A kert a modern festészet fontos témája, ihlető forrása. A londoni Royal Academy of Arts 2016-os kiállítása mintegy 120 remekmű segítségével mutatja be e közkedvelt motívum szerepét, alakváltozásait az 1860-as évektől az 1920-as évekig, az impresszionizmustól az avantgárdig. Vitathatatlan, hogy a korszak alkotói közül Claude Monet volt a téma legnagyobb festője, de az fontos szerepet kapott Van Gogh, Bonnard, Pissarro, Klimt, Nolde vagy akár Matisse és Kandinszkij művészetében is. Az Exhibiton on Screen tárlatot bemutató filmje révén megismerkedhetünk mind az alkotásokkal, mind a műveket ihlető kertekkel, ígyl Monet giverny-i kertjével is. A kiállítás egyik szenzációja a mester 13 méter hosszú Agapanthus-triptichonja. A nílusi vízililiomokat ábrázoló panorámaképet az idős mester 1915-től 1926-ig, haláláig festette, a mű személyes válasza volt a háború tragédiájára. Az 1950-ben szétdarabolt és részletekben értékesített mű újraegyesítése a tárlat megkoronázása.

Granada Királyság, al-Andalusz, 14. század. Miután felismerte, hogy a mindig ostrom alatt álló országa reménytelenül hódításra van ítélve, I. Juszuf szultán egy csodálatos erődítmény építésére vállalkozik azzal a céllal, hogy civilizációja és történelme mérföldkövévé, dicsőséges emlékművé tegye, amely túléli az elkövetkező évszázadok feledésbe merülését: az Alhambrává.

A Kereskedelmi Világszervezet 1999-ben Seattle-ben rendezett konferenciát. Ekkor több ezren érkeztek a városba, hogy tiltakozzanak a szervezet politikája ellen. A békésen induló tüntetés olyannyira elfajult, hogy Seattle-ben rendkívüli állapotot kellett elrendelni, s a rendőrség alakulatai mellett a Nemzeti Gárda egységei is akcióba léptek a városban.