Restrepo egy távoli, elszigetelt amerikai támaszpont az afganisztáni Korengal-völgyben. Állítólag az egyik legveszélyesebb hely, ahol jelenleg amerikai katona szolgál, beszédes módon a nevét is egy bevetés közben megölt katonai orvosról kapta. A rendkívüli helyről most rendkívüli dokumentumfilm készült: Sebastian Junger és Tim Hetherington haditudósítók kísérleti alkotásában nincsenek interjúk, nem érvelnek tábornokok és diplomaták, a kamerák egyetlen pillanatra se hagyják el a halálos Korengal-völgyet - a filmben csak háború van, csak a nyers valóság van, csak a Restrepóban szolgáló szakasz kőkemény, kendőzetlen élete van. Sebastian Junger és Tim Hetherington a díjnyertes filmben nem ítélkezik, nem magyaráz, egyszerűen csak mindent megmutat - a konklúzió levonását meghagyva a nézőknek.

Armadillo egy angol-dán katonai támaszpont neve Afganisztánban. Janus Metz dokumentumfilmes csoportja egy fiatal dán katonákból álló egység mindennapjairól tudósít, amint szembenéznek a háborús konfliktus okozta veszélyekkel. Metz rokonszenvvel ábrázolja a közlegényeket, a családjuktól vett könnyes búcsútól kezdve a táborban rájuk váró rutincselekvések unalmáig. A rendező az erődítményen kívüli élet összetettségét is érezteti azzal, ahogy hangot ad a koalíciós erők és a talibánok kereszttüzébe szorult afgán civilek sérelmeinek. A film középpontjában egy, a dánok és néhány tálib fegyveres között kitört tűzharc áll; ez a filmriportként működő részlet később komoly vitákat váltott ki Dániában, ahol kifogásolták a dán katonák tetteit, a film azonban nem vitairatnak, sokkal inkább a háború zűrzavarának és kegyetlenségének érzékeltetésére készült.

Ebben a rendhagyó dokumentumfilmben megismerhetjük azokat az eseményeket, melyek egy fiatal pakisztáni diáklány, Malala Yousafzai tálibok általi megtámadásához vezettek. Malala azzal vívta ki maga ellen a tálibokat, hogy felszólalt a lányok oktatása ügyében, de a támadás után beszédet mondott az ENSZ-ben is.

A KORENGAL ott folytatódik, ahol a Restrepo véget ért. Ugyanazok az emberek, helyszínek, parancsnokok és problémák, viszont egy teljesen más megközelítésből próbálja elénk tárni az eseményeket. A szerző célja, hogy azok, akik csak a televízióban látnak háborút jobban megismerjék, átérezzék, hogy ez mennyire egy embert próbáló, szörnyű dologról van szó. Sokkal ember közelibben próbálja bemutatni a film a katonák mindennapjait.