Waris, jauna somalietė, viena iš daugelio žiauraus šalies papročio aukų. Pabėgusi iš gimtinės dar būdama paauglė mergaitė apsistoja Londone. Skurdas, badas ir sunku emigrantės dalia. Vieną dieną Waris sutinka Marylin beviltiškai balerina tapti bandančią merginą, kuri padeda somalietei atsistoti ant kojų ir patikėti savimi. Moterų draugystė, Pelenės virtimas princese tuo pačiu metu išsaugant žmoniškąsias vertybes ir meilė, kuri, atrodytų, nugali viską, biografinėje dramoje „Dykumų gėlė“.

Mažas miestelis Normandijoje. Septynerius metus čia ramiai gyvenusio duonos kepėjo kaimynystėje apsistoja iš Didžiosios Britanijos atvykusi pora. Garbingo amžiaus Martenas jau senokai nesidairė į svetimas moteris, bet dieviškai graži Džema gundo vyrą. Jis greitai pastebi, kad jaunoji dama nuobodžiauja, tad pasiūlo privačias kepimo pamokas. Žinoma, taip jis nori suvilioti kaimynę. Marteno lūkesčiai dūžta į šipulius, kai Džema užmezga romaną su jaunu aristokratu. Martenui nebelieka nieko kito, tik slapčia stebėti kaimynės gyvenimą, kuris jam – visai kaip Gustave’o Flaubert’o ponios Bovari. Gyvenimo džiaugsmą patirti trokštanti Džema akivaizdžiai neskaitė romano, bet elgiasi visiškai kaip romano herojė. Kadaise pats priklausęs Paryžiaus bohemai, Martenas dabar užsibrėžia tikslą išgelbėti kaimynų šeimą nuo įmanomos tragiškos lemties.

"Pavasarių ir rudenų" periodu Kinija nebuvo vieninga. Šalyje vyravo įtampa tarp feodalinių karalysčių ir mažų valstybėlių, kovojančių tarpusavyje dėl teritorijos ir valdžios. Lu karalystėje irgi nebuvo kitaip: oficialusis valdovas neturėjo autoriteto, o tikroji buvo suteikta trijų vietinių klanų rankose. Sužavėtas Konfucijaus, Džung Du miesto mero pasiekimais, Lu valdovas pasikvietė jį į karaliaus dvarą ir paskyrė teisingumo ministru. Išmintingas ir išsimokslinęs Konfucijus savo tarnybai buvo atsidavęs iš visos širdies, tačiau išdavystės ir intrigos privertė jį palikti tėvynę ir ilgus metus klajoti po plačiąją Kiniją ieškant pripažinimo.