Útěk do divočiny je inspirován skutečným příběhem Christophera McCandlesse, mladého muže, který opustil svůj pohodlný život, aby okusil svobodu. Všechny své dosavadní úspory věnoval charitě a s minimální výbavou a přípravou vyrazil napříč Spojenými státy na Aljašku, kde chtěl vyzkoušet život v divočině.

Film představuje život a kariéru amerického hudebníka Pharrella Williamse, který ve filmu hraje, prostřednictvím minifigurek Lego, které lépe reprezentují styly afroamerické kultury, a také Williamsových častých spolupracovníků.

Cherbourg, listopad 1957. Madame Emery a její dcera Geneviève vlastní obchod nazvaný Paraplíčka ze Cherbourgu. Geneviève se zamiluje do Guye, dílenského automechanika. Její matka se vztahem nesouhlasí. Mladík, kterého vychovala těžce nemocná teta, musí brzy narukovat do války v Alžírsku. Zamilovaný pár se musí rozloučit. Těhotná Geneviève propadá zoufalství, protože má od svého milého jen málo zpráv. Na nátlak své matky se provdá za Rolanda Cassarda, bohatého obchodníka s drahými kameny. Spolu s matkou opouští Cherbourg.

'Dico' je malý chlapec, který nadevše miluje fotbal. Jelikož žije v jedné z nejchudších čtvrtí, spolu s kamarády nemá nejmenší problém, aby si vyrobili míč z množství starých hadrů, ale i vlastních triček. Když jeho milovaný tým národního mužstva Brazílie v roce 1950 závěrečnou prohrou s Uruguayí přijde o titul mistra světa, svému plačícímu otci dává odvážný slib: on pro svou rodnou zemi onen posvátný pohár Julese Rimet získá. Neuběhne dlouhou dobu a 'Dico' dostane jako jeden z nejmladších hráčů v historii MS příležitost, aby splnil svůj slib..

Mladá dívka Maud pracuje od dětství jako pradlena v londýnské prádelně, kde se postupně vypracovala až na pozici mistrové. Spokojeně žije s manželem Sonnym a synem Georgem a vlastně jí ani v životě nic nechybí. Vše se změní v okamžiku, kdy se náhodou připlete k protivládnímu protestu „sufražetek“ bojujících za volební práva žen a jejich práva ve společnosti, která jsou ale v té době vytrvale odmítána. Maud nejprve ze zvědavosti a postupně čím dál aktivněji propadá tomuto boji a snaze získat stejná práva jako muži. Zároveň se jí ale v důsledku toho začne hroutit doposud spokojený život. Je několikrát zatčena, přichází o domov, muže i syna. Všemi opovrhovaná ale dál vytrvává ve svém boji i za cenu, kterou doposud musela zaplatit.

20. dubna 1999 se na Columbine High School odehrál čtvrtý největší masakr v dějinách amerických škol. Tento příběh, natočený na základě skutečných událostí, vypráví o životě jedné z prvních zabitých obětí (Rachel Joy Scott), která se nejen po své smrti, ale hlavně v životě dotkla srdcí mnoha lidí. Díky své víře v Boha uměla vidět v lidech dobro a nenechala se nikdy odradit od toho, aby mohla někomu pomoci. V den tragédie dva náctiletí studenti Eric Harris (18) a Dylan Klebold (17) ve škole zastřelili dvanáct studentů a jednoho učitele, zranili dalších dvacet čtyři lidí a poté spáchali sebevraždu.

Píše se rok 1937. Obchodník John Rabe žije již téměř 30 let se svou ženou Dorou v Nankingu, hlavním městě Číny, kde vede pobočku společnosti Siemens. Jen s těžkým srdcem se chystá předat vedení do rukou svého nástupce a ještě hůře se bude z milovaného místa vracet do Berlína. Během rozlučkové oslavy konané na jeho počest se ale na Nanking sesypou bomby z japonských letadel. Rabe v nastalé panice nechává otevřít brány společnosti a nabízí úkryt rodinám svých zaměstnanců. Přestože je jako německý občan spíše spojencem Japonců, neváhá, ruší svůj odlet do Německa a pouští se do jedné z největších záchranných akcí, během které se mu podaří před japonskou brutalitou zachránit stovky tisíc lidí.

Bobby Fischer byl svého času nejlepším šachistou Spojených států amerických. Ze zázračného dítěte vyrostl geniální šachista, který se odvážil postavit se v průběhu studené války ruským šampionům. Na cestě k vzestupu mu byly největším nepřítelem jeho psychotické stavy způsobené prohlubující se paranoiou. Roku 1972 se utkal na mistrovství světa v šachu s ruským šampionem Borisem Spasským. Jejich partie vstoupila nejen do dějin šachu, ale i studené války.

Originální, provokativní, výstřední, inspirativní. Plachý, samotářský, nevyrovnaný, uzavřený. To byl jeden z nejtalentovanějších návrhářů světa módy. To byl Yves Saint Laurent. Toto je jeho příběh... Yves Saint Laurent odchází jako sedmnáctiletý do Paříže a stává se spolupracovníkem Christi-ana Diora. Je považován za jednoho z nejlep-ších módních návrhářů své doby. V listopadu 1957 je ve věku pouhých 21 let požádán, aby dohlížel nad módním domem nedávno zesnulého Christiana Diora. Laurent se stává novým uměleckým ředitelem. Vzápětí představuje svou první módní kolekci haute couture, která se stává okamžitým hitem. Během módní přehlídky se seznamuje s Pierrem Bergém, svou budoucí láskou a životním i obchodním partnerem.

Gary Webb byl americký novinář, v devadesátých letech napsal sérii článků o přímém spojení CIA s pašováním kokainu z Nikaraguy do Kalifornie za Reaganovy vlády. S náznaky, že vláda o tom věděla. Podle oficiálních prohlášení spáchal sebevraždu, i když na jeho hlavě byly dvě střelné rány. Je možné, že šlo o pomstu CIA? Příběh na základě skutečné události.

Může skandální umění ještě sloužit Bohu? Předchází utrpení každou velikost? Může být nemoc požehnáním? V roce 1950 navštěvuje spisovatelka Flannery O'Connorová svou matku Reginu v Georgii, když jí ve čtyřiadvaceti letech diagnostikují lupus. Bojuje se stejnou nemocí, která v dětství připravila o život jejího otce, a zoufale touží prosadit se jako velká spisovatelka, a tato krize vrhá její představivost do horečného zkoumání víry.