Sztálinra a történelem egyik leggátlástalanabb és legvéresebb kezű diktátoraként emlékezik az utókor. Harmincéves uralkodása alatt mintegy húszmillió ember életét oltotta ki, s további 18 milliót küldött - sokak számára túlélhetetlen - rabszolgamunkára a gulágokba. Senkit se kímélt, ha érdekei úgy kívánták, a legjobb barátait, sőt saját családtagjait is likvidáltatta. A film kortársak beszámolói és utólag színessé tett, korábban sose látott felvételek segítségével rajzolja meg a történelem egyik legsötétebb alakjának portréját.

Elit sportolók és bennfentesek mesélnek a paralimpiai játékokról, valamint azoknak a fogyatékosságra, a sokszínűségre és a kiválóságra tett világszintű hatásáról.

Svájcban a kenyérgabona 4/5-e Indiából származik, abból az országból, ahol százezrek éheznek; a francia halkereskedők azt mondják, az ipari módszerrel fogott tenger gyümölcse nem evésre való, hanem eladásra; Romániában fél centes órabérért dolgoznak az asszonyok a hagymaföldeken, amelyet távoli országokba szállítanak tovább; Spanyolország legnagyobb üvegházas agrárvidéke nagyobb mint Luxemburg és Hollandia együtt - a világban mégis 5 percenként hal éhen egy gyermek. A világ élelmiszertermelése és az élelmiszer elosztása katasztrofális szintre jutott. A 3000 kilométerről importált paradicsom olcsóbb mint a hazai; az ásványvíz ugyanolyan kereskedelmi értéket képvisel mint bármely más termék; a legtöbb élelmiszert szójával dúsítják. Hová vezet ez a folyamat? Az emberiség élelmiszerellátása nem több mint néhány tucat multinacionális cég versengésének színtere?

A Voynich-kódex a világ legrejtélyesebb kézirata. Ismeretlen szerző műve, bizarr, fejtörést okozó képekkel illusztrálták, és olyan nyelven írták, melyet a legjobb kódfejtők sem képesek lefordítani - nem csoda hát, hogy Dan Brown legutóbbi, Az elveszett jelkép című könyvsikerében is szerepet kap a könyv. A kéziratot száz éve fedezték fel, és egyaránt lázba hozott akadémikusokat és okkultistákat. A japán Purple rejtjelezőgép titkának megfejtői, fizikusok nagy teljesítményű számítógépeikkel, polihisztor történészek mind-mind szerencsét próbáltak. De mind a mai napig senki sem volt képes megfejteni a könyv rejtjelezett tartalmát. Filmünkkel egy egészen új nyomot követünk abban a kutatásban, mely talán felfedi a Voynich-kódex szerzőjének kilétét.