Ekranizacja autobiograficznej powieści Marguerite Duras, opowiadająca o niezwykłej miłości łączącej piętnastoletnią Francuzkę i trzydziestoletniego Chińczyka. Wietnam, 1929 rok. Dziewczyna pochodzi ze zrujnowanej i zdemoralizowanej rodziny białych kolonistów. Na promie płynącym przez rzekę Mekong, w drodze do szkoły z internatem, swoim wyzywającym sposobem bycia i zaskakującym ubiorem zwraca uwagę dwa razy starszego od siebie, zamożnego, eleganckiego i przystojnego Chińczyka.

Trudno być dzieckiem. Każdy się czepia. Taki urzędnik w banku, do którego poszli w sprawie pożyczki na odbudowę spalonej siedziby "Klubu Wrogów Kobiet", wołał za nimi: "Gdybyście byli moimi dziećmi, ukarałbym was!". Odpowiedzieli z godnością: "Gdybyśmy byli Pańskimi dziećmi, ukaralibyśmy się sami!". Bo czym są takie urzędnicze wykrzykiwania wobec prawdziwych problemów małych ludzi: oto Alfalfa (Bug Hall), aktywista "Klubu Wrogów Kobiet", zakochał się w uwodzicielskiej Darli (Brittany Ashton Holmes). Jak go ratować przed tym zgubnym krokiem?! [opis dystrybutora dvd]

Opowieść o rodzinie farmera z górskiej osady w Arkansas, który odkrył na swoim gruncie złoża ropy i został miliarderem. Nie zmienia jednak farmerskich przyzwyczajeń. Już jako bogacze owdowiały Jed Clampett i jego rodzina: matka, nastoletnia córka, Elly May i syn Jethro, przenoszą się do Beverly Hills. Clampettowie usiłują się dostosować do lokalnych obyczajów, ale budzi to jedynie ogólne rozbawienie otoczenia. Nikt jednak nie zamierza ich krytykować, bo Jed, będący wdowcem, jest najlepszą partią w okolicy.

"Producenci" to musicalowa komedia autorstwa Mela Brooksa opowiadająca o perypetiach producenta teatralnego Maksa Bialystocka (Nathan Lane) oraz poborcy podatkowego Leo Blooma (Matthew Broderick). Bialystock wpada na pomysł jak zarobić pieniądze na sztuce teatralnej. Do pomocy potrzebny jest mu jednak Bloom. Producent chce zdobyć pieniądze od starszych pań, aby następnie wystawić musical, który okaże się totalnym niewypałem. Po zdjęciu przedstawienia z afisza panowie chcą zatrzymać pozostałe pieniądze. Sztuka, która ma zrobić klapę, nosi tytuł "Springtime for Hitler".

Magnat hotelowy Brian Madison czuje się już zmęczony prowadzeniem swojego imperium i chciałby przejść na emeryturę. Nie wyobraża sobie jednak, by jego lekkomyślny, niewykształcony syn Billy zdołał poprowadzić rodzinny interes. Postanawia więc przekazać władzę swemu zastępcy, chorobliwie ambitnemu Ericowi Gordonowi, który szczerze nie znosi Billyego i gardzi nim. O swojej decyzji milioner powiadamia oficjalnie syna. Chłopiec prosi ojca, by dał mu ostatnią szansę. Obiecuje nadrobić w ekspresowym tempie braki w wykształceniu.

Od śmierci matki bliźniaczki Roxy i Jane nie mają ze sobą najlepszego kontaktu. Zbliża je dopiero podróż do Nowego Jorku, gdzie każda z nich ma coś ważnego do załatwienia. Roxy to roztrzepana, żyjąca chwilą nastolatka, która marzy, żeby zespół rockowy, w którym gra, odniósł sukces na rynku. Jane jest spokojna i ambitna, a głównym celem jej wyprawy jest zdobycie stypendium umożliwiającego studia w Oksfordzie. Od początku jednak podróż przebiega zupełnie inaczej, niż bliźniaczki zaplanowały.

Kobieta wilkołak, Vivian, była świadkiem zamordowania rodziców. Zginęli, broniąc rodzinnej tajemnicy. Kilka lat później Vivian mieszka w Bukareszcie i sprzedaje czekoladę. Chce zapomnieć o przeszłości oraz o swojej wilkołaczej naturze. Pewnego dnia w mieście pojawia się przystojny amerykański rysownik Aiden, w którym dziewczyna się zakochuje. Jednak zgodnie z rodzinną przepowiednią jej mężem ma zostać wilkołak Gabriel.