Donington je v novodobé historii provoněný benzínem. Motorky se na zdejším okruhu prohánějí už více než osmdesát let. V letech 1980 až 1996 se místo stalo zaslíbeným také rockovým fanouškům. Na festival Monsters of Rock jezdila první liga hard’n’heavy – Judas Priest, Van Halen, Metallica, Iron Maiden i AC/DC. Poslední dvě jmenované formace tu pořídily koncertní záznam. AC/DC v roce 1991 až při své třetí návštěvě. Jejich Live at Donington se stalo klasikou. Seznam odehraných písní je esencí AC/DC a těžko hledat fanouška hard rocku, který by „živák“ z Doningtonu neznal. Postupně vycházel na VHS, DVD i Blu-ray discích. Přitom koncert není ničím výjimečný. Skoupý na efekty i výpravnou scénu – vlastně jen „poněkud“ větší pódium obestavěné technikou. Akci sice střeží baterie kamer, dvojice kolejí, jeřábů i helikoptéra, ale hvězdný režisér Dave Mallet poskládal záběry s civilní samozřejmostí. Záznam je rozdělený na dvě hodinové části.

Dokument Flight 666 zachycuje heavy metalovou legendu IRON MAIDEN na první části jejího turné "Somewhere Back in Time World Tour" z počátku roku 2008. Speciálně upravený Boeing 757, nazvaný "Ed Force One", který převážel kapelu, realizační tým a 12 tun produkčního materiálu v rámci 23 koncertů na pěti kontinentech během 45 dní, pilotoval všestranně nadaný zpěvák kapely Bruce Dickinson. Dokument diváky zavede do zákulisí tohoto zcela výjimečného turné a mimo jiné také ukáže několik unikátních záběrů živých nahrávek kapely.

Ve šťastném předměstském sousedství, obklopeném bílým plaňkovým plotem a kvetoucími keři růží, stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod tímto domem je obrovský tajný úkryt. A zde nacházíme Grua obklopeného armádou svých uličnických a zlomyslných přisluhovačů, mimoňů, který plánuje tu největší loupež v historii celé zeměkoule. Gru se chystá ukrást Měsíc (ano, Měsíc!). Gru si libuje ve všem špatném. Vyzbrojen svým arzenálem Zmenšovacích paprsků, Mrazících paprsků – mrazáků a obojživelných bojových vozidel poráží vše, co mu stojí v cestě. A to všechno až do okamžiku, kdy se střetne s neochvějným přesvědčením třech malých osiřelých děvčátek, které na něj pohlédnou a vidí v něm něco, co nikdo jiný dosud neviděl: možného tátu.

Na Salcburském festivalu 2022 byla 7. srpna uvedena Janáčkova opera o třech dějstvích Káťa Kabanová, kterou v režii Barrieho Koskyho hudebně nastudoval ve Felsenreitschule český dirigent Jakub Hrůša s mezinárodním sólistickým obsazením. Děj se odehrává v Kalinově na břehu Volhy v šedesátých letech 19. století. V sadu obdivuje mladý učitel Kudrjáš výhled do krajiny a na řeku. Idylu naruší hněvivý výstup kupce Dikoje se synovcem Borisem. Jeho neštěstí ještě zvětšuje beznadějná láska k vdané ženě – Katěrině Kabanové. Ani Káťa není v manželství šťastná, neboť žije se slabošským manželem Tichonem a despotickou tchýní Kabanichou. Ta nařizuje synovi, aby odjel na trh do Kazaně, a vyčítá mu nedostatek synovské lásky...

Se skupinou Golem v pražské Lucerně. Petra Janů, populární zpěvačka osmdesátých let s inklinací k rockové hudbě zpívala v roce 1987 v Lucerně, ve své době neznámějším sále Prahy. Protože kdo vyprodal Lucernu, byl slavný. Ve svém koncertním repertoáru zpěvačka předvedla své největší šlágry, zazní parodie na italské hity Ital nezná ten zázrak v přetextování Karla Šípa, který spolu s Jaroslavem Uhlířem nesměl na koncertě chybět. Stejně jako Petr Janda, s nímž zazářila v duetu Jedeme dál. Fanoušci zpěvačky si mohou užít její osmdesátkové písně, z nichž některé zaznívají z rádií dodnes. Snům tváří v tvář, Moje malá premiéra, Motorest, Jámy, Není nám už sedmnáct, Už nejsem volná, S láskou má svět naději…