Katonai puccsot hajtanak végre az egyik dél-amerikai országban. A zűrzavarban nyoma vész egy amerikai újságírónak. A szomszédok elmondása szerint Charles-t a katonai őrjárat hurcolta magával. A hír hallatán a helyszínre utazik a fiú apja. Ed a menyével, Beth-szel nyomoz az eltűnt után. A két ember nem szívleli egymást, de a bajban csak egymásra számíthatnak. Mert bárhová fordulnak, mindenütt falba ütköznek. Mindenki hazudik, akit csak megkérdeznek. Ed lassanként rájön, hogy szeretett hazája milyen piszkos szerepet játszott a puccs előkészítésében. Thomas Hauser regényéből.
Richard Boyle, a valamikor sikeres 42 éves újságíró 1980-ban Salvadorban polgárháborút tudósít. Duarte elnök katonai rezsimje az USA támogatásával akar leszámolni a Farabundo Martí Felszabadítási Front harcosaival és támogatóikkal. A riporter közvetlen tanúja lesz Romero érsek meggyilkolásának is, és tudomást szerez a katonai vezetés által irányított illegális halálbrigádok rémtetteiről. Amikor barátnőjével, Mariával Kaliforniába akar menekülni, a határ előtt a nőt leszállítják a buszról, és mint illegális bevándorlót visszatoloncolják a halálos veszedelembe.
A tettvágytól fűtött amerikai fodrásznőnek, Joy Miller-nek az ölébe hullik élete nagy lehetősége, amikor tévedésből elküldik a Szlovécia nevű modern meseországba, hogy a helyi morcos és marcona diktátor, a megözvegyült Boris Pocsenko három csemetéjét pátyolgassa. Joy azt hiszi, hogy kozmetikusnak szerződtették, Boris viszont abban a hitben van, hogy a jövevény szakavatott tanárnő. Tudomány ide vagy oda, az ellentétes elemek egymásra hatása beindítja a reakciókat, és hamarosan kiderül, hogy sikerült-e a kísérlet. Joy nyílt életvidámsága lefújja a port a hagyományaiba kövesedett Szlovéciáról. Találékonysága pedig egészen átszabja Pocsenko megkérgesedett szívét vagy mégsem? Szemtelenül kifogyhatatlan beszólásaival és a letűnt évtizedek harsány divathóbortjait megidéző szerkóival, Fran Drescher ebben a szellemes és okos vígjátékban bebizonyítja, hogy a ruha teszi az embert, pláne, ha az ember nő.
Egy visszavonult különleges ügynök újra elvállal egy megbízást, amely során egy újságírónőt kell megvédenie, aki interjút készít egy diktátorral. Az interjú kellős közepén azonban katonai puccs tör ki az országban, így párosunk kénytelen a dzsungelbe menekülni, ahol számos veszély leselkedik rájuk.
Patria, Minerva, Maria Teresa és Dedé a Dominikai Köztársaság Cibao régiójában, Ojo de Agua városában születtek Enrique Mirabal és Maria Mercedes Reyes gyermekeiként. A nővérek, akiket Pillangók néven is ismertek, a politikai aktivisták és a Trujillo diktatúrájával szembeni ellenállás szimbólumai voltak. Férjeikkel együtt többször is bebörtönözték őket a demokráciáért és az igazságosságért folytatott forradalmi tevékenységük miatt. 1960. november 25-én Trujillo titkosrendőrsége balesetnek álcázva, megölt három Mirabal nővért, Minerva-t, Patria-t és Maria Teresa-t. A három nő éppen Puerto Plata-ba utazott, hogy meglátogassák a börtönben lévő férjeiket. Holttestüket összetörve és megfojtva találták meg egy szakadékban. A Mirabal nővérek elleni brutális merénylet egyike volt azoknak az eseményeknek, amelyek felerősítették a Trujillo ellenes mozgalmat. Trujillo 1961. május 30-án merényletben meghalt, és a rezsim hamarosan megbukott.
Eddie Muntz, a fegyverkereskedő élete nagy dobására számít, amikor megpróbál katonai repülőgépeket eladni egy dél-afrikai diktátornak. Ahhoz azonban, hogy bejöjjön a remélt bombaüzlet, két dolog még hiányzik. Először is Catherine-nek, Eddie barátnőjének le kellene feküdnie magával a diktátorral. Azután - barátja, segítségével - jó volna megszabadulni Eddie ősellenségétől, Strykertől, aki szintén meg akarja kaparintani az évszázad üzletét.
A nem túl távoli jövőben a társadalmat a mindenható állam irányítja, aminek az élén egy könyörtelen diktátor áll. Condor az állam fizetett bérgyilkosa, de egy találkozás egy régen halottnak hitt emberrel rákényszeríti, hogy átgondolja, kik is az igazi ellenségei