Lata 90. Filmowy portret Giulio Andreottiego, kontrowersyjnego polityka, który posiada we Włoszech niemal władzę całkowitą.

Młody Serpico, po ukończeniu akademii policyjnej, zostaje skierowany do jednego z nowojorskich komisariatów. Policjant trafia na panoszącą się korupcję, łapówkarstwo, regulaminowe ograniczenia. Z każdym dniem służby Serpico zdaje sobie sprawę, że "zmowa milczenia" sięga coraz wyżej. Frank zaczyna być wrogo traktowany przez kolegów z pracy. Wykazując coraz większą determinację w walce z zaistniałą sytuacją, mężczyzna ryzykuje życie. Śmiertelnym wrogiem okazują się nie przestępcy, a machina policyjna.

Akcję filmu przeniesiono w pierwszą dekadę XX wieku, w czasach, gdy w Chinach panuje wszechobecna korupcja, a kraj cierpi od najazdów. Podczas walki młody Huo Yuanjia zabija swego przeciwnika, a w wyniku tego ginie również jego matka oraz córka. On sam ucieka do Tajlandii, gdzie spędza trzy lata. Tam poznaje Yue Ci, na wpół niewidomą dziewczynę, która staje się jego duchową przewodniczką. Po paru latach Huo wraca do rodzinnego miasta, aby wziąć udział w turnieju, w którym pokonuje niezwyciężonego jak dotąd zachodniego boksera, Jacka O'Briena.

Historia człowieka obdarzonego talentem muzycznym, którego nie potrafił należycie wykorzystać. Nie pozwolili mu na to także rodzice. David wykazywał fenomenalne zdolności do gry na pianinie, ale na skutek zaborczości ojca, nie mógł w dzieciństwie rozwinąć w pełni swoich umiejętności. Po latach sfrustrowanemu życie daje szansę odrodzenia się jako człowiek, mężczyzna i muzyk.

Mel Gibson wciela się w profesora Jamesa Murraya, który w 1875 roku rozpoczyna prace nad słownikiem. W zamyśle część haseł w pozycji miała pochodzić od czytelników, do których Murray wystosował apel w gazetach. Wkrótce okazało się, że autorem ponad 10 tys. haseł do wydawnictwa jest William Chester Minor, genialny chirurg, który przebywa w zakładzie dla obłąkanych.

Rok 1955. Młody argentyński lekarz Ernesto Guevara poznaje w Meksyku Fidela Castro, zwolnionego z kubańskiego więzienia. Wysłuchuje jego planów obalenia dyktatorskich rządów Fulgencia Batisty i przyłącza się do jego organizacji "Ruchu 26 Lipca". Rok później rewolucjoniści wypływają jachtem w stronę Kuby. Z 82 osób znajdujących się na pokładzie na wyspę dociera 12. Dowodzony przez Castro oddział rebeliantów organizuje armię partyzancką, która ma przejąć władzę na wyspie. Guevara staje się jednym z głównych bohaterów kubańskiej rewolty.

Rok 1965. Ernesto "Che" Guevara rezygnuje ze stanowiska w kubańskim rządzie. O decyzji informuje listownie Fidela Castro, po czym potajemnie udaje się do Boliwii, aby tam kontynuować walkę zbrojną. Wraz z kilkoma kubańskimi rewolucjonistami organizuje w górach oddział partyzancki i podejmuje kampanię przeciw miejscowej władzy. Odnosi sukcesy militarne, lecz musi zmierzyć się z niedostatkiem broni i żywności, pogarszającym się zdrowiem oraz konfliktami pomiędzy Kubańczykami i miejscową ludnością. Tymczasem nasilają się ataki wojsk rządowych.

Bunt, przestępczość, literatura, homoseksualizm. Julian Schnabel opowiada historię kubańskiego pisarza - Reinaldo Arenasa. Od momentu narodzin aż do śmierci. Życie tego buntownika i homoseksualisty było pełne przygód: emigracja, sukcesy, więzienie, sława, samotność...

W połowie lat 60. Truman Capote wpada na pomysł napisania książki opartej na faktach. Materiał do stworzenia dzieła dostrzega w sprawie morderstwa popełnionego przez dwóch recydywistów na czteroosobowej rodzinie farmerów z Kansas. Sprawcy, Perry Smith i Dick Hickock, siedzą w celi, oczekując na wyrok. Capote zapisuje kolejne etapy procesu, tworzy portrety zabójców, opisuje ich zachowanie w sądzie. Dając jednemu z morderców nadzieję na pomoc, wchodzi z nim w coraz bardziej intymną relację.

Historia seryjnego gwałciciela Paula Bernardo i jego wspólniczki Karli Homolki, dwójki najbardziej zwyrodniałych przestępców Kanady, oraz ich zdeprawowanej zabawy pełnej porwań, napaści seksualnych i morderstw. Film ten jest zapisem wydarzeń opisanych w zeznaniach sądowych, spotkaniach pomiędzy Karlą i jej psychiatrą oraz na podstawie zapisów video zbrodni nakręconych przez samych skazanych. Makabryczne wydarzenia odsłaniają całkowity brak wyrzutów sumienia u Paula i jego dziwaczne przedstawianie urojonego świata normalności Karli, skonfliktowanej z własnym sumieniem, ale wciąż nie mogącej wyrwać się. Na koniec, czy jest ona ofiarą Paula, czy też jej widoczna poczytalność moralna czyni z niej osobę jeszcze gorszą?

Podczas ulicznej bójki Jakie Kellen dostrzega Luthera Shawa. Kobieta zostaje jego menedżerką i postanawia uczynić z niego mistrza boksu.