Buvęs Vietnamo karo dalyvis Travisas Biklas naktimis dirba taksistu ir taip kovoja su jį kankinančia nemiga. Jis yra vienišas, neturi draugų. Jam pastoviai vaidenasi, kad Niujorkas yra pilnas įvairių "gyvulių" ir "šiukšlių", kurias reikia kuo greičiau išnaikinti. Ir kas tai galėtų padaryti, jeigu ne jis pats. Nepastovios psichikos žmogus netgi buvo suplanavęs nužudyti senatorių, tačiau vėliau nusprendė išgelbėti 12-metę prostitutę Iris iš ją globojančio ir išnaudojančio sutenerio pinklių.
Kalbėdami apie karo filmus, kritikai visuomet pamini Lewiso Milestono šedevrą sukurtą dar 1930-aisiais metais. Tuomet gimė geriausia Eriko Marijos Remarko romano „Vakarų fronte nieko naujo“ ekranizacija, iki šiol laikoma viena geriausių karo dramų. Jauno idealisto Polio Boimerio trumpo gyvenimo istorija tapo aistringu kaltinimu militaristinei politikai ir tobulai įkūnijo Pirmojo pasaulinio karo apkasuose pražudytos „prarastosios kartos“ atminimą. Organizuodami filmavimus kino studijos „Universal“ vadovai negailėjo lėšų nei karo scenoms, nei moderniausioms tų laikų technologijoms. Šiais laikais šis senas, bet nepasenęs Lewiso Milestono filmas laikomas karinės dramos etalonu. Filmas apdovanotas dviem pagrindiniais tų metų Oskarais: už geriausią metų filmą ir režisūrą.
Du jaunuoliai susipažįsta Vajomingo rančoje 1963-aisiais. Vienas – rančos darbininkas, kitas – kaubojus. 19-metis Enis Del Maras ketina rudenį vesti ir svajoja kada nors turėti nuosavą rančą. Panašaus amžiaus Džekas Tvistas turi vienintelę svajonę – tapti geriausiu rodeo kaubojumi istorijoje. Nors ir kupini troškimų, abu vaikinai jaučiasi labai vieniši. Abiem jiems tenka kartu praleisti vasarą ganant avis. Šaltos naktys, kiek akis užmato plytintis toliai ir tik dviejų buvimas paskatina Enį ir Džeką taip suartėti, kaip jie net patys netikėjo. Baikštūs ir aistringi jausmai pasibaigia kartu su vasara. Enis ir Džekas išsiskiria, tačiau jų jausmų liepsna nepaliauja rusenti.
Filmas sukurtas pagal romaną, kurio autorius Robertas Waleris teigia, kad tokia meilės istorija gali nutikti tik vieną kartą gyvenime, - ir tik jeigu esi išties labai laimingas. Filmo herojės Frančeskos kieme pasirodo fotografas Robertas Kinkeidas, atvykęs į Medisoną dėl ypatingų šios apylinkės tiltų. Frančeska, dar nenujausdama, kad jos laukia didžiausia gyvenimo meilė, sutinka palydėti fotografą po apylinkes. Po daugelio metų jos jau suaugę vaikai romantiškos meilės ir skausmingo išsiskyrimo istoriją sužino iš Frančeskos dienoraščio. Pagrindinių aktorių Meryl Streep ir Clinto Eastvoodo dėka filmas nominuotas Oskarui, Auksiniam gaubliui bei Cezariui.
Keturiasdešimtmetis niujorkietis išsiskiria su žmona. Jis nestokoja moterų dėmesio – susitikinėja su jauna studente, vėliau įsimyli savo draugo buvusią žmoną. Jo buvusi žmona tuo metu rašo romaną, kuriame aprašo daug realių ankstesnio vedybinio gyvenimo smulkmenų.
Du tarpusavyje nepažįstamus vyrus, Benigną ir Marką, likimas atveda į privačią Madrido ligoninę. Prieš keletą mėnesių atsitiktinai jie buvo susitikę teatro spektaklyje, bet šį kartą vyriškius suvienija tragedija – Miško klinikoje gydomos jų mylimos moterys, dėl skirtingų priežasčių panirusios į komą. Benignas ligoninėje dirba slaugu ir prižiūri baleto šokėją Alisiją, kurią gatvėje partrenkė automobilis, o žurnalistas Markas atvyksta budėti prie matadorės Lidijos, sunkiai sužeistos per kovą su jaučiu koridoje. Abu vyrai kalbasi ir dalijasi išgyvenimais su savo mylimosiomis, nors iš jų nesulaukia jokio atsakymo. Benignas labai laimingas, kad pagaliau rado vienintelę širdies damą Alisiją, kuri taip pat aistringai jį myli. O Markas dažnai depresuoja ir liūdi, nes neturi galimybės išsiaiškinti, ką iš tiesų jam jaučia Lidija...
Egocentriškas Pitsburgo orų pranešėjas Filas Konorsas atvyksta į mažą miestelį, kur jam reikės atlikti patį bjauriausią ir seniai atsibodusį darbą – komentuoti Švilpiko dienos įvykius. Tai tokia diena, kai pasitvirtina beveik visi Merfio dėsniai. Kai nesiseka, tai nesiseka... Filas yra priverstas nakvoti nekenčiamo miestelio viešbutyje. Atsibudęs pastebi, kad šiandien ir vėl Švilpiko diena. Kitą rytą vėl tas pat. Vargšelis Filas eina į tas pačias vietas, bendrauja su tais pačiais žmonėmis ir daro tuos pačius dalykus kiekvieną mielą dieną. Galiausiai jį apninka neviltis ir po keleto bandymų nusižudyti jis bando persvarstyti savo gyvenimą.
Biografinėje Johnny Cash‘o dramoje atkuriamas įdomus ir įvykių kupinas muzikos garsenybės gyvenimas: sunki ir audringa jaunystė Arkanzaso medvilnės fermoje, stulbinanti šlovė, pavojingos žvaigždės gyvenimo pagundos ir, žinoma, meilė.
Du meistriškai pokerį lošiantys jaunuoliai Lesteris ir Maikas papuolė į didžiulę bėdą. Vienas ką tik išėjo iš kalėjimo ir vis dar skolingas mafijai 15 tūkstančių dolerių. Kitas nusprendė padėti bičiuliui, užuot ramiai siekęs teisininko karjeros. Talentingų lošėjų duetas pradeda pavojingą žaidimą su purviniausiais nusikalstamais sluoksniais. Bet kuri pralaimėta partija duetui gali tapti paskutiniu gyvenimo prisiminimu.
Trijų mažamečių vaikų (vienas iš jų – dar kūdikis) mama Marlo (aktorė Charlize Theron) jau pasiekusi tą stadiją, kai miega „atviromis akimis“. Iš rankų krenta daiktai (kartais nukrenta ir ant kūdikio), išsijunginėja bet kokie gynybiniai ir reakciniai mechanizmai, moteris nuolat viską painioja, užmiršta ir t.t. Į šį chaosą žiūrėdamas Marlo brolis vieną dieną neapsikenčia ir suranda sesutei auklę. Ant Marlo namų slenksčio netikėtai išdygusi mergina Tulė (akt. Mackenzie Davis) trijų vaikų mamos gyvenimą netrukus pakeičia neatpažįstamai.
Čarlzas - tipiškas britų snobas. Jis moka vertinti paprastus malonumus. O labiausiai jam patinka lankytis pažįstamų ir nepažįstamų žmonių vestuvėse bei laidotuvėse. Ir viename tokiame "renginyje" jis sutinka Ją…