Travis, weteran wojny w Wietnamie cierpiący na bezsenność, zatrudnia się jako taksówkarz na nocnej zmianie. Jeżdżąc wieczorami po Nowym Jorku, styka się z najbardziej podejrzanymi i niebezpiecznymi ludźmi i zdaje sobie sprawę, ile otacza go przemocy i okrucieństwa. Próbuje, bezskutecznie zresztą, nawiązać znajomość z pracowniczką kampanii wyborczej, Betsy. Spotyka też młodą prostytutkę Iris, którą chce uwolnić od ciemiężyciela. Mężczyzna postanawia na własną rękę rozprawić się z całym "robactwem" tego miasta...
Na teksańskiej pustyni, niedaleko granicy z Meksykiem, pojawia się samotny mężczyzna. Nielegalnie przekroczył granicę, i od wielu dni błąka się po okolicy. Kiedy wreszcie dociera do pierwszej amerykańskiej osady, z wyczerpania mdleje. Okazuje się, że mężczyzna ma amnezję, nie wie, kim jest i skąd przyszedł. Na podstawie odnalezionych przy nim dokumentów lekarze docierają do mieszkającego w Los Angeles Walta. Ten ze zdumieniem rozpoznaje w pacjencie swojego starszego brata, Travisa, który cztery lata wcześniej porzucił żonę i synka i wszelki słuch po nim zaginął...
Prawdziwa historia Johna Forbesa Nasha Jr., paranoicznego schizofrenika, a jednocześnie genialnego matematyka XX wieku, którego stworzone w latach 50-tych formuły stały się podstawami Teorii Gier stosowanej w ekonomii, za co otrzymał Nagrodę Nobla po 40 latach w 1994 roku. Film jest biograficznym obrazem, skupiającym się na związku Johna z żoną, kreślącym drogę, jaką potoczyło się jego życie, od sukcesu poprzez chorobę umysłową wykrytą w wieku 30 lat, aż po powrót do zdrowia.
Bonnie Parker i Clyde Barrow to para kochanków, a przede wszystkim duet gangsterów i morderców doby wielkiego kryzysu. Bonnie poznała Clyde'a w kilka dni po tym, jak opuścił więzienie. Okoliczności poznania nie należały jednak do romantycznych. Clyde został nakryty na próbie ukradzenia samochodu matki Bonnie. Ich gangsterski duet szybko stał się sławny. Przez pewien czas bardzo zręcznie udawało im się wyprowadzać w pole ścigającą ich po całych Stanach policję. Nadszedł jednak dzień, gdy wpadli w zasadzkę, a sposób, w jaki zginęli, dopełnił ich legendę.
Kolejny dokument Michaela Moore'a opowie tym razem o kontrowersyjnym systemie opieki zdrowotnej w USA i wpływie medycznego establishmentu na sytuację panującą w amerykańskiej służbie zdrowia. Zdaniem Moore'a pacjenci nie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ firmy ubezpieczeniowe często decydują się nie ponosić kosztów leczenia. Chce przekonać się ile żyć ludzkich może uratować dzięki temu filmowi.
60-letni Charles Duchemin uchodzi za niekwestionowanego mistrza francuskiej kuchni. Jego książki kucharskie, programy telewizyjne, eseje o filozofii smaku i przewodniki gastronomiczne przyniosły mu takie powodzenie, że Akademia Francuska zaproponowała mu członkostwo. Charles przygotowuje swego syna Gerarda do przejęcia kulinarnego królestwa, ale nie wie, że potomek pasjonuje się cyrkiem i w tajemnicy przed ojcem prowadzi mały zespół cyrkowy, w którym występuje jako klaun.
Operator kamery Harry Hinkle został przypadkowo poturbowany przez jednego z zawodników podczas meczu futbolu amerykańskiego. Mężczyzna trafia do szpitala. Szwagier pechowca, Willie Gingrich, pozbawiony skrupułów adwokat, postanawia wykorzystać sytuację i namawia Harry'ego, żeby udawał sparaliżowanego z powodu wypadku, co pozwoliłoby mu wyłudzić znaczną sumę pieniędzy od sprawcy nieszczęścia. Towarzystwo ubezpieczeniowe podejrzewając próbę oszustwa, podejmuje z panami ostrą grę.
Historia młodej Kolumbijki, Maríi Álvarez. Ciężko pracująca dziewczyna z niezamożnej rodziny marzy o lepszym życiu. Pewnego dnia pojawia się nieoczekiwana szansa na odmianę losu.
Borat opuszcza swój rodzinny Kazachstan, aby nakręcić w Ameryce film dokumentalny. Przemierzając kraj wzdłuż i wszerz spotyka prawdziwych ludzi w prawdziwych sytuacjach. Jego niecodzienne zachowanie wywołuje silne reakcje, ujawniając tym samym uprzedzenia i hipokryzję kultury amerykańskiej. Przezabawny. Poruszający. Porywający. Niebezpieczny. Anarchistyczny. Do Borata - satyrycznej karykatury kazachskiego dziennikarza, wykreowanej przez Sachę Barona Cohena - pasuje każde z tych określeń, a także jeszcze wiele innych...
Phileas Fogg (David Niven) - angielski dżentelmen w każdym calu zakłada się, że w ciągu 80 dni okrąży świat dookoła. Razem ze świeżo zatrudnionym francuskim kamerdynerem Passepartout (Cantinflas) ruszają w podróż. Za nimi podąża detektyw angielskiego Scotland Yardu pan Fix (Robert Newton). W Indiach Fogg ratuje od spłonięcia żywcem księżniczkę Aoudę (Shirley MacLaine), z którą razem kontynuuje swą podróż.
Pełen pasji portret współczesnej młodzieży, będący opowieścią o miłości, stracie, złym postępowaniu i poszukiwaniu odkupienia. Miasteczko Waco w stanie Teksas. Richie Wincott zostaje zmuszony do opuszczenia rodziny zastępczej w wieku 18 lat. Chłopak szybko zderza się z niebezpieczeństwami i pokusami życia na własny rachunek. Staje się głównym podejrzanym o nieudany napad i doświadcza z pozoru niemożliwej miłości od nieoczekiwanego przyjaciela.
Film jest bezpośrednią kontynuacją części pierwszej. Jeden z miejscowych odkrywa w swojej stodole kilka wielkich jaj. Chcąc na nich zarobić sprzedaje je w miasteczku na pisanki. Niestety kilka godzin później z jaj wykluwają się Critters, które zaczynają atakować mieszkańców miasteczka. Na pomoc ponownie przychodzą im kosmiczni łowcy nagród. Ale tym razem stworków jest znacznie więcej.
Nauczyciel z Nowego Jorku przeprowadza się do małego miasteczka w Teksasie, gdzie szybko zostaje zwolniony za bycie gejem. Przebrany za kobietę powraca, by dokonać zemsty.
John Clasky (Adam Sandler) jest oddanym ojcem, którego nieprzeciętne umiejętności szefa kuchni zapewniły jego rodzinie (Tea Leoni, Cloris Leachman) życie na najwyższym poziomie włączając w to letni dom w Malibu i cudowną gosposię Flor (Paz Vega). Piękna Meksykanka właśnie przeprowadziła się do Los Angeles ze swoją 12-letnią córką szukając lepszego życia. Gdy podejmuje pracę i wprowadza się na lato do państwa Clasky, Flor nie zdaje sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwa czekają na nią ze strony bogatych, ekscentrycznych Amerykanów. Różnice kulturowe prowadzą do serii mniej lub bardziej zabawnych nieporozumień.