. Ale jest kilka przeszkód: Sam mieszka w Seattle, Annie jest w Baltimore ... poza tym Sam nawet nie wie o jej istnieniu!
Jane Craig, Aaron Altman i Tom Grunick pracują dla pewnej stacji telewizyjnej. Jane i Aaron mają duże doświadczenie w zawodzie, mogą poszczycić się sukcesami, Tom dopiero zaczyna wielką karierę. Ambitna i zapracowana Jane nie zauważa uczucia, którym od dawna darzy ją przyjaciel, ceniony korespondent Aaron Altman. Sumienny, ale nieśmiały mężczyzna jest dla żywiołowej dziewczyny zbyt bezbarwny. Tom od razu przypada jej do gustu. Przystojny i elokwentny, równie ambitny jak Jane, znajduje czas na romans z koleżanką.
Studentka dziennikarstwa szuka wielkiego tematu, który otworzy jej drogę do kariery. Trafia w sam środek śledztwa nad tajemniczymi morderstwami.
Kolejny, po "Kto wrobił królika Rogera" i "Kosmicznym meczu", film łączący sceny aktorskie z sekwencjami animowanymi. Kaczor Daffy znudzony byciem zawsze drugim - za Królikiem Bugsem - postanawia opuścić Hollywood na dobre. Zamierza teraz pomagać DJ Drake'owi (Brendan Fraser). Gdy DJ dowiaduje się, że jego sławny ojciec (Timothy Dalton) zostaje porwany przez podłego Pana Chairmana (Steve Martin) rusza wraz z Daffym na poszukiwania do Afryki. Chairman porwał ojca DJ'a, gdyż ten zna miejsce, w którym znajduje się mistyczny błękitny diament. DJ i Daffy, aby ocalić świat, muszą dotrzeć do diamentu zanim uczyni to Chairman. Ich śladami, oprócz Chairmana, podąża również wiceprezes studia, Kate Houghton (Jenna Elfman) i Królik Bugs. Zdali oni sobie bowiem sprawę, że Królik potrzebuje partnera, a pozbycie się Daffy'ego było dużym błędem.
Tytułowy nowicjusz to Clark Kellogg (Matthew Broderick) - student I roku nowojorskiej szkoły filmowej. Sytuacja bohatera nie wygląda wesoło - na uczelni idzie mu kiepsko, a na domiar złego cwaniaczek imieniem Victor (Bruno Kirby) ukradł właśnie Clarkowi cały dobytek. Studentowi udaje się dopaść złodzieja, ten jednak zdążył już przepuścić cały łup i zamiast ukradzionych rzeczy oferuje Clarkowi pracę u swojego wuja z nowojorskiej Małej Italii. W ten sposób Kellogg wkracza w świat włoskiej mafii - wuj Victora, niejaki Carmine Sabatini (Marlon Brando) okazuje się bowiem gangsterskim bossem, uderzająco podobnym do don Corleone. W biurze don Carmine wisi portret Mussoliniego, w przypominającym pałac domu oryginał "Mony Lisy" ("W Luwrze mają tylko dobrą kopię" oświadcza skromnie mafiozo). Praca Clarka polegać ma na dostarczaniu tajemniczych przesyłek z lotniska. Chłopak podejrzewa oczywiście narkotyki, ale proceder don Carmine ma w rzeczywistości o wiele bardziej wyrafinowany charakter.
Barbara Novak (Renée Zellweger), bibliotekarka z prowincji, pisze bestseller. "Do diabła z miłością" jest książką rozchwytywaną przez kobiety na całym świecie. Mówi o takich rzeczach jak zaspakajanie popędu seksualnego czekoladą czy sile kobiet. Po jej wydaniu Barbara jedzie do Nowego Jorku i ma udzielić wywiadu dla prestiżowego męskiego magazynu "Know", lecz jego wysłannik, kobieciarz i przystojniak, Catcher Block (Ewan McGregor), trzy razy nie stawia się na umówione spotkania. Barbara wypowiada cichą wojnę mężczyznom.
Historia pięciu kobiet, których losy łączą się za sprawą szkolnych wybryków ich nastoletnich dzieci. Jan, Esperanza, Hillary, May i Lytia pochodzą z różnych środowisk. Mają odmienne relacje ze swoimi byłymi partnerami, różne marzenia i plany na przyszłość. Kiedy dowiadują się, że ich dzieci poważnie naruszyły surowe zasady panujące w elitarnej szkole, postanawiają zawiązać grupę wsparcia. Wzajemnie próbują sobie pomagać w rozwiązywaniu codziennych problemów i podtrzymywać się na duchu.
Wścibski reżyser zdobywa oryginalny scenariusz filmowy napisany przez nastoletniego Jasona. Chłopak wraz z przyjaciółką wyrusza do Hollywood, by odzyskać tekst.