A Káosz című olasz filmdrámában több történet bontakozik ki a néző előtt. Az egyes meseszálakat egy nyakában csengővel repkedő holló köti össze. Mind az öt emberi sors a sós tenger, a mediterrán olasz táj és a történelmi romok árnyékában nyílik ki előttünk.

Egy film a találkozásokról, melyek megjósolhatók vagy előre várhatók, melyektől mi, nézők, félünk, vagy titokban nagyon is kívánjuk őket. Miközben a rendező szabadon pásztázza kamerájával a francia és olasz városokat, belső helyszínek utáni kutatása négy gyönyörű szerelmi történet forrása lesz. Az elsőben egy fiatal férfi annyira szerelmes egy lányba, hogy nem tudja eldönteni feláldozza-e vágyakozását az élvezetekért cserébe. A másodikban a rendezőt egy fiatal nő bűvöli el azzal, hogy bevallja neki: "megöltem az apámat". A harmadikban egy pár szakít egymással Párizsban, és a szakítás nyomán másik két ember kerül közel egymáshoz. Az utolsó történet témája a szerelem átváltozása: szeretheti-e ugyanaz az a szív Istent és az Embert is?

Az Eros ritka filmtörténeti pillanat: három közepes hosszúságú filmből álló, az erotika és a szerelem témájával foglakozó antológia, a világ három páratlan rendezője, Wong Kar Wai, Steven Soderbergh és Michelangelo Antonioni rendezésében. Mindegyikük a maga egyéni módján közelíti meg az örök misztériumot: Wong egy gazdag textúrájú és fájóan érzelmes, ugyanakkor sikamlós történetet mond el, Soderbergh filmje fanyar humorú, perverz komédia, Antonioni pedig filozófikus meditációval áll elő a férfi és nő közötti szakadékról