V roce 1999 šokoval celou generaci jedinečný film, který si získal obrovskou popularitu. Zrodila se sága Matrix, která se rychle stala popkulturním fenoménem filmařské dvojice Wachowských. Prorocké aspekty této produkce se staly ústředním tématem dokumentu. Snímek, který diváka vtáhl do 21. století, předjímal mnohé společenské a politické problémy naší doby: využívání technologií, hackerství, genderové záležitosti a otázky identity, falešné zprávy a konspirační teorie.

Nevysoký klučina z kanadské vojenské základy se v 80. letech stane mezinárodním popkulturním miláčkem, jen aby jeho život změnila konsternující diagnóza. Co se stane, když se nevyléčitelný optimista ocitne tváří v tvář nevyléčitelné chorobě?

Film 11. hodina se dotýká onoho zlomového bodu, ve kterém ještě stále máme šanci změnit směrování naší planety. Film zkoumá, jak se lidstvo do tohoto bodu dostalo – jak svým životním stylem ovlivňujeme fungování planety Země a co můžeme dělat, abychom směr, jakým se ubírá, mohli zvrátit. Filmařům poskytli rozhovory uznávaní světoví odborníci i známé osobnosti. Uvidíme v něm i bývalého nejvyšší představitele SSSR Michaila Gorbačova, proslulého vědce Stephena Hawkinga, bývalého ředitele CIA R. Jamese Woolseyho, odborníky na trvale udržitelný rozvoj Williama McDonoucha a Bruce Mau a více než 50 dalších předních vědců, myslitelů a vůdčích osobností, kteří nám zprostředkují šokující fakta a budou diskutovat o nejpalčivějších otázkách naší planety...

Pomyšlení na prd může zprvu vyvolat pousmání či nesmělý smích, kanadskému snímku Kdo si pšoukl? se ovšem z prdu podařilo udělat takovou kuličku, z které vám vzápětí ztuhne úsměv na tváři. Prdy už nejsou k smíchu, jde z nich hrůza. Prd nepředstavuje jenom lidskou animální přirozenost ani pointu laciných vtípků, má mnohem více tváří a skrývá v sobě mimořádný potenciál, který nám může pomoci léčit závažné choroby a stejně tak nás jednou může zahubit. Dokument postupně odhaluje literární, psychologické, společenské, historické, ekologické i medicínské dimenze prdu, které reflektuje s naléhavým požadavkem na neodkladné řešení klimatické krize i s nátlakem na nás samotné tuto krizi a svou roli v ní pochopit.

Dokumentární roadtrip režiséra Alexandre Aji po USA, který zkoumá fenomén drive-in kin.