A film párdarabja Az ölés aktusának, Joshua Oppenheimer hatalmas visszhangot kiváltó 2012-es dokumentumfilmjének, amelyben a rendező az 1965-66-os indonéz tömegmészárlások elkövetőivel játszatta újra saját életüket zsánerfilmek stílusában. A csend képe ezúttal az áldozatokat állítja a középpontba. Az elkövetőkkel forgató Oppenheimer filmanyagát látva egy család túlélő tagjai rájönnek fiuk gyilkosainak kilétére. A meggyilkolt fiú legifjabb testvére elszánja magát arra, hogy megtörje a túlélőket bénító csendet és félelemet, és szembenéz a gyilkosokkal - ezzel pedig olyasmit tesz, ami mindaddig elképzelhetetlen volt az országban, ahol még mindig a mészárlást elkövetők vannak hatalmon.

A The Beatles: Nyolc nap egy héten – A turné-évek nagy sikert aratott dokumentumfilmje mögött álló, díjnyertes alkotók Pavarotti című dokumentumfilmjükkel újabb zenei ikont mutatnak be kendőzetlenül, feltárva legendás címszereplőjük életét és karrierjét egyaránt.

Minden idők leggyorsabb emberének története. A filmből megtudhatjuk, hogy a világ leggyorsabb atlétája, a 100 és a 200 méteres síkfutás világcsúcstartója hogyan készül a versenyekre hogyan regenálódik illetve mivel tölti a szabad idejét. A 11-szeres világbajnok, 30 éves sprinter világversenyeken a 2008-as olimpia óta gyűjti szorgosan az aranyérmeket, de csak a jövő évi világbajnokságig, mert – tervei szerint – azután visszavonul.

Húsz évvel A nagy rock`n`roll svindli (The Great Rock`N`Roll Swindle) elkészítése után Julien Temple rendező újra elmeséli a Sex Pistols történetét - illetve hagyja, hogy a zenekar tagjai maguk meséljenek, ezúttal menedzserük, Malcolm McLaren nélkül. A film a hetvenes évekből származó, korábban sosem látott dokumentum felvételekből, a zenekar tagjaival újabban készült interjúkból, és egy, a csapat basszusgitárosával, Sid Viciousszal - közvetlenül annak halála előtt, még 1978-ban a Hyde Parkban - rögzített hosszú beszélgetés részleteiből áll össze. A Sex Pistols, annak ellenére, hogy alig több mint két évig, 1975 novemberétől 1978 elejéig létezett, egyikévé vált a világ legnagyobb hatású zenekarainak: a korszakos Never Mind the Bollocks, Here`s the Sex Pistols című lemez egész generációjuk elégedetlenségét sikoltotta és köpködte bele a világba.