Uwspółcześniona ekranizacja "Poskromienia złośnicy". Akcja toczy się w prowincjonalnym mieście, wśród uczniów szkoły średniej. Rozwiedziony ojciec narzuca swym dwóm nastoletnim córkom surowe reguły. W myśl jednej z nich młodsza córka może rozglądać się za chłopakiem dopiero wtedy, gdy jej starsza siostra pozna swojego. Problem w tym, że o ile młodsza z sióstr jest pełna uroku i cieszy się popularnością wśród rówieśników, o tyle starsza uchodzi powszechnie za niepospolitą złośnicę. Dwaj uczniowie knują intrygę, by pozyskać ich względy.
Howard Hawks, biorąc ponownie na warsztat "Stronę tytułową", zdystansował pierwowzór Lewisa Milestone`a. Dowcipna historia, opowiedziana w dobrym tempie, sytuuje film Hawksa w rzędzie udanych i potrzebnych komedii. Rozwiedziona reporterka, Hildy Johnson, pragnie ponownie wyjść za mąż, bierze jednak jeszcze ostatnie zlecenie od wydawcy swej gazety i byłego męża - Waltera Burnsa. Podjęte poszukiwania wpędzają co prawda byłych małżonków w wielkie tarapaty ze skorumpowanymi prominentami, prowadzą ich jednak do ponownego związku.
Dzień z życia Bertranda Barniera (Louis de Funès). No cóż nie jest to zwykły dzień, a raczej katastrofalny zbieg wydarzeń. Oto rano, Barnier dowiaduje się, że jego córka jest w ciąży, pracownik ukradł z firmy dużo pieniędzy, a służąca rezygnuje, by poślubić bogatego sąsiada... Oczywiście to dopiero początek absurdalnej komedii błędów i pomyłek.
Jerry Travers, słynny tancerz i showman, na zaproszenie przyjaciela, producenta Horace'a, przygotowuje przedstawienie w Londynie. Sąsiadką Jerry'ego jest tancerka Dale Tremont. Bohaterowie poznają się, gdy Jerry daje pokaz stepowania. Mieszkająca piętro niżej Dale przychodzi z pretensjami, ale gdy widzi mistrza w akcji, zamiast zrobić awanturę zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Problem w tym, że dziewczyna przez pomyłkę bierze Jerry'ego za Horace'a. Tak się składa, że Dale jest zaprzyjaźniona z żoną producenta.
Faceci i laleczki" opowiadają historię nowojorskiego naciągacza, który zakłada się z organizatorem nielegalnych gier hazardowych o to, że uda mu się poderwać dziewczynę na co dzień walczącą z hazardem. Aby zwyciężyć, musi ją w sobie rozkochać i zabrać na obiad do Hawany.
Film stanowi luźną adaptację słynnej tragedii Szekspira. Po śmierci ojca, młody Hamlet (Pirkka-Pekka Petelius) dziedziczy większą część udziałów w firmie. Natomiast Klaus (Esko Salminen), który podsunął jego ojcu zatrutego drinka, zostaje prezesem spółki oraz żeni się ze świeżo owdowiałą Gertrudą (Elina Salo). Hamlet czuje się zdradzony przez matkę i zaczyna snuć podejrzenia wobec śmierci ojca.
W tych dwóch nowych braciszkach jest coś zabawnego. Prawdę mówiąc, jest w nich coś naprawdę komicznego. Tak naprawdę Robert De Niro i Sean Penn nie są wcale klerykami. To zbiegli skazańcy, którzy modlą się jedynie o to, by nikt ich nie rozpoznał w tym przebraniu i by mogli przejść przez policyjną blokadę na granicy i schronić się na terytorium Kanady. Demi Moore przyłącza się do De Niro i Penna w niezwykle błyskotliwej komedii zrealizowanej według scenariusza Davida Mameta. Więźniowie dali nogę i zaczyna się jazda. Grzech nie zobaczyć, jak to się skończy!