Zagadkowy tytuł oznaczający w dialekcie romańskim "pamiętam" znakomicie oddaje poetykę i nastrój tego obrazu. Jest to opowieść o jednym z miasteczek włoskiej prowincji w latach 1930 - 35, kiedy to największy wpływ na sytuację ówczesnych Włoch wywierał kościół i ideologia faszystowska. Przede wszystkim jest to jednak historia mieszkańców włoskiej prowincji - ludzi, których życie upływa obok głównych nurtów życia politycznego i społecznego. Jest to historia leniwego, zamkniętego w sobie, nieprzeniknionego życia włoskiej prowincji, historia obijactwa, mizernych uczuć, śmiesznych po trosze aspiracji i pragnień - mówił o swym filmie Fellini. Reżyser jest daleki od idealizowania wspomnień z dzieciństwa. Jego film jest w równej mierze krytyczny co szyderczy. A mimo to z każdego kadru przebija wzruszenie i czułość wobec spraw i ludzi tamtego świata. Wobec wspomnień, których okruchy uwiecznione zostały z niezwykłą siłą artystycznej wizji.

Kontrowersyjna opowieść o burzliwych latach 70-ych i 80-ych oglądanych oczami ludzi związanych blisko ze środowiskiem amerykańskich producentów filmów erotycznych. Siedemnastoletni Eddie Adams, za namową reżysera filmów porno Jacka Hornera, decyduje się rozpocząć karierę w przemyśle erotycznym. Pierwszego dnia zdjęć Eddie zaskakuje całą ekipę rozmiarami swego przyrodzenia i niespożytą energią twórczą... Bardzo szybko staje się gwiazdą, zdobywa nagrody przyznawane przez przedstawicieli przemysłu erotycznego, cieszy się bogactwem. U progu lat 80-ych pojawiają się pierwsze oznaki kryzysu...

Uwspółcześniona ekranizacja "Poskromienia złośnicy". Akcja toczy się w prowincjonalnym mieście, wśród uczniów szkoły średniej. Rozwiedziony ojciec narzuca swym dwóm nastoletnim córkom surowe reguły. W myśl jednej z nich młodsza córka może rozglądać się za chłopakiem dopiero wtedy, gdy jej starsza siostra pozna swojego. Problem w tym, że o ile młodsza z sióstr jest pełna uroku i cieszy się popularnością wśród rówieśników, o tyle starsza uchodzi powszechnie za niepospolitą złośnicę. Dwaj uczniowie knują intrygę, by pozyskać ich względy.

Rang de Basanti to opowieść o przebudzeniu młodego pokolenia. Młoda Angielka Sue McKinley znajduje dziennik swojego dziadka - brytyjskeigo oficera, który był naocznym świadkiem rewolucji w Indiach. Po przeczytaniu dziennika dziewczyna postanawia nakręcić film o rewolucji w Indiach. Pakuje manatki i wyjeżdża do tego egzotycznego kraju. Tam szuka obsady i gdy w pewnym momencie wydaje jej się że nigdy nie znajdzie odpowiednich aktorów spotyka DJa, Aslama, Karana, Sukhiego. Ci uroczy utracjusze tworzą obsadę wymarzonego filmu Sue. Wraz z postępem prac bohaterowie zmieniają się wewnętrznie, dojrzewają i podejmują dość zaskakujące decyzje. Na początku film nawiązuje do przeszłości - historii rewolucji, ale kończy się odniesieniem do spraw współczesnych i bliskich także nam.

Nastolatek Kevin Dillon cierpi na rzadką chorobę, która uniemożliwia mu normalne życie. Wyjątkowo inteligentny chłopiec ucieka więc od fizycznej ułomności w świat wyobraźni. Pewnego dnia dyrektor szkoły przydziela go jako korepetytora Maxwellowi Kane'owi, otyłemu chłopcu z problemami w nauce. Choć chłopcy nie mają ze sobą pozornie nic wspólnego, wkrótce okazuje się, że łączy ich wiele. Obaj doskonale wiedzą, co to znaczy być odrzuconym przez rówieśników. Razem przenoszą się w fascynujący ich świat Króla Artura i rycerzy Okrągłego Stołu.

