Po žmonos ir jos meilužio nužudymo bankininkas Andrew Dufresne nuteisiamas kalėti Šoušenko kalėjime. Bėgant metams, jis išlaiko viltį ir svajones išeiti laisvėn ir ilgainiui užsitarnauja pagarbą iš kitų kalinių, ypač vieno - “Red“ Reddingo, kuris savo rankose laikė visą kalėjimo juodąją rinką. Andrew tampa įtakingu nuteistuoju. Bet ar taps jo svajonės realybe?

„Kartą Amerikoje“ veiksmas prasideda Niujorke, 3-iojo dešimtmečio pradžioje. Du žydų geto paaugliai Davidas ir Maksas – smulkūs nusikaltėliai, įsimylėję tą pačią gražuolę Deborą. Davidas užmuša juos persekiojusį gangsterį Bagsį ir patenka į kalėjimą. Po dešimties metų jis atgauna laisvę, Davido laukia Maksas. Laikai pasikeitė – JAV galioja prohibicijos įstatymas, o alkoholio kontrabandininkai tapo organizuoto nusikaltimų pasaulio lyderiais. Davidas ir Maksas taip pat pelnosi iš alkoholio. Veiksmas apima didžiulę laiko atkarpą. Filmas tai parabolė apie draugystę, ištikimybę sau ir principams, ir apie neišsipildžiusią meilę.

Dvylikos metų mergaitė Matilda, grįžusi iš parduotuvės savo bute randa iššaudytą šeimą bei jame dar siautėjančius gangsterius. Mergaitę išgelbėja kaimynas Leonas, kuris yra samdomas žudikas. Matilda paprašo, kad vyras išmokytų ją šios profesijos subtilybių.

1932-ųjų rimeikas pasakoja apie gangsterio Tonio Montanos (Al Pacino) ir jo artimo draugo Menio Rei pabėgimą į Majamį. Nužudęs įtakingą kubietį Montana pagaliau gali palikti bėglių stovyklas ir keliauti po JAV. Po keleto nesėkmingų mėginimų susirasti legalų darbą Montana su Rėjum pradeda prekiauti kokainu. Tonis greitai iškyla, bet kuo jis darosi įtakingesnis, tuo labiau auga jo priešų skaičius ir paranoja. Scenarijaus autorius Oliver Stone.

„Milerio sankryža“ kaip bebūtų, yra ne tik vienas iš iškiliausių gangsterinio filmo pavyzdžių, nagrinėjančių sausojo įstatymo problemą nusikalstamame pasaulyje, bet ir vienas iš svarbiausių brolių Coenų darbų, kuris savo preciziškai atgamintu praeito amžiaus ketvirtojo dešimtmečio laikotarpiu lenkia kitus jų žinomus, ir netgi labai aukštai vertinamus kino projektus, gavusius kultinį statusą.

Policijos detektyvas Denis Romanas – puikus derybininkas. Jis ką tik išgelbėjo įkaite paimtą mergytę. Tačiau per ta proga surengtą vakarėlį Denio nuotaika subjūra. Jo partneris praneša jam neįtikėtiną naujieną – kažkas vagia pinigus iš policijos fondų. Jiedu susitaria kol kas niekam apie tai neprasitarti ir sučiupti vagišių. Tačiau naktį kažkas nužudo Denio partnerį ir apkaltina Denį. Bylą tiriantį policininką drauge su visais kolegomis Denis paima įkaitais. Jis kalbėsis tik su Krisu Sebianu. Derybos prasideda. Ar pagrindinis Denio reikalavimas – nustatyti, kas nužudė jo partnerį, – bus įvykdytas?..

Koledže prasideda prezidento rinkimų kampanija. Karjeristė ir išsišokėlė Treisė Flik iškelia savo kandidatūrą. Dėl romano su šia mergina neseniai iš koledžo pašalintas dėstytojas Deividas Novotnas. Jo draugas koledžo dėstytojas Džimas Makelisteris imasi žygių, kad išsišokėlės neišrinktų. Jis įkalbina populiarų koledžo futbolininką Polą Matclerį dalyvauti rinkimuose. Kandidatų vis daugėja...

1981-ieji metai. Žiema Niujorke. Ir ne bet kokia, o pati pavojingiausia, nusikaltimais ir dramomis alsuojanti žiema. Į šį miestą atsikraustę emigrantai Abelis su žmona Ana bando jame išsilaikyti, sukurti verslą ir tvirta koja žengti pirmyn, tačiau ilgai netrukus jie suvokia, kad korupcija ir politika persipynęs Niujorkas nėra toks svetingas emigrantams ir tai padaryti jiems nebus taip paprasta.

Džonas Šaftas – bebaimis Niujorko policijos detektyvas. Visuomet vilkintis juodą odinį apsiaustą Džonas Šaftas nepripažįsta jokių autoritetų, ginčus linkęs spręsti kumščiais ir todėl dažnai konfliktuoja su kolegomis. Šis pareigūnas tiria painias ir sudėtingas, dažnai su rasizmu susijusias bylas. Vieną naktį šalia naktinio baro žiauriai nužudomas juodaodis vaikinas. Atvykęs į nusikaltimo vietą, Džonas Šaftas nė kiek neabejoja, kad tai garsėjančio žiaurumu rasisto Valterio Vadeo rankų darbas. Vienintelė Džono Šafto viltis - baro padavėja, kuri matė kaip baltaodis rasistas turtuolis užmušė tą juodaodį smūgiuodamas per galvą su beisbolo lazda. Tačiau mergina bijo susidorojimo ir atsisako liudyti teisme. Neturėdamas reikalingų įkalčių teisėjas paleidžia vaikiną už piniginį užstatą, kurį sumoka jo tėvas turtuolis. Vos išėjęs iš kalėjimo Valteris pabėga į Šveicariją. Pralaimėjęs Džonas Šaftas palieka Niujorko policiją ir savais metodais imasi tirti šią bylą.