Jean Cocteau búcsúfilmjének főszereplője maga Jean Cocteau. A költő különös utazásra indul térben és időben. Az időutazást a professzor zseniális találmánya teszi lehetővé, a túlvilágon pedig korábbi filmjének egyik szereplője, Cégeste szegődik kalauzául. Újra felbukkan a Hercegnő és Heurtebise is, akik bíróként mondanak ítéletet teremtőjük felett. A különös szürreális filmben kisebb szerepekben olyan világsztárok is felbukkannak, mint Jean Marais, Yul Brynner és Brigitte Bardot.

II. Gyula, az utolsó igazi katonapápa egyben a művészeteknek is nagy pártolója. Azt akarja, hogy az utókor ne csupán jeles hadvezérként emlékezzen rá, hanem kivételes mecénásként is. Ezért megbízza Michelangelót, a keményfejű szobrászt, hogy a sixtusi kápolna freskóinak megfestésével hagyjon kitörölhetetlen emléket a korról. Két szuverén egyéniség harcának köszönhetően megszületik minden idők egyik legmonumentálisabb remekműve...

A Benedict Cumberbatch főszereplésével készült film bemutatja a világ leghíresebb élő tudósának rendkívüli történetét a világhírű tudós, illetve a hozzá legközelebb állók beszámolói alapján. Páratlanul bensőséges és megindító képet kapunk Stephen Hawking magánéletéről, múltjáról és jelenéről. A film megrajzolja korunk egyik ikonikus alakjának portréját, a gyerekkori kudarcoktól a tudós zseniig, akinél fiatal korában idegek elsorvadásával járó ALS-t diagnosztizálták, és azt jósolták neki, már csak két éve van hátra. A nehézségek ellenére, amivel meg kellett küzdenie, Hawking maradandóan hozzájárult a tudomány fejlődéséhez.

Aretha Franklin kislányként apja templomának kórusában énekelt, évekkel később pedig már világszerte ünnepelt sztárként tündökölt. A RESPECT lenyűgöző igaz történet a zene egyik emblematikus alakjáról, útjáról, egyéni hangjának kereséséről, főszerepben az Oscar-díjas Jennifer Hudsonnal és az Oscar-díjas Forest Whitakerrel.

Artur Rimbaud az 1800-as évek egyik legismertebb és legkiemelkedõbb költõje volt: zsenialitásáról ódákat zengtek, műveit imádták az emberek, ám kevesen tudják róla, hogy verseinek legjobbjait szinte gyerekként, 15 és 19 éves kora között írta. Rimbaud vidékrõl Párizsba szökve, kissé naiv, a végletekig romantikus ifjúként a nagyvárost járva keresi más költõk társaságát és így hozza össze a sors 1871-ben kora másik irodalmi nagyságával, a megbotránkoztató életet élõ Paul Verlaine-nel. A művészpáros kapcsolata rövidesen nem csupán a versek területére terjed ki, hiszen a feleségével folyamatosan kegyetlenkedõ mentor, Verlaine, érzelmileg is az ujja köré csavarja a nála tehetségesebb Rimbaud-t. Kettejük viharos szerelmi viszonyát nemsokára az árulás, az erõszak, a testi- és hatalomvágy, a bujaság, a megalázás és féltékenység sötét örvénye húzza mind mélyebbre.

Minden sikeres férfi mögött egy okos nő áll, aki hittel, szeretettel, kitartással egyengeti a férj életútját, megteremti a harmonikus hátteret az alkotói tehetség kiteljesedéséhez, s aki képes akár saját céljairól, vágyairól is lemondani e cél érdekében. Nincs ez másként Lev Tolsztoj, az orosz irodalom óriása, kora világszerte legjobban ünnepelt írója házasságában sem. Szofja grófnő, aki már ötven éves házassággal a háta mögött nem csak Tolsztoj felesége és 15 gyermekük édesanyja, hanem a zseniális szerző múzsája és titkárnője is egy személyben, szorgalmasan másolgatja férje kéziratait. A Háború és békét például hatszor körmölte le újra és újra. Tolsztoj élete alkonyán újkeletű nézetei miatt egyre többször kerül konfliktusba Szofjával. Amikor pedig a végrendeletét is megváltoztatja, és mindenét (beleértve műveinek szerzői jogait is) az orosz népre hagyja, Szofja úgy dönt, felveszi a harcot a tarthatatlan helyzettel, Csertkovval és körével, valamint férje legrosszabbik énjével.

Egy fiatal pár (Nastassja Kinski és Tony Goldwyn) megelégelve a Rákosi-rendszer embertelenségét, kockázatos vállalkozásra szánja el magát. Embercsempészt bérel, hogy juttassa át őket a szigorúan őrzött nyugati határon. A négytagú családból azonban csak hárman jutnak el az ígéret földjére. Alig néhányhónapos kislányukat nem merik magukkal vinni a kockázatos útra. A kicsi utánuk hozatala sajnos nem sikerül. A kislány egy csecsemőotthonban ragad, falusi nevelőszülőkhöz kerül, míg nővére és szülei Amerikában próbálnak új életet kezdeni, és megpróbálni a lehetetlent: kihozni a kis Zsuzsit a vasfüggöny mögül.