Pasją nastoletniej Sary, dorastającej w małym miasteczku w Illinois, jest balet. Po śmierci matki dziewczyna przeprowadza się do ojca, muzyka, do Chicago i rozpoczyna naukę w tutejszej szkole. Zetknięcie z nowym dla niej środowiskiem nie jest łatwe. Sara zaprzyjaźnia się z Murzynką Chenille, której bratem jest utalentowany Derek, gwiazdor klubu hip-hopowego. Derek wprowadza Sarę w świat hip-hopu, a wspólna pasja, taniec, staje się początkiem ich romansu. Na drodze do szczęścia młodych stają uprzedzenia rasowe.

Baltimore, rok 1954. Beksa jest sierotą. Jego rodzice - kryminaliści - zostali straceni na krześle elektrycznym. Należy do grupy młodzieży noszącej czarne skórzane kurtki i obcisłe spodnie, budzącej odrazę ludzi z wyższych sfer. Kiedy zakochuje się w Allison, panience z dobrego domu, jej babcia próbuje przeszkodzić rodzącemu się uczuciu. Podczas zabawy w klubie rockowym, gdzie dziewczyna jest w towarzystwie Beksy i jego przyjaciół, chłopcy z "porządnych" rodzin wszczynają bójkę. Beksa trafia do więzienia. Allison chce go stamtąd wyciągnąć.

Policjant, przykładny mąż i ojciec przestaje ukrywać fakt, iż jest homoseksualistą, by odtąd żyć pełnią życia. Seria oszustw, których się dopuszcza dla pieniędzy, doprowadza go do więzienia, gdzie spotyka wielką miłość.

"Producenci" to musicalowa komedia autorstwa Mela Brooksa opowiadająca o perypetiach producenta teatralnego Maksa Bialystocka (Nathan Lane) oraz poborcy podatkowego Leo Blooma (Matthew Broderick). Bialystock wpada na pomysł jak zarobić pieniądze na sztuce teatralnej. Do pomocy potrzebny jest mu jednak Bloom. Producent chce zdobyć pieniądze od starszych pań, aby następnie wystawić musical, który okaże się totalnym niewypałem. Po zdjęciu przedstawienia z afisza panowie chcą zatrzymać pozostałe pieniądze. Sztuka, która ma zrobić klapę, nosi tytuł "Springtime for Hitler".

Dziewczyna Josha (Breckin Meyer), Tiffany, mieszka w innym stanie. Chłopak, przekonany, że go rzuciła, szuka pocieszenia w ramionach koleżanki. Ich zbliżenie zostaje uwiecznione na taśmie wideo. Na niej został również nagrany przez Josha list miłosny do Tiffany. Przez pomyłkę taśma zostaje wysłana do jego ukochanej. Razem z kolegami Josh wyrusza ze stanu Nowy Jork do Teksasu, by uratować swój związek.

Dedee, szesnastolatka z Luizjany przenosi się do Martina, swego przyrodniego brata homoseksualisty i bardzo szybko zaczyna odwiedzać jego partnera. W końcu zmusza Matta do romansu, którego owocem jest dziecko. Wywołuje to ogromny skandal...

Kontynuacja wielkiego hitu muzycznego Grease, z nową obsadą. Lata sześćdziesiąte, amerykańska młodzież w Rydell High. Michael, kuzyn Sandy (bohaterki części pierwszej) pragnie zdobyć serce pięknej i niedostępnej liderki Pink Ladies. Ona ma problemy z nauką, on przodujący w nauce, oferuje jej pomoc. Całość przeplatana piosenkami mającymi powtórzyć sukces Grease.

Julia Jones (Hannigan) jest beznadziejną romantyczką szukająca wielkiej miłości... zawsze jednak w niewłaściwych miejscach. w końcu jednak poznaje mężczyznę ze swych marzeń. Zanim jednak on poprosi ją: "powiedz tak" i doczekają się na "wielkie hollywoodzkie wesele", padnie propozycja "poznaj moich rodziców", a Julia zmuszona będzie stawić czoła byłej Granta, pięknej i przebiegłej Andy, której nie podoba się to, że jej "chłopak się żeni"...

Film opowiada o czwórce sierot: Łucji, Edwardzie, Zuzannie i Piotrze, którzy nie wiedzą o tym, że są ze sobą spokrewnieni. Spotykają się w fabryce czekolady Willy'ego Wonki, gdzie Willy chce ich przerobić na słodycze. Sieroty natychmiast uciekają do szafy, poprzez którą trafiają do krainy, zwanej Gnarnią (Gnarnia jest parodią Narnii[2]). Kraina została opanowana przez Białą Ladacznicę, która chce użyć przeciw niej radioaktywnej broni. Dzieci muszą uratować krainę, a w międzyczasie spotkają m.in czarodziejów rodem z Harry'ego Pottera, postacie z Opowieści z Narnii, kapitana Jacka Szparę (odpowiednik Jacka Sparrowa z filmu Piraci z Karaibów) i wiele innych postaci.