Jest rok 1984, totalitarne imperium dogorywa, u progu stoi już pierestrojka. Ideologie powoli upadają, obwieszczony zostaje koniec historii. Samoloty wojskowe z trumnami (tytułowymi ładunkami 200) nie omijają nawet tak małych miast jak Leninsk, w którym mieszka młoda dziewczyna - bohaterka filmu. Milicjant Żurow zakochuje się w dziewczynie, która jest córką sekretarza partyjnego. Po dyskotece dziewczyna przepada bez wieści. Tego samego wieczoru na peryferiach miasteczka zostaje popełnione okrutne morderstwo. Za winnego zostaje uznany gospodarz domu. Oba śledztwa prowadzone są przez kapitana milicji Żurowa... "Ładunek 200" to historia oparta na autentycznych wydarzeniach. "Ładunek 200" to szokujący obraz opowiadający o sile systemu i jego wpływie na ludzi.

Madam Tutli-Putli jest pasażerem nocnego pociągu, obciążona całym swoim ziemskim dobytkiem oraz duchami enigmatycznej przeszłości. Podróżuje samotnie, doświadczając zarówno uprzejmości jak i gróźb nieznajomych. Kiedy zapada ciemność nawet nie podejrzewa, iż została wplątana w rozpaczliwą, metafizyczną intrygę. Dryfując między realnym a wyimaginowanym światem, targana tajemnicą i podejrzeniem, Madam Tutli-Putli musi stawić czoła własnym potworom.

Sceptyczny wobec zjawisk paranormalnych profesor Goodman otrzymuje list. Tajemnicza notka wydaje się być napisana zza grobu. Wiadomość jest autorstwa jego dawnego przełożonego – Charlesa Camerona. Człowiek ten zaginął 15 lat temu i został uznany za martwego. Cameron twierdzi jednak w liście, że potrzebuje pomocy Goodmana, aby wspólnie rozwiązać trzy tajemnicze sprawy, których nie udało się rozwikłać od lat. W trakcie śledztwa, profesor spotyka na swojej drodze trójkę osób nawiedzanych przez duchy. Każda z nich opowiada mu swoją straszną historię. Jednak to nie opowieści same w sobie będą najbardziej przerażające, tylko prawda kryjąca się za nimi wszystkimi.

Przewożeni pociągiem przestępcy terroryzują strażników, a następnie opanowują cały skład, biorąc pasażerów jako zakładników. Wśród więźniów jest czarnoskóry Luke Sinclair, odsiadujący karę więzienia za zabójstwo człowieka, który brutalnie zamordował jego żonę i kilkuletnią córkę. Przyjaciele Enzo, jednego ze skazańców, przygotowali misterny plan odbicia więźniów. Wobec zagrożenia życia pasażerów i sympatycznej barmanki, Luke wkracza do akcji. Enzo i jego kompani nie dają jednak za wygraną.

Jest rok 1348. Dziewięcioletni Griffin z angielskiej osady górniczej zagrożonej panującą wokół morową zarazą ma prorocze sny, w których powtarza się obraz miasta z zaświatów. Chłopiec opowiada o swoich wizjach ukochanemu bratu, Connorowi. Uznają, iż jest to sygnał od Boga, wskazanie na sposób uratowania ich wioski przed zagładą. By Bóg uchronił wioskę przed zarazą, grupa górników z Griffinem na czele wyrusza w ryzykowną ekspedycję na poszukiwanie miasta z koszmarnego snu. Ich zadaniem będzie zatknięcie krzyża na wznoszącej się tam katedrze. Podróż w głąb Ziemi wyprowadza ich na Antypody, do Auckland, wielkiego, nowoczesnego miasta w Nowej Zelandii, Anno Domini 1988.

Wrzucony do toalety maleńki aligator wyrasta w kanałach do niewiarygodnych rozmiarów i zaczyna zagrażać żyjącym na powierzchni ludziom.

W Arizonie dochodzi do serii makabrycznych morderstw: ktoś wchodzi do domów samotnych kobiet i pozostawiając po sobie układy przedmiotów codziennego użytku i części ciała ofiar. Podejrzenie pada na profesjonalnego „inżyniera dźwięku” Paula White'a, który montuje „wysokiej klasy” sprzęt w domach zamożnych kobiet. Czy kochający ojciec i wierny mąż może okazać się sadystycznym maniakiem, który bezlitośnie morduje niewiasty?!

Złodziej Quint zostaje zatrudniony przez agentów FBI. Na ich zlecenie wykrada z centrali wielkiego koncernu w Las Vegas dyskietkę z kompromitującym danymi, która ma być przedstawiona w sądzie jako dowód rzeczowy. Banda uzbrojonych gangsterów ściga złodzieja. Tropiony przez swego największego wroga, Marvina Ringera, Quint trafia do serwisu w Newadzie, gdzie znajduje się prototyp supernowoczesnego samochodu. Konstruktor "Czarnego Księżyca", Earl, ma odstawić magiczny pojazd do Hollywood. Quint ukrywa bezcenny przedmiot w aucie i ucieka.

Tematyka tzw. filmów "ostatniego tchnienia" już od dawna inspiruje filmowców, zarówno tych niszowych jak i rzemieślników kina mainstreamowego. Wystarczy wspomnieć takie głośne obrazy, jak "Snuff" z 1976 roku, "Guinea Pig 2: Flowers of flesh and blood" czy, z nowszych, trylogię "August Underground". W głównym nurcie pojawiły się zaś takie dzieła, jak choćby "Osiem milimetrów" z Nicolasem Cage oraz "Tesis" Alejandro Amenábara. Jak widać idea podziemia zajmującego się rozpowszechnianiem zarejestrowanych prawdziwych mordów działa niezwykle stymulująco. Fabuła jest tu nieskomplikowana, można by wręcz powiedzieć: szczątkowa. Główną bohaterką jest dziewczyna, która pragnie stworzyć reportaż na temat filmów "ostatniego tchnienia". W tym celu powoli zaczyna zagłębiać się w tę mroczną i - jak się okaże - niebezpieczną tematykę. Tak oto sposób największy koszmar, jaki mogłaby sobie wyśnić stanie się jej udziałem.