Japonia, XVII wiek. Na dwór potężnego klanu przybywa ronin, by prosić o zezwolenie na popełnienie rytualnego samobójstwa. W odpowiedzi słyszy historię samuraja, który kilka miesięcy wcześniej przybył z taką samą prośbą. Wkrótce okazuje się, że historie obu roninów w zaskakujący sposób łączą się ze sobą... "Harakiri" jest dziś uważane za jedno z największych arcydzieł japońskiego kina, dzieło tej klasy co "Rashomon" czy "Siedmiu samurajów" (filmy te łączy również osoba scenarzysty, legendarnego Shinobu Hashimoto). Niezwykły wizualnie film Masakiego Kobayashiego wyróżniono Specjalną Nagrodą Jury na festiwalu w Cannes.
Akcja rozgrywa się na pograniczu iracko-tureckim, zamieszkałym przez Kurdów. Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę Irakowi, Kurdowie czekają więc na wyzwolenie. Są wśród nich dzieci: sieroty, którym przewodzi Kak Satellite. Satellite zna kilka słów po angielsku i ma opinię światowca. Tylko on w okolicy umie montować anteny satelitarne, dzięki którym można dowiedzieć się, jak przebiega wojna. Autorytet Satellite'a zostaje zagrożony, kiedy do wioski przybywa tajemnicze rodzeństwo: piękna Agrin i jej bezręki brat Hengov.
Szokujący i dekadencki film będący artystyczną prowokacją reżysera. Czterech zamożnych mężczyzn spotyka się na uczcie w podmiejskiej willi. Pilot Marcello (Marcello Mastroianni), sędzia Philippe (Philippe Noiret), producent telewizyjny Michel (Michel Piccoli) oraz restaurator i kucharz Ugo (Ugo Tognazzi) postanawiają popełnić samobójstwo z... przejedzenia. Po pierwszym dniu objadania się sprowadzają do willi trzy prostytutki. Do towarzystwa dołącza też żądna wrażeń nauczycielka. W willi dochodzi do orgii obżarstwa i seksu.
Nieśmiały nastolatek, Mark Hunter, przeniósł się z Nowego Jorku do małego miasteczka w Arizonie. Chłopak nie potrafi znaleźć sobie miejsca w nowej szkole, nawiązać kontaktów towarzyskich z rówieśnikami. Żeby wyładować gniew i dać upust zbuntowanej naturze, Mark zakłada piracką rozgłośnię radiową. Jego programy to coś w rodzaju prywatnego notatnika, z rozważaniami, rozmowami ze sobą, z błazenadą i z muzyką. Nauczyciele, rodzice i media wszczynają obławę na nieokrzesanego radiowca.
Zia po udanej próbie samobójstwa, przenosi się do pośmiertnego świata, który przypomina ten sprzed śmierci z jedną różnicą - jest tu o wiele gorzej. Zia nie może zapomnieć o swojej wielkiej miłości, przez którą się zabił. Próbuje odnaleźć się w tym odmiennym świecie, poznaje rosyjskiego muzyka Eugene'a, z którym spędza bardzo dużo czasu, aż do momentu, gdy dowiaduje się iż jego miłość rownież znalazła się w tym świecie. Wtedy obaj wyruszają w podróż by odnaleźć dziewczynę. Na swej drodze spotykają wiele ciekawych osób, między innymi autostopowiczkę Mikal oraz anioła o imieniu Kneller, który prowadzi ich przez tę dziwną krainę. Przepełniony niespodziankami, komicznymi zawirowaniami akcji oraz absurdalnym humorem "Tamten świat samobójców" ukazuje, jak cenne i zaskakujące potrafi być życie i miłość.
Lee Holloway (Maggie Gyllenhaal) ma kilka obaw składając podanie o posadę sekretarki w biurze adwokackim Edwarda Greya (James Spader). Po pierwsze dopiero co opuściła szpital dla psychicznie chorych. Po drugie, wystarczył jeden dzień z jej dysfunkcyjną rodzinką, by wrócić do starych, autodestrukcyjnych nawyków. Poza tym, Lee jeszcze nigdy nie miała żadnej pracy. Mimo to, dziwaczny prawnik zatrudnia ją. Na początku praca w biurze pana Grey'a wydaje się zupełnie normalna, ale wkrótce pomiędzy pisaniem na maszynie i zaparzaniem kawy, Lee i pan Grey pozwalają sobie na bardziej osobiste stosunki, przekraczając granice, które przyprawiłyby o zawrót głowy każdego dyrektora personalnego. Kiedy o biurowej miłości dowiaduje się rodzina Lee i jej "chłopak z doskoku", Peter (Jeremy Davies) wybucha skandal. Rodzinka próbuje przywrócić Lee do "normalnego" życia, dziewczyna, pewna swych uczuć tym razem buntuje się. Ona odkryła czym dla niej jest miłość.
Film opowiada o trzydziestoletniej kobiecie, która zmarnowała życie na serię nieudanych związków i bezowocną pomoc młodszej siostrze. Kiedyś miała przez sobą świetlaną przyszłość, jednak pechowe decyzje i stawianie potrzeb innych ponad swoimi, sprawiło, że straciła swoją wielką szansę. Teraz, aby zapewnić swojemu ośmioletniemu synowi lepszy start, chce go wysłać do prywatnej szkoły. Żeby zdobyć pieniądze, decyduje się na założenie wraz z siostrą własnego przedsiębiorstwa.
W strukturze FBI istnieje wydział ds. przestępczości internetowej. Na pierwszej linii frontu walki z cyber-przestępczością działa agentka specjalna Jennifer Marsh (Diane Lane), która musi rozwikłać wyjątkowo przerażającą sprawę: w sieci pojawiają się kolejne relacje na żywo z uśmiercania ludzi. Perwersyjny zabójca uzależnia szybkość uśmiercenia torturowanej ofiary od liczby widzów odwiedzających stronę z makabrycznym widowiskiem: im więcej wejść na stronę, tym szybsza śmierć. Internetowy zabójca gra z policyjnymi specami w kotka i myszkę, ale kiedy wkracza w prywatne życie agentki, cały zespół rozpoczyna wyścig z czasem, aby wytropić geniusza Internetu, który wydaje się praktycznie niewykrywalny.
Po raz pierwszy spotykamy Williama Keane na dworcu autobusowym, gdzie desperacko stara się odnaleźć swoją 6-letnią córeczkę, która zaginęła kilka miesięcy wcześniej. Keane włóczy się po dworcu wspominając wydarzenia tamtego tragicznego dnia. Żyje w zawieszeniu pomiędzy dniami spędzanymi na bezskutecznych poszukiwaniach i nocach wypełnionych alkoholem i narkotykami. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia spotyka młodą kobietę i jej 7-letnią córkę, które mają poważne problemy finansowe. Nieoczekiwanie Keane postanawia im pomóc. Nie można do końca być pewnym, czy jego nagłe zainteresowanie przede wszystkim dziewczynką wynika z jego ojcowskiej potrzeby, czy raczej kieruje nim jakiś inny, mroczny i przerażający motyw...
Win Berry postanawia kupić zrujnowany budynek, który zamierza przerobić na hotel. Na otwarcie wydaje uroczystą kolację. Jednak los mu nie sprzyja. Spokój wielopokoleniowej rodziny burzą nagła śmierć dziadka oraz wiadomość, że Frannie została zgwałcona. Gdy nadchodzi list z Europy od Freuda, który zaprasza przyjaciół do Wiednia, aby tam wspólnie zajęli się prowadzeniem hotelu, rodzina decyduje się na wyjazd.