Aligha kell bárkinek is bemutatni a legendás angol komédiás csapatot, a Monty Pythont, amely az abszurd humorával új fejezetet nyitott a televíziózás történetében. Első játékfilmjük valójában nem is film, hanem egy összeállítás, amely a Monty Python Repülő Cirkusza című tévésorozatuk első két évadjának legjobb jeleneteiből válogat. A csapat gyilkos viccáradatának kedvelt célpontja a katonaság, a rendőrség, a brit kormány, a bíróságok, az úri tökfilkók, Mao Ce-tung, Sam bácsi és a tévériporterek. A rövid, tréfás jeleneteket animáció kapcsolja össze.

Egy csoport orvostanhallgató halálközeli állapotról szeretne tapasztalatokat szerezni. Ennek érdekében egymás szívét állítják meg, majd újraélesztik. Múltjukból felvillanó képek jelennek meg, gyermekkori rémálmok, bűnök, amelyeket ők vagy ellenük követtek el. A tapasztalok egyre erősebbé válnak, a látomásaik fizikailag bántalmazzák őket, ahogy egyre mélyebben próbálják meg a halálközeli állapotot feltárni; megoldást remélve.

Az őrület onnan folytatódik, ahol az első rész abbamaradt, tovább követhetjük Cindy Campbell sorsát, aki most már egyetemi hallgató. Egy tébolyult professzor titokban összehozza őt és néhány kalandvágyó diáktársát egy hétvégi szórakozásra valamiféle tudományos kísérlet ürügyén. Ez a hétvége sokkolóbb, mint valaha és sokszor a tanterven kívüli események esztelenül követik egymást, nem beszélve a fergeteges meglepetésekről, amelyek garantálják a non-stop szórakozást.

Dr. Jack Gramm, a híres pszichiáter és igazságügyi szakértő halálos fenyegetést kap: már csak 88 perce van hátra az életéből! Biztos benne, hogy a háttérből a kivégzésére váró sorozatgyilkos, Jon Forster irányít, akit egykor ő juttatott rács mögé. Jack egyre paranoiásabb és bizonytalanabb lesz, már nem bízik sem az asszisztensében, sem a diákjában, Laurenben, de még az egyetem igazgatónőjében, Carolban sem. Ráadásul a rendőrség is a nyomában van, az újabb gyilkosságokkal ugyanis őt gyanúsítják.

Az európai filmesek különleges alkotással ünnepelték a bővítés történelmi jelentőségű napját. ,Az Európa-képek című összeállításban huszonöt, többségében fiatal rendező, az európai filmművészet jelenlegi és jövendő mesterei, öt perces etűdben fogalmazzák meg reményeiket, szorongásaikat és látomásaikat hazájuk és Európa jelenéről, jövőjéről. A Prológus című magyar epizódot Tarr Béla rendezte.

Egyetemisták indulnak egy vidám, önfeledtnek ígérkező hajóútra - csoda-e, ha mindenki másra hajt? A fiúk a csajokra, meg a drogokra. A csajok az önmegtartóztatásra - kérdés, ki veszi ezt komolyan. Tanáruk csak a gyémántján szeretne túladni minél hamarabb - ám végül a gyémánt ad túl őrajta. Hogy teljes legyen a kavalkád, ebben a filmben a drognak lába van, amivel nem csak szaladni tud, de lopni is. És ezzel a gyémánt sorsa megpecsételődött.

Felbolydul a kisváros élete, amikor Aubrey Fleminget elrabolja a szadista sorozatgyilkos. Végül eszméletlenül találnak rá. A lányt kegyetlenül megkínozták, és amikor magához tér, kiderül, hogy belülről is megváltozott. Már nem az, aki volt, mintha egy másik személyiség, egy sztriptíztáncos költözött volna belé. Mindenki azt hiszi, hogy a lányt az elszenvedett stressz miatti hallucinációk gyötrik, ám arra nincs magyarázat, miért jelennek meg a testén furcsa sebhelyek? Aubrey elhatározza, hogy saját maga próbálja meg felfedni azokat a titkokat, amelyeken keresztül közelebb férkőzhet a gyilkoshoz is.