Akcja toczy się w fikcyjnym państwie Tomania, ale nie ma wątpliwości, że chodzi tu o Niemcy. Podczas I wojny światowej żydowski żołnierz zostaje ranny i traci pamięć. Po zwolnieniu ze szpitala otwiera salon fryzjerski w getcie. Kombatant szybko odkrywa, że od czasu wojny w Tomanii wiele się zmieniło. Do władzy doszedł krwawy dyktator Adenoid Hynkel. Tyran marzy o panowaniu nad światem - póki co szuka kozłów ofiarnych. Wybiera Żydów i zaczyna ich bezwzględnie prześladować. Fryzjer wraz z innymi mieszkańcami getta zostaje aresztowany.

Jest połowa XIX wieku, w życiu niemej kobiety - Ady zachodzą zmiany mające wpływ na jej dalsze życie. Wraz z córką Florą, opuszcza rodzinną Szkocję, by zamieszkać u boku przyszłego męża, w Nowej Zelandii. Niestety ta daleka wyprawa nie jest dla niej niczym miłym, podobnie jak stosunki z jej nowym mężem - Stewartem. Ada cierpi męki, kiedy dowiaduje się, że jej ukochany fortepian, przywieziony ze Szkocji, został sprzedany sąsiadowi - Georgowi. Kobieta znajduje sposób na odzyskanie instrumentu, jednak szybko okazuje się, że ta metoda prowadzi ją do skrajnie dwuznacznej sytuacji.

Pan Hulot wybiera się na wakacje do cichego, nadmorskiego kurortu. Wraz z jego przybyciem kończy się spokój hotelowych gości - bo chociaż bohater nie ma złych intencji - każdy jego ruch wywołuje katastrofę... To drugi film długometrażowy Jacquesa Tatiego. Błyskotliwy, iskrzący się od wywrotowych pomysłów i zaskakujących wypadków obraz zdobył nagrodę krytyki na Festiwalu w Cannes w 1953 roku, a także paletę nagród na festiwalach w Nowym Jorku, na Kubie czy w Edynburgu.

"Złoty wiek" to film surrealistyczny. Opowiada o kobiecie i mężczyźnie, którzy są w sobie bardzo zakochani. Ich plany skonsumowania miłości zostają jednak udaremnione przez rodzinę, kościół i burżuazyjne społeczeństwo.

Faceci i laleczki" opowiadają historię nowojorskiego naciągacza, który zakłada się z organizatorem nielegalnych gier hazardowych o to, że uda mu się poderwać dziewczynę na co dzień walczącą z hazardem. Aby zwyciężyć, musi ją w sobie rozkochać i zabrać na obiad do Hawany.

Film to oparta na powieści Michaela Noonana o tym samym tytule historia opowiadająca o grupie czterech sierot. Każdy z przyjaciół urodził się w tym samym miesiącu. Pewnego razu opuszczają swój sierociniec i wyjeżdżają na wakacje nad morze. Tam dowiadują się o parze mieszkańców wybrzeża, która mogłaby zaadoptować jednego z chłopców. Od tego czasu dzieci zaczynają ze sobą rywalizować o miejsce w rodzinie, co wystawia ich przyjaźń na wiele ciężkich prób. Maps (Daniel Radcliffe) musi wybrać pomiędzy dorastaniem a byciem starszym bratem dla trzech pozostałych chłopców.

Colin Farrell wciela się w rolę nadwrażliwego artysty, Arturo Bandiniego, bezskutecznie próbującego napisać powieść swojego życia. Czas wypełnia mu włóczenie się po ulicach, przesiadywanie w podejrzanych spelunkach... a także użeranie się z wiecznie pijanym kolegą z hotelowego pokoju - Hellfrickiem (Donald Sutherland). Wymarzona sława nie przychodzi, a pieniądze znikają bezpowrotnie. Z garścią ostatnich drobniaków, Arturo wybiera się do baru. Poznaje tam meksykańską kelnerkę Camillę López (Salma Hayek), która przyjechała do Ameryki, aby bogato wyjść za mąż. Tak właśnie rozpoczyna się ten - pełen miłości, obsesji i nienawiści - toksyczny związek.

John Brown po wypadku i operacji staje się niezwyciężonym policjantem, który walczy ze złem.