Největší vojenská operace v historii přinesla začátek konečného vítězství Spojenců nad nacistickým Německem a jeho spolubojovníky z Fašistické osy. Vše podstatné o jejím plánování a průběhu, včetně unikátních, nikdy nepublikovaných záběrů, najdete v tomto filmu natočeném na počest 75. výročí... Poutavý snímek vznikl u příležitosti 75. výročí Dne D a vylodění v Normandii. Pozoruhodně zachycuje, jak se 6. června 1944 odehrálo největší vojenské vylodění historie. Od té doby různí odborníci mnohokrát rozebrali a analyzovali všechny pečlivě promyšlené plány i přípravné operace a došli k závěru, že Den D zřejmě rozhodl o vítězství Spojenců v druhé světové válce a porážce Hitlerovy nacistické říše. Ale i když dějiny vyvolávají dojem, že vyloděním válka skončila, ve skutečnosti byl Den D jenom prvním z 84 dlouhých dní zuřivé bitvy o Normandii. Výjimečný film vznikl díky více než 20 letům historického výzkumu a obsahuje rozhovory s experty na druhou světovou válku.

Film Žraloci 3D Vás zavede na 40 minut pod hladinu moře a nabídne Vám trojrozměrný zážitek z neskutečně blízkého setkání s řadou druhů žraloků, včetně velkého bílého žraloka a žraloka kladivouna. Poznáte je takové, jací ve skutečnosti jsou: ne zlověstní lidožrouti, ale divocí, fascinující a ohrožení živočichové, kteří obývali Zemi ještě miliony let před dinosaury. Filmaři strávili pod hladinou během devíti měsíců 500 hodin a natočili 100 hodin materiálu z různých koutů světa. Výsledkem je úchvatný snímek, který si klade za cíl mimo jiné připomenout, že i žraloci jsou ohrožený druh a je nutné je chránit. Film uvádí Jean-Michel Cousteau, ekolog, oceánolog, filmový producent a prezident Ocean Future Society (společnosti zaměřující se na ochranu a boj za lepší budoucnost oceánů.

Svět ticha je známý jako jeden z prvních barevných filmů v podvodní kinematografii. Jeho název pochází z Cousteauovy knihy z roku 1953 The Silent World: A Story of Undersea Discovery and Adventure. Film byl natočen na palubu lodi Calypso. Tým potápěčů během dvou let natočil 25 kilometrů filmu ve Středozemním moři, Perském zálivu, Rudém moři a Indickém oceánu, z toho 2,5 km bylo zahrnuto do hotového dokumentu.