"Carol" opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia będzie naprawdę wysoka.

Ronit mieszka w Nowym Jorku, jest wziętą fotografką i obraca się w artystycznych kręgach. Nagła wieść o śmierci ojca sprowadza ją do rodzinnego Londynu i ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności, która kiedyś była jej domem, ale z której jako nastolatka została wygnana z powodu niemoralnego zachowania. Wspomnienia tamtych wydarzeń wracają, kiedy Ronit spotyka na miejscu swoją pierwszą miłość. Esti, kiedyś równie niepokorna, co Ronit, dziś jest nauczycielką i przykładną żoną rabina. Okazuje się jednak, że mimo czasu, jaki upłynął, dawna namiętność nie wygasła, a uczucia kobiet nie straciły nic ze swojej siły. Tym razem Ronit i Esti – wbrew wszystkim zasadom – postanowią zawalczyć o swoją miłość.

Paula, Tori i Mouse (mysz) to trzy dziewczyny z prywatnej szkoły dla dziewcząt. Paule i Tori łączy zażyła, intymna znajomość, Mouse zostaje mino woli ich powierniczką.

Nowojorski Brooklyn. Nola Darling (Tracy Camilla Johns), atrakcyjna dziewczyna, nawiązuje romans z trzema młodymi mężczyznami. Trudno jej jednak zdecydować, z którym powinna związać się na stałe. Dla niej tylko cała trójka tworzy sensowną całość - każdy z osobna nie jest bowiem wymarzonym, idealnym partnerem. Zarówno Greer (John Canada Terrell), Jamie (Tommy Redmond Hicks) oraz Mars (Spike Lee) nie posiadają dla dziewczyny wystarczających zalet, by zostać z którymś z nich. Sytuacja staje się jednak coraz bardziej skomplikowana. Nola będzie musiała podjąć ostateczną decyzję. Niskobudżetowy i częściowo czarno-biały film (nakręcony za 175 tysięcy dolarów), odniósł spory sukces kinowy. Nie występuje w nim ani jeden biały aktor.

Trzy nowele rozgrywające się w różnych czasach. Akcja pierwszej z nowel rozgrywa się w roku 1961. Dwie starsze już lesbijki mieszkają w swoim wspólnym domu, darząc się ogromną miłością. Niespodziewanie jedna z nich umiera. Kolejna nowela umiejscowiona jest w 1972 roku, czyli w czasach buntów feministycznych oraz dzieci kwiatów. Grupa lesbijek, walcząca o swoje prawa i o tolerancję, sama 'brzydzi' się inności. Ostatnia nowela rozgrywa się w roku 2000. Tutaj dwie kochające się lesbijki, starają się o dziecko.

Kronika miłości - szalonej, złej, a także i takiej, która trwa kiedy wszystko inne przemija. Bradley, właściciel kawiarni, Chloe - młoda kelnerka, sąsiad, profesor filozofii i jego żona Esther opowiadają swoje historie i komentują historie innych. Manifest niezwykłej miłości pośród zwykłych ludzi.

Na film składa się pięć powiązanych ze sobą historii, traktujących o kobietach i ich problemach życiowych. Pierwsza z nich ukazuje nam życie doktor Keener, która szuka odpowiedzi w kartach tarota. Druga dotyczy Rebeki, stawiającej czoła wiadomości o nieplanowanej ciąży. Trzecia historia opowiada o samotnej matce, z piętnastoletnim synem, która nawiązuje znajomość z nowym sąsiadem. Czwarta z nich stanowi krótki obraz na parę lesbijek, z których jedna umiera na raka, a druga się nią opiekuje. Ostatnia historia dotyczy dwóch sióstr mieszkających razem. Kathy policjantka prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa samotnej kobiety. Samotnej jak ona sama.