Rok 1939, dusot vojenských bot rezonuje celou Evropou. Nacistické Německo splétá svou pavučinu, dochází k anexi Rakouska a napadení Polska. Velká Británie a Francie mu vyhlašují válku. Fyzik Albert Einstein, žijící v azylu ve Spojených státech, se obává o osud vědeckého pokroku v Evropě. Po upozornění jedním z bývalých studentů se rozhodl varovat prezidenta Franklina Roosevelta, Francouzi a Němci zanedlouho odhalí tajemství atomového jádra a budou tak moci vyrobit novou zbraň nepředstavitelné síly. Němečtí, stejně jako francouzští vědci potřebovali pro svou práci těžkou vodu, velmi vzácnou látku vyráběnou v Norsku, v jediné továrně na světě. Šlo o nejneuvěřitelnější a nejutajenější bitvu druhé světové války, o které se mluví jako o „Bitvě o těžkou vodu“. Kdo bude mít těžkou vodu, získá kontrolu nad atomem.

Film Patton je portrétem jednoho z nejgeniálnějších válečníků dvacátého století, který získal v roce 1970 celkem 8 Oscarů. Jeden ze získaných Oscarů patří Georgovi C. Scottovi a to za jeho triumfální ztvárnění George Pattona, jediného spojeneckého generála, kterého se nacisté skutečně obávali. Charismatický Patton, který sám navrhoval vlastní uniformy a nosil šestiranovku se slonovinovou rukojetí věřil, že v minulých životech byl válečníkem. Vymanévroval Rommela v Africe a po Dni-D vedl své jednotky v nezastavitelném tažení napříč Evropou. Jak byl brilantní, tak byl odbojný a dokázal svými schopnostmi , že jeho nestálá osobnost byla jednou z největších zbraní, kterou nepřítel nedokázal nikdy porazit.

Děj filmu je zasazený do let 1944–1945 a vypráví příběh židovské dívky Rachel, jež se ukrývá v okupovaném Holandsku. Potom, co je svědkem masakru celé své rodiny, se připojí k domácímu hnutí odboje. Dostane za úkol napojit se na velitelství gestapa tím, že svede šarmantního německého kapitána. Verhoeven staví svůj film jako velkolepou akční podívanou, na kterou ale zároveň pohlíží s ironickým odstupem. Scénář filmu vychází ze skutečných událostí a staví na hlavní ženské hrdince, která ve filmu představuje jediný záchytný bod. Film totiž dobu i hrdiny popisuje v neustálé ambivalenci. Pohrává si s tradičním pohledem na odboj i nacisty, jejichž zažité obrazy často převrací.

V roce 1941 bylo Renatovi 13 let a ačkoliv probíhala druhá světová válka, v jeho ospalé vesničce se prakticky nic nedělo. Dokud se však jednoho dne neobjevilo něco, co jednou provždy změnilo jeho život: Malena, krásná mladá údajná válečná vdova, jež se stala obsesí každého muže a objektem nenávisti každé ženy. Díky ní začne Renato získávat mnoho životních zkušeností a dostane se do míst, která by si nedokázal ani představit. Film od režiséra oceněného Oscarem za film BIO RÁJ vypráví intimní portrét a epický příběh o nezávislosti, intrikách, odvaze a nezapomenutelné přítomnosti opravdové lásky.(oficiální text distributora)

Dokument plný dosud nezveřejněných rozhovorů s poslední žijící generací lidí, kteří společně s Hitlerem budovali jeho třetí říši.

Gregory Peck, Anthony Quinn a David Niven jako členové spojeneckého diverzního komanda, které je vysláno na nebezpečnou misi, jejímž cílem je zničení velkých polních děl německé armády. Ta jsou umístěna na ostrově Navarone a ohrožují životy 2000 britských vokájů uzavřených v kleštích nacistických vojsk. Film v roce svého uvedení zaznamenal fenomenální úspěch, který se promítl do 7 nominací na cenu Akademie a jednoho ocenění - za nejlepší speciální efekty.

