Aligha kell bárkinek is bemutatni a legendás angol komédiás csapatot, a Monty Pythont, amely az abszurd humorával új fejezetet nyitott a televíziózás történetében. Első játékfilmjük valójában nem is film, hanem egy összeállítás, amely a Monty Python Repülő Cirkusza című tévésorozatuk első két évadjának legjobb jeleneteiből válogat. A csapat gyilkos viccáradatának kedvelt célpontja a katonaság, a rendőrség, a brit kormány, a bíróságok, az úri tökfilkók, Mao Ce-tung, Sam bácsi és a tévériporterek. A rövid, tréfás jeleneteket animáció kapcsolja össze.
Nyolcvanöt éves korában, 2010. szeptember 29-én hunyt el Tony Curtis, a legendás hollywoodi sztár. Talán az álomváros utolsó igazi ikonja volt. A dokumentumfilm nyomon követi az életét, bemutatva, hogyan lett egyszerű, manhattani magyar zsidó család sarjából a legnépszerűbb sztárok egyike. Feltűnően sármos férfi volt, aki a kamera előtt és mögött az összes nő szívét összetörte. A negyvenes évek végén figyeltek fel rá Hollywoodban, ekkor változatta a nevét Bernard Schwartzról Anthony Curtisre. De mindenki csak Tonynak hívta. Személyén keresztül a film körüljárja a hírnév fogalmát is és a színészekre gyakorolt hatását is bemutatja.
Az európai filmesek különleges alkotással ünnepelték a bővítés történelmi jelentőségű napját. ,Az Európa-képek című összeállításban huszonöt, többségében fiatal rendező, az európai filmművészet jelenlegi és jövendő mesterei, öt perces etűdben fogalmazzák meg reményeiket, szorongásaikat és látomásaikat hazájuk és Európa jelenéről, jövőjéről. A Prológus című magyar epizódot Tarr Béla rendezte.