Ku swojemu ogromnemu zdziwieniu młodziutka Juno dowiaduje się, że jest w ciąży. Za radą najlepszej przyjaciółki Lei postanawia znaleźć dla nienarodzonego dziecka bezdzietne małżeństwo, które zgodziłoby się je adoptować. Wkrótce natrafia na pasującą do jej oczekiwań parę, Marka i Vanessę

Dwaj bracia dorastają w latach 60-tych i 70-tych XX wieku, w małym miasteczku, na południe od Rzymu. Przystojny i nieco próżny Manrico podejmuje pracę w fabryce, zostaje przewodniczącym związków zawodowych i marzy o rewolucji. Jego młodszy brat Accio, czując powołanie, wstępuje do seminarium. Jego poglądy są skrajnie prawicowe. W życiu obu braci pojawia się Francesca, studentka pochodząca z arystokratycznej rodziny. Połączeni miłością i przyjaźnią, Manrico, Accio i Francesca, próbują stawić czoła wyzwaniom, jakie niosą ze sobą: rodzina, dorosłe życie i polityka…

Bobby jest niepewnym siebie nastolatkiem z nadwagą, który spędza wakacje z rodziną nad jeziorem Rumson. Na miejscu podejmuje wykańczającą go pracę u niezwykle wymagającego doktora Kahna. Małżeństwo jego rodziców przechodzi kryzys, jego siostra Michelle zmusza go do pomocy w ukrywaniu schadzek z ukochanym, najlepsza przyjaciółka bez słowa wyjeżdża na miesiąc, a miejscowy chłopak zaczyna go prześladować. To wszystko sprawia, że Bobby musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań i zaczyna rozumieć, co tak naprawdę stanowi miarę człowieka.

Jaki jest sens życia? Duet najlepszych aktorów naszych czasów (Brad Pitt i Sean Penn) w filmie legendarnego twórcy kina – Terrence’a Malicka („Cienka czerwona linia”). Jack żyje wraz z dwójką braci oraz rodzicami w szczęśliwym domu. Rodzice otaczają go opieką i troską, a świat wydaje się być dla niego wspaniałym miejscem. Do tego z pozoru idealnego świata zaczynają jednak docierać mroczne aspekty życia takie jak choroba, cierpienie i śmierć. Chłopak zaczyna swoją drogę wiodącą ku dorosłości i przekonuje się, że w miejsce sielanki i beztroski przychodzi mu zmierzyć się z labiryntem dorosłego życia. Jack staje się zagubioną duszą w nowoczesnym świecie. Jedynym sposobem na wydostanie się z pułapki będzie znalezienie odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania o sens wiary i powód naszej egzystencji. Będzie to wymagało podróży do najodleglejszych miejsc w czasie i przestrzeni – miejsc, w których nie był jeszcze nikt.

Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" to historia czterech dziewczyn, które przyjaźnią się od niepamiętnych czasów. Jednak tego lata przeżywają przyjacielski kryzys. Podczas zakupów jedna z nich kupuje parę dżinsów z taniego sklepu ze spodniami, które pasują na każdą figurę. Przyjaciółki postanawiają ich używać jako sposobu na trzymanie się razem. Każda z nich nosi te magiczne spodnie przez tydzień by zobaczyć, co się zdarzy szczęśliwego przez ten czas i przekazuje je dalej.

Choć w swoim pełnometrażowym debiucie Maggie Betts przygląda się zmianom, które wstrząsnęły Kościołem katolickim po II soborze watykańskim, jej film nie stanowi lekcji historii. W Nowicjacie opowiada w gruncie rzeczy o zakochanych kobietach. Zakochanych w… Jezusie - tak jak nieśmiała nowicjuszka Cathleen (Margaret Qualley), którą wyjątkowo silna - jak to zwykle u nastolatek - miłość do Boga skłania do wstąpienia do klasztoru. Pomimo oporów nierozumiejącej jej religijnej fascynacji matki i rewolucji obyczajowej zachodzącej społeczeństwie Cathleen postanawia wkroczyć w świat zupełnie ignorujący upływ czasu. Pod okiem surowej matki przełożonej (Melissa Leo), za nic mającej plany papieża Jana XXIII, który dąży do unowocześnienia skostniałej instytucji, uczy się życia w związku z kimś, kto nigdy nie odpowiada na prośby. Opowieść o uczuciu, które wiele wymaga, ale często nie ofiaruje nic w zamian.

Społeczeństwo narzuca kobietom nieosiągalne ideały urody. W obliczu tego faktu 14-letnia Paula (Lucía Castro) nie potrafi zaakceptować swojego ciała. Uważa, że jest za gruba. Lęk powoduje u niej dużą samotność. Nie znając lepszych sposobów na osiągnięcie samoakceptacji, Paula sięga po coraz to drastyczniejsze środki na drodze do odchudzenia. W rezultacie zapada na anoreksję i bulimię. W internecie natrafia na społeczność, w której znajduje sporo zrozumienia.

Nieśmiała, wychowywana przez matkę dewotkę nastolatka Carrie White jest nieustannie wyśmiewana przez szkolnych kolegów. Już jako małe dziecko odkrywa w sobie paranormalne zdolności, które później postanawia wykorzystać przeciwko złośliwym rówieśnikom.