Szakértők és celebaktivisták részletezik, miként válhat a talaj a klímaváltozás ellen, a bolygónk megmentéséért vívott harc kulcsfontosságú elemévé.
A bolygónk alján, egészen lent a Csendes-óceán déli részén fekszik egy elszigetelt, legendás múltú szárazföld: Új-Zéland A monda szerint Isten egy mágikus horoggal húzta felszínre a szigeteket. Ma ezeket a misztikus tájakat Középföldeként, a hobbitok otthonaként ismerjük. Tűz formálta, jég borítja. Új-Zéland a kalandvágyók nemzete. Ezen a helyen a vállalkozó szellem új időtöltést teremtett és némi találékonyság megmentett egy várost. Új-Zéland a rendhagyó ötletek hazája, itt még egy egyszerű biciklitúra is lélegzetelállító. Ez a fiatal ország gazdag történelemmel és romlatlan szépséggel rendelkezik, amit mindenki megtapasztalhat, aki hajlandó tenni érte.
Az ipari forradalom, majd az 1800-as évek második felében megindult elképesztő gazdasági fejlődés alapjaiban változtatta meg az ember és a természet viszonyát. Az emberiség elkezdte nyersanyagforrásnak használni a természetet, kifogyhatatlan bőségszaruként kezelte. A kétszáz évnyi folyamatos ipari fejlődésért azonban súlyos árat kellett fizetnünk. A globális felmelegedés következménye megannyi katasztrófa, mely a veszélyre figyelmeztet. Most talán még van esély a változtatásra. Az alkotók feltárják, hogyan jutott el az emberiség arra a pontra, hogy fegyverek nélkül is elpusztítsa önmagát.