Pagal tragiškus, tačiau herojiškus tikrus įvykius sukurtoje juostoje pasakojama ypatinga istorija apie drąsą, pareigą, draugystę ir pasiaukojimą. Kuomet paprasti žmonės bėga kuo toliau nuo įsisiautėjusios stichijos, šie kasdieniai didvyriai skuba užkirsti jai kelią. Nepaisydami pavojų, gaisrininkai saugo savo šeimas, namus, bendruomenes – kartais ir savo gyvybės kaina. Įtampos kupinoje dramoje apie įsisiautėjusią stichiją puikiai atskleidžiamas pagrindinis „Granito kalno karštagalvių“ moto: „Nesvarbu, su kuo susiduri. Svarbu, kas tuo metu stovi šalia tavęs“.

Pietų Karolinos mokyklos mokinys, neįgalus jaunuolis, sunkiai kalba ir dėl to save vadina Radijumi. Iš pradžių dauguma bendraamžių iš jo tyčiojasi. Tačiau su juo susidraugauja futbolo komandos treneris. Jis jaunuolį globoja. Radijas, buvęs visų pajuokos objektu, pamažu tampa populiariu ir mylimu miesto bendruomenės nariu.

Kol JAV karinio jūrų laivyno elitinės naikintuvų mokyklos mokiniai varžosi dėl geriausio klasėje, vienas drąsus jaunas pilotas iš civilio instruktoriaus išmoksta kelių dalykų, kurių nemoko klasėje.

Mosulo policijos komanda kaunasi su ISIS sukilėliais dėl šio Irako miesto išvadavimo.

Tai tikra istorija apie užkietėjusį vagį Forestą Takerį, kuris dužiąją savo gyvenimo dalį praleido arba plėšdamas bankus, arba sėdėdamas kalėjimuose ir bandydamas pabėgti iš ten. Sulaukęs 78 - aštuonerių, Takeris ir vėl imasi senų darbelių.

Plačiai žinomo termino "Stokholmo sindromas", gimusio 1973-aisiais, kai su įkaitais buvo užgrobtas švedų bankas, tikroji istorija. Šešias dienas ginkluotas plėšikas pralaikė įkaitais keturis banko darbuotojus, kurie vėliau stojo į nusikaltėlio gynybos pusę.