Scorsesejev film je posnet po resnični zgodbi profesionalnega zločinca Henryja Hilla, ki si je že od malih nog želel postati član mafije. Ko se mu je želja uresničila, se je skupaj z gangsterjema Tommyjem DeVitom in Jimmyjem Conwayem počasi ujel v svet kriminala, denarja in mamil. Nazadnje je končal kot begunec brez imena pod zaščito ameriške vlade. Svojo zgodbo je zaupal novinarju Nicholasu Pileggiju, ki je o njem napisal knjižno uspešnico. Film je bil nominiran za šest oskarjev. V glavnih vlogah igrajo Robert DeNiro, Ray Liotta in Joe Pesci, ki si je upravičeno prislužil oskarja.

Poslovnež Oh Dae-su se neke noči leta 1988 znajde zaprt v majhni hotelski sobi brez oken in tam ostane petnajst let. Ne ve, kdo ali zakaj mu je naprtil kruto kazen. Kriv je brez krivde. Izdeluje sezname ljudi, ki jih je v življenju prizadel, da bi našel razlog. Njegovi neusmiljeni ugrabitelji ga preživljajo in hranijo s pomirjevali. Družbo mu dela le televizija. Po petnajstih letih samotne agonije je Oh Dae-su vržen v prostost. V žepu ima denar in mobilni telefon, na sebi drago obleko, v sebi pa sovraštvo in en sam cilj: maščevati se neznancu, ki mu je, dozdevno brez razloga, odvzel življenje.

Zgodba govori o življenju zadnjega kitajskega cesarja Pu Jija, ki so ga kronali pri komaj treh letih. Leta 1950 je Pu Ji že pet let v zaporu, kamor ga je zaprla Rdeča armada med sovjetsko invazijo Mandžurije. Pu Ji se v zaporu spominja svojega odraščanja v razkošju Prepovedanega mesta. Imel je vse, kar si je zaželel, toda bil zaprt na dvoru in ni poznal zunanjega sveta. Ko je Kitajska postala republika, je Pu Ji prenehal biti cesar. Čeprav je poskušal reformirati Prepovedano mesto, so ga iz palače sčasoma izgnali. Tedaj se je predal dekadentnemu načinu življenja. Stopil je tudi na stran Japonske. Komunistični režim ga je rehabilitiral, ko je opustil simpatije do japonskega agresorja. Po revoluciji se je Pu Jijev svet dramatično porušil vase. Končal je kot navaden kmečki delavec v Ljudski republiki.

Tragična ljubezenska zgodba je postavljena v represivno religiozno skupnost na severu Škotske. Naivna in verna mlada ženska Bess, ki trpi za duševnimi težavami, se nepričakovano poroči z Janom, danskim ateistom, ki dela na naftni ploščadi. Z možem užijeta kratko obdobje sreče. Ko se Jan pri delu poškoduje in ohromi, ženo spodbuja, naj se vda drugim moškim in mu o tem pripoveduje. Bess, ki jo razžirajo občutki krivde, ker si je zaželela moževe vrnitve domov, misli, da ga bo rešila, če njegovi perverzni želji ugodi.

Madrid, 1980. 27-letni filmski režiser Enrique Goded, ki je svoji mladosti navkljub režiral že tri uspešnice, v časopisih išče navdih za svoj četrti film. Obišče ga privlačen bradati mladenič, ki trdi, da je njegov prijatelj iz šole Ignacio Rodriguez. Enrique se prijatelja dobro spominja, in ga v obiskovalcu ne prepozna. Res pa se nista videla že 16 let. Enrique se ne zaveda, da ima zgodbo za naslednji film pred nosom: Ignacio mu ponuja svojo črtico Obisk, ki govori o njunem otroštvom, šolskih letih, težavah z duhovniki, represiji, nogometnih tekmah … Pod pogojem, da v filmu prav Ignacio odigra glavno vlogo, vlogo transvestita Zahara …

Zgodba se osredotoča na posledice tragičnega napada, zaradi katerega so ZDA vstopile v drugo svetovno vojno. Mlada pilota Rafe in Danny sta najboljša prijatelja že vse od otroških dni. Rafe je zaljubljen v medicinsko sestro Evelyn, vendar njuno mlado ljubezen prekine njegov odhod z vojsko v Evropo. Ko Rafa razglasijo za pogrešanega, se obupana Evelyn zateče po tolažbo k Dannyju. Žalost ob izgubi ljubljene osebe ju združi in postaneta ljubimca. Vendar je Rafe še vedno živ …