W wieku 23 lat była międzynarodową gwiazdą, a jej piosenki plasowały się na szczytach list przebojów. Za to kiedy kończyła 26 lat, regularnie ją oczerniano i wyśmiewano. Sinéad O’Connor to ikona irlandzkiej muzyki, która wyprzedzała swoje czasy. Film opowiada o jej fenomenalnym dojściu do światowej sławy oraz o tym, jak obrazoburcza osobowość doprowadziła do usunięcia jej z panteonu gwiazd muzyki pop. Obserwujemy Sinéad zarówno podczas koncertu w Medison Square Garden w 1992 roku, jak i w czasie słynnego występu w Saturday Night Live, gdzie a capella zaśpiewała kultowy utwór Boba Marleya w proteście przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci w kościele katolickim i publicznie podarła fotografię Jana Pawła II. Szczery wywiad stanowi podstawę narracji filmu.

Historia słynnego amerykańskiego komika, Lenny'ego Bruce'a, który swoim specyficznym poczuciem humoru zyskiwał tyleż samo wielbicieli, co wrogów.

Losy Dicka Cheneya, który był wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych w czasie obu kadencji George’a W. Busha. Akcja produkcji rozpoczyna się w latach 60. i ukazuje tytułowego bohatera w czasie pracy w administracjach Richarda Nixona i Geralda Forda, a także w momencie zasiadania na kierowniczych stanowiskach w firmie Halliburton, aż po zostanie wiceprezydentem.

Utalentowana skrzypaczka rezygnuje z kariery, zostaje żoną oficera marynarki, matką dwojga chłopców. Ale mąż odchodzi z kochanką, wnosi pozew rozwodowy. Żona przez wiele tygodni oddaje się rozpaczy, potem zaczyna uczyć gry na skrzypcach w szkole podstawowej.

Na odległej pustyni Nowego Meksyku realizowany jest "Projekt Manhattan", program mający doprowadzić do skonstruowania bomby atomowej w latach II Wojny światowej. Zdobywca Oscara Paul Newman ("Hud", "Naiwniak") gra generała Leslie Grovesa, oficera odpowiedzialnego za zbudowanie dwóch bomb, zwanych "Fat Man" i "Little Boy". Dwight Schultz ("Drużyna A", "Star Trek: Pierwszy kontakt") gra J. Roberta Oppenheimera, błyskotliwego naukowca odpowiedzialnego za doprowadzenie misji do końca. W filmie tym występują również: Bonnie Bedelia, John Cusack, Laura Dern i Natasha Richardson. Odtwarzają oni jeden z najważniejszych rozdziałów dziejów ludzkości, chwilę, gdy atomowy grzyb odmienił świat wokół nas.

„England Is Mine” skupia się na początkach działalności muzycznej Morrisseya. Zobaczymy, w jakich warunkach dorastał artysta i dowiemy się skąd wzięła się jego chorobliwa wrażliwość.