V roce 1972 se hluboko v srdci And zřítilo uruguayské letadlo. Pro ty, kdo pád přežili, byla největší nadějí vzájemná solidarita.
20. dubna 1999 se na Columbine High School odehrál čtvrtý největší masakr v dějinách amerických škol. Tento příběh, natočený na základě skutečných událostí, vypráví o životě jedné z prvních zabitých obětí (Rachel Joy Scott), která se nejen po své smrti, ale hlavně v životě dotkla srdcí mnoha lidí. Díky své víře v Boha uměla vidět v lidech dobro a nenechala se nikdy odradit od toho, aby mohla někomu pomoci. V den tragédie dva náctiletí studenti Eric Harris (18) a Dylan Klebold (17) ve škole zastřelili dvanáct studentů a jednoho učitele, zranili dalších dvacet čtyři lidí a poté spáchali sebevraždu.
Oliver Stone a jeho freska Jima Morrisona a všeho, co skupina Doors znamenala a znamená pro svět. Nesmrtelné skladby, nesmrtelný zpěvák a úžasný film, který vás pohltí nejen hudbou a hereckými výkony, ale také kompletní stylizací, která působí jako by jste si dali na začátku LSD a na konci se pomaličku dostávali z jeho účinků. Je to obrovský kolotoč hudby, sexu, žen, drog, pití a svobody, které chce každý docílit. Ani na okamžik se divák nenudí a všechny scény dotváří skvělý pohled na osobnost, kterou Jim Morrison rozhodně byl. Na býka a draka v jednom, který vždycky šel svou cestou, ať to znamenalo cokoliv.
Adaptace divadelní hry Stanislawa Przybyszewského, v níž tvůrci evokují situaci z pařížského jara 1794, kdy francouzská revoluce začala potírat vlastní děti a gilotina zrudla krví nových nepřátel národa - obětí mocenského boje vládnoucích špiček. Vyprávění se soustřeďuje na spor dvou rozdílných osobností revoluce - Robespiera a Dantona, který se stane obětí politického procesu, je smeten z výšin pýchy, moci a bohatsví - a svou závratnou kariéru skončí na popravišti. Snímek se opírá o režisérovo inscenační mistrovství, brilantní dialogy a vynikající herecké výkony představitelů hlavních rolí.
Paul Crewe je bývalý hráč amerického fotbalu, který si ale právě odpykává svůj trest ve vězení. Bachař Hazen a kapitán Knauer, dvě největší autority ve vězení, jsou sportovními fanatiky a mají svůj vlastní fotbalový tým. Crewe se rozhodne postavit svůj vlastní tým z věznů a vyzvat tým bachařů k zápasu. Znovu nabitá solidarita a důstojnost, která se šíří v týmu dříve osudu odevzdaných věznů jako lavina se ale pramálo zamlouvá Hazenovi.
Druhý film známého amerického výtvarníka Juliana Schnabela je inspirován stejnojmennou knihou kubánského básníka a spisovatele Reinalda Arenase, jehož osudy zachycuje. Arenas se narodil v roce 1943 na Kubě v provincii Oriente a zemřel v exilu v New Yorku v roce 1990. Z dítěte vyrůstajícího v chudobě, ale ve svobodě se stal ve čtrnácti letech revolucionář. Ve dvaceti získal národní cenu za svůj první román Celestino Antes del Alba. Svá další díla však vydával prostřednictvím přátel v zahraničí, neboť jako homosexuál začal být pronásledován Castrovým režimem. V roce 1973 byl uvězněn a jeho knihy byly zkonfiskovány. V roce 1980 povolil Fidel Castro homosexuálům, duševně chorým a bývalým politickým vězňům vystěhování. Arenas byl mezi 125 000 lidmi, kteří této možnosti využili. Ale ani ve Spojených státech nenašel vysněný ráj...
Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř.
Film POCHYBNÁ SLÁVA vypráví příběh amerického spisovatele Trumana Capoteho, který se otevřeně hlásil ke své homosexuální orientaci. Na začátku zastihuje Capoteho jako bezstarostného a veselého muže, jenž se s grácií pohybuje ve vybrané společnosti, která se schází v manhattanských kavárnách. Postupně však spisovatel o klid přichází, protože se čím dál víc nechává strhnout jedním neobvyklým případem vraždy. V hlavních rolích filmu režiséra Douglase McGratha (Nicholas Nickleby, Emma) se představují Toby Jones (Barevný závoj), Sandra Bullock (Crash) a Daniel Craig (Casino Royale).
Bývalý golfový profesionál, dnes outsider, Roy „Cink“ McAvoy, je majitelem zanedbaného golfového hřiště i městečka Salem v Texasu. Tam se přistěhuje psychoterapeutka Molly Griswoldová, která si tu zařídí praxi. Roye požádá o hodiny golfu, a ten ji ukáže nejen základy hry, ale i svou životní filozofii. Roy se před lety vzdal profesionální kariéry a žije na hranici nouze v obytném přívěsu se svým kamarádem a zaměstnancem Romeem. S podporou sympatické a půvabné ženy i svých svérázných kamarádů se Cink rozhodne vrátit se do světa špičkového golfu a dokázat, že už není odepsaná nula.
Světoznámý skladatel Antonín Dvořák dostane při zkoušce v londýnské Royal Albert Hall zlou předtuchu. Čtyři tóny f-ges-e-f, které ho v myslí pronásledují, ho přimějí k okamžitému návratu do vlasti. Životopisný film o jedné z nejznámějších osobností české kulturní historie natočil režisér František Vláčil v roce 1979. Místo obvyklého chronologického sledu událostí nabídl divákům sérii obrazů ze skladatelova života.
Big Ed Bookman je šéfem fotbalového mužstva v Miami, které bojuje o finále v soutěži o pohár White Cup. Oporami mužstva jsou Billy Clyde Pukkett a Shake Tiller, kteří momentálně sdílí společný byt s Barbarou Jane Bookmanovou, což její otec považuje za neslušné. Ovšem Barbaře, která je nejen přitažlivá a sebevědomá, ale má za sebou dvě nezdařená manželství, to naopak vůbec nevadí. Oba muži se jí dvoří.
Karla Homolka a Paul Bernardo, mladí manželé, které spojovala velká láska a perverzní sexuální praktiky, prosluli v Kanadě jako nejbrutálnější zabijáci moderní historie. Krátce po svatbě „naservírovala“ Karla novomanželovi svou třináctiletou sestru Tammy. Dívku omámenou léky jeden po druhém zneužili. Jejich hrátky se zvrhly a sestra zemřela. Následovala série únosů, sexuálních zneužití a bestiálních vražd nezletilých dívek. Policie neměla proti podezřelé dvojici žádné hmatatelné důkazy. Karla se nakonec rozhodla pro spolupráci s kanadskou justicí. Svědčila proti manželovi výměnou za mírnější trest. Pomohla tak vyšetření nejbestiálnějšího případu v severoamerické historii. Kontroverznost a brutalita snímku byla důvodem k pozastavení distribuce filmu a nejen v Kanadě se vedly obšírné diskuze o jeho vzniku. Karla Homolka, po otci Češka, opustila vězení loni v létě. Odborníci ji označili jako osobu s nesmírnou inteligencí a vysokou schopností manipulovat s lidmi.