Septyni samurajai atvyksta apginti vargano kaimelio, kurį užpuolė plėšikai. Senas samurajus, kuriam dabar sunkūs laikai, gavo ūkininko prašymą apsaugoti miestą nuo banditų. Jis pasiėmė dar 6 samurajus sau į pagalbą, ir jie išmokino miesto žmones kaip apsiginti, o jie maitindavo samurajus 3 kartus į dieną.

Taika XVII a. Japonijoje Shoguntatą palaužė karių klanai, išmesdami tūkstančius samurajų iš darbo į skurdą. Garbinga tokio likimo pabaiga pagal samurajų kodą yra ritualinė savižudybė - hara-kiri. Vyresnysis karys Hanshiro Tsugumo (Tatsuya Nakadai) siekia būti įleistas į feodalo valdovo namus, kad įvykdytų tą ritualą. Jis sužino apie savo uošvio, jauno samurajaus, kuris ieškojo darbo namuose, likimą, o vietoj to barbariškai buvo priverstas tradicinio hara-kiri su paprastu bambuko peiliuku. Samurajus atsiminimuose pasakoja tragišką savo uošvio istoriją ir tai, kaip jis buvo priverstas parduoti savo tikrąjį kardą ,kad galėtų padėti sergančiai žmonai ir vaikui.

Šis filmas išgarsino genialųjį japonų režisierių Akirą Kurosavą visame pasaulyje. Filmo veiksmas nukelia į XII a. Japoniją. Žmogžudystės ir prievartavimo liudininkai pasakoja visiškai skirtingas ir prieštaraujančias viena kitai nusikaltimo versijas. Kas iš jų teisus? Kas apskritai yra tiesa? Pagrindinį vaidmenį sukūrė Toshiro Mifune.

Asmens sargybinis − japonų kino režisieriaus Akiros Kurosavos 1961 m. pastatytas juodai-baltas gangsterių džidai-geki filmas. Vienišas samurajus atvyksta į dviejų nusikaltėlių grupuočių valdomą miestelį, kuriame kenčia silpni ir dori žmonės.

Devyni jauni samurajai pradeda manyti, kad jų valdovo kamerheras, Matsuta, yra korumpuotas po to, kai šis suplėšo jų peticiją prieš organizuotą nusikaltimą. Vienas iš jų apie tai praneša komendantui, kuris sutinka padėti. Kai devyni samurajai paslapčia susitinka šventykloje aptarti to, roninas (Toširo Mifunė) nugirsta jų planus ir pasako jiems, jog komendantas bus nusikaltėlis, o ne kamerheras. Kol iš pradžių samurajai įsižeidžia dėl jo tvirtinimų, jie greitai suvokia, kad jis teisus. Kai roninas padeda jiems išsisukti iš pasalos, jie paklausia, kaip galėtų atsidėkoti, taigi jis paprašo šiek tiek pinigų, tačiau kai suvokia, jog Matsuta ir jo šeima dabar tikriausiai pavojuje, jis nusprendžia jiems padėti.

1876-ieji. Kapitonas Natanas Algrenas, gerbiamas JAV armijos karininkas veteranas, gyvena šlovingos praeities prisiminimais. Kadaise jis rizikavo gyvybe dėl savo šalies ir piliečių, žinojo, kas yra draugystė, atsidavimas, auka, tačiau laikai nuo JAV pilietinio karo pabaigos gerokai pasikeitė. Pragmatizmas pakeitė drąsą, nuo žemės paviršiaus išnyko tokios vertybės kaip pasiaukojimas ir garbė. Natanas Algrenas jaučiasi prarandąs savo sielą, nesuvokiąs modernėjančio pasaulio, nerandąs jame vietos. Kitame pasaulio krašte tokios pat mintys ramybės neduoda kitam kariui. Tai Katsumoto - garbingiausias samurajų kovotojas. Vakarietiškos tradicijos, modernaus pasaulio atributai - telegrafo linijos, geležinkeliai – viskas, atrodo, tik griauna tas dvasines vertybes, kurias vertino samurajai ir už kurias ištisus šimtemčius kovojo. Vertybes, kurių laikosi ir kurios tebėra tokios pat svarbios nepailstančios sielos kariui Katsumoto.