Rašytojo Jano Guillouso autobiografine knyga paremtame filme pasakojama apie jaunuolį vardu Erikas. Šis sudėtingo charakterio vaikinas yra kupinas pykčio ir neapykantos. Jis niekaip negali pamiršti nuo pat vaikystės patiriamo smurto, nes būtent tokį auklėjimo metodą pasirinko patėvis. Mokykloje jau pats Erikas pradeda kelti muštynes ir negaili net geriausių savo draugų. Dėl šios priežasties mokymo įstaigos vadovybė nusprendžia vaikiną perkelti į privačią mokyklą, kurioje vyresni mokiniai kontroliuoja jaunesniųjų elgesį, kruopščiai juos prižiūri ir sugalvoja įvairių užduočių. Tačiau Erikas nori ramiai užbaigti mokslus ir gauti išsilavinimą. Jis ryžtasi neklausyti to, ką kalba ir įsakinėja vyresnieji mokiniai, o šiems pradeda nepatikti naujojo maištininko elgesys.

Šis kultiniu tapęs filmas yra sukurtas pagal Patricios Highsmirth romaną „Riplio žaidimas“. Džonatanas yra įsitikinęs, kad jau greitai mirs nuo kraujo ligos. Džonatano draugas iš Amerikos, kaubojus Riplis, nusprendžia pasinaudoti jo liga. Riplis supažindina jį su gangsteriais. Šie pasiūlo Džonatanui tapti profesionaliu žudiku ir taip užtikrinti savo šeimai palikimą. Juk jis greitai mirs, tad neturi ko prarasti. Riplio planas buvo patikėti Džonatanui atlikti visą purviną darbą, tačiau viskas ima keistis, kai vyrai susidraugauja.

Tarp genialumo ir beprotybės, jie rado draugystę, kurios neįmanoma apibrėžti jokiais žodžiais. Londonas, Anglija, 1872 metai. Oksfordo anglų kalbos žodyno kūrimas buvo vienas iš ambicingiausių projektų, kurių kada nors ėmėsi žmonija. Pradėjus rinkti apibrėžimus, darbą prižiūrintis komitetas, kuriam vadovavo profesorius James Murray, buvo maloniai nustebintas kai sužinojo, jog vienas žmogus, dr. W. C. Minor, pateikė daugiau nei dešimt tūkstančių žodžių analizę, tarimą, rašybą bei citavimą. Panorėję jį pagerbti, komiteto nariu buvo dar kartą šokiruoti sužinoję, kad dr. Minor, Amerikos pilietinio karo veteranas, buvo pamišėlių namuose laikomas nusikaltėlis.

„Gyvulių ūkis“ - žinomiausia anglų rašytojo Džordžo Orvelo satyrinė tarybinio totalitarizmo alegorija. Filmas atspindi svarbiausius Stalino eros įvykius. Filme pasakojama apie grupelę ūkio gyvulių, kurie maištauja prieš savo ūkininką, tikėdamiesi sukurti visuomenę, kurioje gyvūnai būtų lygūs, laisvi ir laimingi. Galiausiai maištas nenusiseka, o ūkyje situacija tampa tokia pat bloga, kokia buvo anksčiau, valdant kiaulei vardu Napoleonas.

Skandalingas filmas apie skandalingą asmenybę, sekso reikalų žinovą Alfredą Kinsį. 1948 – aisiais plačiai pagarsėjusia knyga ‘‘Vyrų seksualinis elgesys‘‘ jis sukėlė tikrą sekso revoliuciją ir susilaukė aršių konservatyvaus požiūrio profesorių protestų. Asmeninis sekso daktaru praminto Kinsio gyvenimas taip pat buvo pilnas lakiausių fantazijų ir netramdomų geismų. Juosta nominuota "Oskarui" už geriausią antraplanį moters vaidmenį.

1956-aisiais JAV pasirodė pirmoji įgarsinta L.Tolstojaus romano „Karas ir taika“ ekranizacija. Ankstesnės trys buvo sukurtos nebyliojo kino epochoje. Filmo žvaigžde tapo Odri Hebern, ekrane įkūnijusi Natašą Rostovą. Kai pasirodė šis filmas, aktorei buvo 27-eri. Miniatiūrinė Odri sugebėjo perteikti L.Tolstojaus herojės vidinio pasaulio sudėtingumą. Ir dabar, dar sykį pažiūrėjus filmą su O.Hebern ir palyginus jį su kitomis „Karo ir taikos“ ekranizacijomis, galima dar kartą įsitikinti, kad amerikietė aktorė perprato rusės Natašos Rostovos charakterį, perėmė įpročius, pažvelgė į savo personažo sielos gelmes ir išreiškė jos meilę. Nors 1956 metų „Karo ir taikos“ ekranizacija vis sensta, savo žavesio nepraranda. Priešingai, tai retro filmas, kurį galima su malonumu žiūrėti dar ir dar kartą ir vėl pasiduoti pagrindinės herojės, vaidinamos O.Hebern, žavesiui.

Mongolijos dykumoje sudužus lėktuvui, likę gyvi žmonės nusprendžia padaryti neįmanoma – iš nuolaužų pastatyti naują lėktuvą. Jiems pradeda vadovauti tokios patirties turintis inžinierius. Tiesa, jo kurti lėktuvai – tik maži radijo bangomis valdomi modeliai... Nelaimėliai greit pastebi, kad dykumoje jie – ne vieni. Šalia jų įsitaisę ir kontrabandininkai. Laikas spaudžia, o praūžusi smėlio audra, atrodo, sunaikina likusias viltis namo grįžti gyviems...