Dwoje duńskich dziennikarzy postanowiła zbadać, jak naprawdę wygląda życie muzułmanów w Danii. W tym celu przez trzy miesiące para udawała małżeństwo, przenikając sukcesywnie do środowiska muzułmańskiego i za pomocą ukrytej kamery rejestrowała to, co udało się zaobserwować. Przez ten czas udało im się złożyć wizytę w największychmeczetach. W małych społecznościach i szkołach koranicznych dzieci i młodzież są uczone jak się zachowywać zgodnie z prawem szariatu. Jeśli małżeństwo przechodzi kryzys, to musi się udać po poradę do imama lub religijnego lidera, który będzie odradzał korzystanie z jakiejkolwiek pomocy duńskich organizacji czy specjalistów. Kobieta nie powinna też zgłaszać policji faktu bicia jej przez męża, nie może ona też odmawiać mężowi seksu. Mąż natomiastmoże znaleźć sobie inne kobiety, jeśli ma kłopoty z żoną. Konflikty mają swój finał z szariackim sądzie, gdzie trzech imamów przesądza o losie małżonków.

Niełatwo młodej dziewczynie żyć zgodnie z tradycjami jej hinduskiej rodziny we współczesnym Londynie. Rodzicom trudno zaakceptować marzenia i dążenia tak inne od ich wyobrażeń o tym, co przystoi Hindusce. Zwłaszcza, kiedy córka nie potrafi ugotować tradycyjnego dania, za to podkręcanie piłki jak Beckham ma opanowane do perfekcji. Sympatyczna komedia, w której podziwiać można między innymi fantastyczne wykopy młodziutkiej Keiry Knightley.

"Wizje Europy" to gigantyczny projekt stworzony przez Zentropę - firmę produkcyjną założoną m.in. przez duńskiego reżysera Larsa von Triera. Pomysł był prosty: 25 uznanych reżyserów z 25 różnych krajów - członków nowej Unii Europejskiej przedstawia swoją wizję Nowej Europy. Obowiązywała całkowita dowolność artystyczna, filmy mogły dotyczyć zarówno teraźniejszości, jak i przyszłości. Jedynym ograniczeniem był czas etiud - każdy twórca miał do wykorzystania maksymalnie 5 minut. Polskę reprezentuje Małgorzata Szumowska i jej "Skrzyżowanie" ze zdjęciami Michała Englerta.