A Hood csatacirkáló több, mint 20 éven át a brit hadiflotta büszkesége volt, melyet világszerte a legnagyobb, legerősebb hadihajóként csodáltak. Mégis megdöbbentően rövid idő alatt elsüllyedt Grönland partjai mellett, 1941. május 24-én, a Bismarck csatahajó ellen vívott csatában. A Hood szétzúzott hajótestét percek alatt elnyelték a hullámok, 1415 fős legénységéből mindössze hárman maradtak életben. Évtizedeken át senki sem tudta megfejteni, hogyan süllyedhetett el olyan gyorsan a csatacirkáló, hiába alakult több vizsgáló bizottság is az okok feltárására. 2001-ben megtalálták a roncsát, ám annak vizsgálata sem szolgált egyértelmű bizonyítékokkal. Két neves roncskutató, David Mearns és Innes McCartney most visszatér a Hoodhoz, hogy megfejtse a csatacirkáló pusztulásának titkát.

1943-ban az amerikaiak nagy ellentámadásra készülődnek. Öt fiatal kadét, Hannibal, Billy, Walter, Leroy és Lewis összebarátkozik az amerikai kiképző támaszponton, összehozza őket a hazaszeretet és a repülés iránti imádat. Mindannyian nagyon szeretnének harci repülőgépet vezetni, de először meg kell felelniük a kiképzésen. Joy ezredes szerint a jelenlétük nem kívánatos, csak elfoglalják a helyet az "igazi" pilótáktól. Pedig a fiúk nagyon igyekeznek, és a teszteken rendszeresen a legmagasabb pontszámokat érik el. Lewis sajnos összetör egy gépet, ezért őt eltanácsolják a pilóták közül. A többiek Glenn hadnagynál folytatják a gyakorlatokat, és nagy sikereket érnek el. Walter végzetes hibát követ el, és úgy érzi, igazságtalanul bánnak vele. Sértődöttségében merész mutatványokat hajt végre a gépével, és lezuhan. A többiek sikeresen végeznek, és Észak-Afrikába küldik őket bevetésre...

A második világháború elején Németország lerohanta Franciaországot, csúfos vereséget mérve a francia hadseregre. Párizsba is bevonultak a német csapatok. Miközben a legtöbb helybéli szinte bénultan szemléli az eseményeket, egy maroknyi lengyel, magyar, örmény és más nemzetiségű zsidó emigráns megalakítja a Manouchian-csoportot. A csoport névadója, az örmény költő vezetésével harcolnak a német megszállók ellen, az életüket teszik kockára a szabadságért. A németek kíméletlen hajszát indítanak utánuk, melybe a francia csendőrséget is bevonják.

A II. Világháború elérte a Fülöp-szigeteket is, ahol sajátságos patt helyzet alakult ki a szemben álló angol és japán csapatok között. Egyik fél sem rendelkezik olyan erővel, hogy a másikat lerohanhassa. A hallgatólagos tűzszünet csak addig tart, míg az angolok parancsot nem kapnak, hogy semmisítsék meg a japánok rádióállomását, bármi áron...

A film Jan Nowak-Jezioranski igaz története alapján készült, aki a második világháború idején futárként szolgált a lengyel hadsereg parancsnokai és a londoni lengyel emigráns kormány között. Gyorsan vissza kell térnie Varsóba, hogy az ottani felkelés kitörése előtt továbbítsa a lengyel miniszterelnök parancsait a Honi Hadsereg főparancsnokának.