A bankok sorozatos arcátlan hirdetései, a nép elszegényedése(eladósodása),és országunk jelenlegi gazdasági mutatói késztettek minket arra, hogy megosszuk Önökkel ezt az érdekes tényállást
Michael Moore a pályája során állandóan visszatérő gondolatot boncolgatja: hogyan hat a kapitalizmus az amerikaiak mindennapjaira? A kérdés nem is lehetne aktuálisabb a 2008-as világválság kirobbanása óta, hiszen a sokak által "amerikai álomként" ismert csoda ma már inkább "amerikai rémálom". Vajon milyen árat kell még az USA-nak fizetnie a kapitalizmusimádata miatt? Családok mennek tönkre, az emberek sorra vesztik el állásukat, otthonukat, felélik megtakarításaikat. Moore elvezet minket az átlagemberek otthonába, kiknek az élete fenekestül felfordult, ugyanakkor elindul Washingtonba is, hogy megkeresse a felelősöket a kialakult helyzetért.
Minden idők leggyorsabb emberének története. A filmből megtudhatjuk, hogy a világ leggyorsabb atlétája, a 100 és a 200 méteres síkfutás világcsúcstartója hogyan készül a versenyekre hogyan regenálódik illetve mivel tölti a szabad idejét. A 11-szeres világbajnok, 30 éves sprinter világversenyeken a 2008-as olimpia óta gyűjti szorgosan az aranyérmeket, de csak a jövő évi világbajnokságig, mert – tervei szerint – azután visszavonul.
Néhány éve nagy port vert fel a Leeson-sztori, vagyis a brit Barents-bankház gigantikus csődje, melyet a sokáig pénzügyi zseninek tartott ifjú titánból bankvezérré avanzsált, majd pályáját a börtönben végző Nick Leeson (Ewan McGregor) szemszögéből láthatunk. Az álmos angol kisvárosból a szingapúri felhőkarcolók álomvilágába kerülő, nagy ambíciókat dédelgető Nick elérte a lehetetlent: példátlan tőzsdei lépéseivel olyan pusztító szökőárt keltett a piacon, mely maga alá temetett egy kétszázéves múltra visszatekintő brit kereskedelmi bankot. Amikor "bűnei" napvilágra - és világlapok címoldalára - kerültek, legvadabb álmait is meghaladó hírnévre tett szert.