Drama „Atpirkimas“ pastatyta pagal to paties pavadinimo Iano McEwano 2002-ųjų metų romaną. Filmo veiksmas apima kelis dešimtmečius. 13-metė mergaitė Brionė negrįžtamai pakeičia keleto žmonių, tarp jų ir savo pačios, likimus. Karštą 1935-ųjų metų vasaros dieną mergaitė pamato nekaltą tarno sūnaus Robio (aktorius Jamesas McAvoy‘us) flirtą su savo vyresniąja seserimi Sesilija (akt. Keira Knightley). Neteisingas mergaitės supratimas to, ką matė, įvykius pakreipia lemtinga jų visų gyvenimams vaga, fone siaučiant Antrajam pasauliniam karui. Nors Sesilija ir Robis myli vienas kitą, remiantis Brionės kaltinimais, tarno sūnus suimamas už nusikaltimą, kurio jis nepadarė. Einant metams, mergaitė turi susitaikyti su ją slegiančia kalte, privalo susigyventi su kančia dėl savo klaidos. Diena po dienos ji atranda ir suvokia amžinos meilės jėgą; diena po dienos ji eina sunkiu keliu į savo asmeninių nuodėmių atpirkimą.

Jis išdėlioja jausmų, išdavysčių, šantažo ir geismo labirintą tarp Honkongo ir Šanchajaus. Graži ir geraširdė Wang (akt. Tang Wei) neteko abiejų tėvų dėl karo. Jos mama tragiškai žuvo, o tėtis - pabėgo iš gimtinės ir dingo be žinios kažkur Anglijoje. Susižavėjusi pasitikinčiu savimi aktyvistu mergina savanoriškai įstoja į pogrindinio teatro trupę. Aktoriais apsimetantys jaunuoliai tik dėl akių vaidina spektakliuose, o visą likusį laiką skirią slaptojo pasipriešinimo organizavimui. Jie seka išdavikišką veiklą vykdančius politikus, renka kompromituojančią medžiagą ir rengia pasikėsinimo planus. Wang gauna pavojingą užduotį, kuri kardinaliai pakeis jos gyvenimą. Drovi mergina stengsis sugundyti itin aukštas pareigas užimantį Kinijos vyriausybės pareigūną Yee, užsitarnauti besąlygišką jo pasitikėjimą ir tapti jo meiluže.

Džonis Polardas garsėjo nuostabiomis, deja, išgalvotomis istorijomis ir tuo, kad jam visai nesisekdavo žirgų lenktynėse. Visi žinojo, kad jis per sunkus ir per didelis būti žokėjumi. Tačiau Džonis neišmanė, kuo daugiau verstis ir kaip kitaip pelnytis duoną. Vieną gražią dieną jis sutiko milijonierių Čarlį Hovardą... Šis nusipirko juokingą žirgą – kresną kuiną, niekad nelaimėjusį nė vienerių lenktynių. Įsivaizduokite, kaip iš jo šaipėsi kitų žirgų savininkai ir lenktynių mėgėjai, kai pamatė keistąją porelę – peraugusį žokėjų Džonį ir nevikriai stripinėjantį arkliuką Džiuvėsėlį. Tačiau šaipytis ir juoktis buvo per anksti. "Arklių užkalbėtoju” pramintas garsusis žirgų treneris Tomas Smitas ėmėsi rengti Džiuvėsėlį lenktynėms.

Meg Altman ir jos dukrelė Sara po skyrybų įsikelia į didžiulį namą Centriniame parke. Naujasis būstas kadaise priklausė vienam iš Niujorko milijonierių. Būste yra slapta neįprasta erdvė. Tai kambarys su storomis betoninėmis sienomis, su storo plieno durimis, su įmontuotais monitoriais, su slapta telefono linija, vandentiekio sistema, tualetu ir t. t. Nekilnojamo turto agentas paaiškina, jog tai – “panikos kambarys”, kurį įrengė ankstesnysis šeimininkas.

Niujorko radijo stoties savininkė Erika Bein džiaugėsi gyvenimu – turėjo mylimą žmogų, darbą, kuris patiko, ir puoselėjo šviesius ateities planus. Tačiau per vieną lemtingą vakarą visa tai skausmingai dingo – Erika ir jos sužadėtinis buvo brutaliai užpulti ir siaubingai nukentėjo: moteris patyrė rimtus sužalojimus, o mylimasis žuvo. Vienas lemtingas vakaras, - ir visas gyvenimas akimirksniu neteko prasmės. Negalėdama susitaikyti su išgyventa tragedija, Erika desperatiškai klaidžioja tamsiomis Niujorko gatvėmis, persekiodama žmogų, kurį ji laiko atsakingu už jos nelaimę ir prarastą gyvenimą. Sugniuždytos moters keršto planai atkreipė žmonių dėmesį, - ypač, kai miestą kasnakt sudrebindavo anonimiški išpuoliai. Į nežinomo nusikaltėlio paieškas įsitraukė Niujorko policija ir vienas atkaklus detektyvas - jis vis lipdavo Erikai ant kulnų, tačiau niekaip negalėdavo jos sustabdyti.

Elitinė karinė mokykla ruošiasi naujokų priėmimui. Pasklidus gandui, kad į mokyklą ketina stoti merginos, mokyklos vadovybė nepailsta diskutuoti, ar moteris gali tapti karininke. Galų gale nutariama leisti mokytis ir moterims, tačiau nedaryti joms jokių išskirtinių sąlygų. O sąlygos žiaurios – mokyklos nebaigia net 60 proc. stiprių ir užgrūdintų vyrų.