Vatikán: z původně jednoduché hrobky se po 2000 let stalo univerzální sídlo křesťanstva a je dnes jedním z nejnavštěvovanějších muzeí na světě s neocenitelnými sbírkami umění, rukopisů a dalších artefaktů. Představíme, jak se v průběhu let rozšiřovaly kostel, palác a okolní budovy a zahrady podle přání vizionářských papežů. V tomto příběhu se setkávají náboženství, politika, umění a věda, aby prosadily náboženskou autoritu a sloužily jako duchovní měřítko. Pod vedením historiků dešifrujících po restaurátorských pracích a nedávných vykopávkách bohaté vatikánské archivy a sbírky rukopisů nabídne Vatikán nová, neznámá tajemství a odhalí fascinující historickou ságu

Historie a vědecký výzkum nejikoničtějšího symbolu Ameriky a předmětu nejobjemnějšího globálního exportu, zvaného texasky, rifle nebo džíny – bravurní cesta kolem světa, na kterou nás zve lovec výrobků z džínoviny, Eric Schrader!

Málokteré dílo moderní české architektury má takový význam jako televizní věž na Ještědu. V době stavby to bylo odvážné technické dílo. Normalizace z něj udělala symbol svobodného tvůrčího ducha. V době současné to je znak města Liberce. Autorem projektu věže a mnoha dalších projektů a realizací staveb je architekt Karel Hubáček. Dokument Přitažlivost věže představuje architekta Karla Hubáčka a další přední osobnosti naší architektury, které vyznávají inspiraci technikou a inženýrský přístup. Výstava Mašinisti ve Fragnerově galerii připomněla kořeny tohoto originálního myšlení, které krystalizovalo v Liberci od konce šedesátých let. Mašinisti je hanlivý název, jenž dali pražští páni profesoři skupině mladých architektů, kteří pracovali pod vedením Karla Hubáčka a Miroslava Masáka v libereckém ateliéru SIAL.