Timothy Tradewell természettudósról és a grizzly medvék védelmezőjéről. Egy éve Timothy Tradewell áldozatul esett annak, amiért egész életében küzdött, a grizzli medvékért. Egy grizzly medve oltotta ki életét, 49 éves korában. Ez az egészen különleges egyéniség, Timothy, akit az egész világ ismert és szeretett, egy többhetes expedícióra indult Kanadában szeretett medvéihez, azonban egy végzetes tragédia áldozata lett. Herzog azonnal nyomába eredt ennek a páratlan embernek, aki biológus, természettudós, tanár, exhibicionista műsorvezető az "Animal Planet" csatornán, vajon mi történhetett, s vajon miért ment ilyen messzire Timothy a grizzli medvék világában. Rengeteg felvétel látható Herzog filmjében Timothyról, amelyet egymaga készített kutató útjai során, ő volt az operatőr, a rendező, a szerkesztő, a tudós, a műsorvezető, s mindez egy személyben.

James Gandolfini Olasz származású, de már Amerikában született színész. A kilencvenes évek eleje óta játszott Broadway-darabokban, hollywoodi filmekben. A Maffiózokkal robbant be a köztudatba 1999-ben, előtte főként mellékszerepeket játszott, például a Tiszta románcban, vagy a Szóljatok a köpcösnek című vígjátékban. Tony Soprano alakításáért összesen 3 Emmy-díjat kapott, a tévés Oscarnak számító díjra összesen hatszor jelölték. A szerepet egyébként nagyrészt olasz származásának köszönhette, az HBO ugyanis a igyekezett olyan, a sorozat indulásakor javarészt ismeretlen színészekből összeállítani a sorozat Soprano családját, akik a való életben is olasz gyökerekkel rendelkeznek, nem kell tanult akcentussal játszaniuk.

Ez a film a komikusikon Lucille Ball felemelkedését, Desi Arnazzal való kapcsolatát és azt mutatja be, hogyan változtatta meg örökre Hollywoodot az I Love Lucy című úttörő szitkomjuk, amely még jóval az 1989-ben bekövetkezett halála után is megalapozta a színésznő örökségét.

Dokumentumfilm a balhéiról és fülharapásáról elhíresült, erőszakos közösülés miatt börtönbüntetésre ítélt egykori nehézsúlyú bokszvilágbajnokról, Mike Tyson-ról.

Ki is igazából Maradona? Kusturica, a balkán fenegyerek, a mozi világának Diego Armando Maradonája, személyes hangvételű dokumentumfilmjében erre keresi a választ. Ki ez az ember? Ki ez a futballvarázsló? Teszi fel a kérdést ezredszer is magának a világhírű rendező. A nemzetközi futballvilág Sex Pistolsa? A kokain áldozata, aki leszokott a drogokról és eleinte úgy nézett ki, mint Falstaff, később mint egy spagetti reklám. Ha Andy Warhol élne, biztosra veszem, hogy betenné Maradona képét a gyűjteményébe Marilyn Monroe és Mao Ce Tung közé - vallja Kusturica. Ha egész életét a focipályán tölthette volna, akkor boldog ember válhatott volna belőle.