Rok 1943. Mladí muži narukovali do války a bohatí podnikatelé náhle přišli o baseballové týmy, které používali k reklamě. Proto na sebe dlouho nenechala čekat myšlenka, že po dobu války mohou ženy nahradit muže. Pěkný nápad, leč poněkud hůře uskutečnitelný, jedná-li se o tak výlučně pánskou záležitost, jakou je baseball.

Komedie z druhé světové války nás přivede do Pacifiku a stísněných prostor ponorky. Kapitán Sherman (Cary Grant) není zrovna nadšený nově přiděleným pobočníkem Holdenem (Tony Curtis), který má velkou slabost pro ženy. Díky němu se dostanou na palubu zdravotní sestry a posléze i rodinka domorodců. Ponorka utrpí několik zásahů od Japonců, nefunguje vysílačka, a když musí ponorku natřít, jediná barva, která zbývá, je růžová. Ve finále růžovou ponorku pronásledují jak Japonci, tak Američané. Na konec zbývá jen jedna možnost, jak bez funkční techniky dát najevo přátelské úmysly. Který voják odolá dámskému prádlu?

Film Constantina Costy-Gavrase byl volně inspirován hrou Rolfa Hochhutha, která se hrála v roce 1963 a poprvé veřejně pranýřovala papeže Pia XII. za jeho vazby a postoje k nacismu. Filmové drama Amen. splétá dva příběhy: skutečné postavy – poručíka SS Kurta Gersteina, který na vlastní oči, jako jeden z prvních viděl vyhlazování Židů v koncentračních táborech Belzec a Treblinka, a teatrální svět temných stínů Vatikánu a jejich diplomatických her. Tyto dva příběhy jsou spojeny fiktivní postavou mladého jezuitského kněze Fontany, který se snaží zprostředkovat poznatky a svědectví Vatikánu tak, aby mohl Svatý otec veřejně deklarovat postoj církve k židovské genocidě.

Velká Británie, 1944, během druhé světové války. Henry Faber, bezohledný německý špion, který má důležité informace o dni D, je pronásledován několika agenty MI5 a uchýlí se na nehostinný, řídce obydlený ostrov Storm Island u pobřeží severního Skotska.

Rok 1943. Vývoj 2. světové války se začíná obracet ve prospěch protihitlerovské koalice. V šílených hlavách nacistických pohlavářů Heinricha Himmlera a admirála Canarisa vzniká ďábelský plán unést ministerského předsedu Winstona Churchilla, dopravit ho do Berlína a zvrátit tak vývoj války. Výsadek šestnácti německých parašutistů převlečených do polských vojenských uniforem pod vedením plukovníka Kurta Steinera přistane na území Velké Británie. Svůj čin chtějí vykonat v jistém malém anglickém městečku, kam má premiér vlády Jejího Veličenstva za tři dny zavítat na návštěvu...

V roce 1939 inicioval Říšský vůdce SS Heinrich Himmler zřízení koncentračního tábora Ravensbrück. Toto místo nacházející se devadesát kilometrů na sever od Berlína bylo určeno převážně ženám... Během druhé světové války táborem prošlo na 110 000 žen z celé Evropy. Byly zapojeny do otrocké práce organizované SS. Špatné ubytování v otřesných hygienických podmínkách, nedostatečná strava, totální tělesné vyčerpání, sadismus dozorkyň, zrůdné lékařské pokusy nebo popravy prováděné z nejrůznějších důvodů stály život 75 000 vězeňkyň. Francouzští dokumentaristé se pokusili připomenout život v tomto pekle prostřednictvím výpovědí posledních pamětnic a historiček, které se Ravensbrückem zabývají. Epilogem nápadu Heinricha Himmlera se stalo několik poválečných procesů s esesáky působícími v Ravensbrücku (táborový velitel, lékaři, dozorci a dozorkyně), při kterých padlo několik rozsudků smrti. Ze třiceti osmi obžalovaných bylo dvacet jedna dozorkyň...

Filmová fikce o tom, co by nastalo, kdyby Hitler vyhrál válku. Píší se 60. léta a válečné zločiny Němců jsou utajovány. Hitler chce domluvit příměří s americkým prezidentem, aby mohl zničit Stalinovy válečné zbraně…