1968 decemberében a Rolling Stones rendhagyó tévéshow-t forgatott: Jaggerék és neves zenészbarátaik egy cirkuszi előadás keretébe - artisták, tűznyelők és légtornászok közé - integrálták rockprodukcióikat. A konferansziéként is bemutatkozó Stones-tagok a zenei kínálatot elsősorban a blues köré szervezték, a fekete amerikai gyökereket képviselő Taj Mahaltól a pályakezdő (az idő tájt épp Tony Iommi gitárossal fellépő) Jethro Tullig, sőt John Lennon is egy bluesos Beatles-dalt adott elő Eric Clapton, Keith Richard és Mitch Mitchell (Jimi Hendrix Experience) társaságában, de belefért a Who bő hétperces mini-rockoperája, Marianne Faithfull szép kis balladája és a zsákban vonagló, majd egy hegedűs kíséretében visítozó Yoko Ono avantgárd performansza is. A fő attrakció a Rolling Stones félórás koncertje - lenyűgöző.

Swan, a megszállott lemezkiadó eladja lelkét az ördögnek, aki cserébe sikert és hírnevet ígér. A Paradicsom Rockszínház megnyitó ünnepségére azonban még hiányzik a zene. Swan elhatározza, hogy megszerzi Winslow Leach, a félénk, ám zseniális rockzeneszerző legújabb művét. Leach ellenáll neki, de szörnyű baleset éri, eltorzult arcát kísérteties maszk mögé rejtve a Paradicsomban keres menedéket, s iszonyú bosszút esküszik... A meghökkentés nagymestere, Brian De Palma műve Az operaház fantomja különös, kísérteties és egyben mulatságos változata, s egyúttal valóságos ínyencfalat a bizarr és hátborzongató filmek kedvelői számára.

Húsz évvel A nagy rock`n`roll svindli (The Great Rock`N`Roll Swindle) elkészítése után Julien Temple rendező újra elmeséli a Sex Pistols történetét - illetve hagyja, hogy a zenekar tagjai maguk meséljenek, ezúttal menedzserük, Malcolm McLaren nélkül. A film a hetvenes évekből származó, korábban sosem látott dokumentum felvételekből, a zenekar tagjaival újabban készült interjúkból, és egy, a csapat basszusgitárosával, Sid Viciousszal - közvetlenül annak halála előtt, még 1978-ban a Hyde Parkban - rögzített hosszú beszélgetés részleteiből áll össze. A Sex Pistols, annak ellenére, hogy alig több mint két évig, 1975 novemberétől 1978 elejéig létezett, egyikévé vált a világ legnagyobb hatású zenekarainak: a korszakos Never Mind the Bollocks, Here`s the Sex Pistols című lemez egész generációjuk elégedetlenségét sikoltotta és köpködte bele a világba.

A gitáros Joan Jett és a dobos Sandy West mindig arról álmodozott, hogy fényes karriert futnak be a zenei világban. A két tinédzser lány azzal kereste meg a híres producert, Kim Fowleyt, hogy ők lesznek a legújabb sztárcsapat. Kim úgy érezte, hogy érdemes foglalkozni velük. Hamarosan újabb tagokkal bővült a társaság: Lita Ford szólógitáros volt, Jackie Fox basszusgitáros, míg a csapat énekese Cherie Currie lett. A rockbanda The Runaways néven lépett színpadra a hetvenes évek közepén. A siker azonban tiszavirág életűnek bizonyult. Ráadásul a tini lánycsapat Japánban népszerűbb volt, mint Amerikában.

Ebben a rock 'n roll fantasy filmben együtt kalandozhatunk és szórakozhatunk Kaki Hunter-rel, Alice Cooper-rel, Blondie-val, Roy Orbison-nal, Hank Williams Jr.-ral, és Meat Loaffal, aki egy sörszállító sofőrt játszik, de ideiglenesen felcsap roadnak.

Április 27-én a Hajógyár és a Carson Coma a Cinema MOM-ban mutatja be első koncertfilmjét egy premier előtti vetítés keretein belül. Magyarország egyik legtrendibb zenekara nem rég adta ki legújabb lemezét, a Hajógyár stábja pedig az ikonikus Pannónia Stúdió falai között rögzítette, ahogy a fiúk élőben eljátsszák az összes számot, és természetesen a kihagyhatatlan klasszikusok is felcsendülnek! A dalok között exkluzív interjúk és hangulatos montázsok színesítik a filmet.