„Šindlerio sąrašas“ – tai tikrais faktais paremta Steveno Spielbergo epinė drama apie holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais ir žmogų, kuris netikėtai tapo žydų gelbėtoju. Neatgailaujančiam mergišiui, sugebančiam pelnytis iš karo, Oskarui Šindleriui dirbo tik Lenkijos žydai, ši pigi darbo jėga gamino virtuvinius įrankius Trečiajam reichui. Tačiau, tapęs uždaro geto, kuriame buvo priversti gyventi Krokuvos žydai, žiaurios likvidacijos liudininku, Šindleris suprato, kad nacizmas yra tikrasis blogis. Jo darbuotojai išsiunčiami į darbo stovyklas, čia jiems vadovauja sadistiškas nacistas Amonas Giotė. Padedamas savo buhalterio Icchako Šterno, Šindleris ėmė sudarinėti sąrašą „svarbiausių“ žydų. Papirkęs Giotę, Šindleris sugebėjo iš stovyklos išlaisvinti 1100 žmonių ir užtikrinti jų saugumą įdarbinęs savo amunicijos gamykloje Čekoslovakijoje. Nuostabus Spielbergo filmas yra itin jaudinantis, stebina savo vaizdingumu ir nepalieka abejingų.
Vienas ryškiausių XX amžiaus protų. Vienas skausmingiausių jo užtemimų. Tikra Johno Forbeso Nasho gyvenimo istorija.J.F.Nashas jaunesnysis gimė 1928-aisiais metais - tais pačiais metais, kai garsus vengrų matematikas Johnas fon Noymanas sukūrė esmines vadinamąsias "žaidimų teoremas”. Po dvidešimties metų Nashas iš esmės peržiūrėjo jo teorijas ir sukūrė naujas. Jomis paremti visi nūdienos ekonomikos modeliai. 1958-aisiais žurnalas "Fortune” paskelbė Nashą gabiausiu savo kartos mokslininku. O jau kitąmet jis atsidūrė psichiatrinėje ligoninėje. Jam šėrė medikamentus, gydė elektrošoku, tačiau nieko nepasiekė. Praėjo trisdešimt metų ir Nashas staiga išgijo, nors gydytojai ir tvirtino, kad šizofrenija nepagydoma. Galiausiai jie nutarė, kad Nasho diagnozė nebuvo teisinga. Bet kas gi įvyko iš tiesų?
Erina visomis išgalėmis stengiasi išlaikyti savo tris vaikus ir įsidarbina nedidelėje advokatų kontoroje. Smalsiai moteriai į rankas patenka neaiški ir įtartina byla. Erina pradeda savarankiškai narplioti miglotą istoriją, įkalba Edą jai netrukdyti. Paaiškėja, kad toje istorijoje yra įsipainiojusi solidi kompanija “Pasific Gas&Electric”, tiekianti gyventojams užnuodytą geriamąjį vandenį. Erina nusprendžia rimčiau pasidomėti įkalčiais, juolab, kad atsiranda draugų, kurie sutiktų jai padėti.
Filmas pasakoja apie Harvey Milką – legendinį JAV kovotoją už žmogaus teises. Šis politikas, pirmasis JAV istorijoje viešai pripažinęs savo homoseksualią orientaciją, iš esmės pakeitė kovos už žmogaus teises sampratą. Harvey Milkas 1979-aisiais buvo nužudytas politinio oponento. Neįtikėtinas H. Milko gyvenimas ir tragiška mirtis seniai tapo San Francisko legenda.
Daug metų išdirbusi prostitutė bare susipažįsta su jauna mergina, kurią šeima išsiuntė gydytis nuo lesbietiškų polinkių. Šioje aplinkoje moteris atranda meilę, ir viso savo apgailėtino gyvenimo prasmę, tačiau per vėlai... Filmas pasakoja apie tikrus moters gyvenimo įvykius, kuri buvo apkaltinta žmogžudystėmis ir kalėjime 12 metų laukė mirties bausmės.
Kvapą gniaužiantys filmo vaizdai filmuoti Everesto papėdėje, Tibete ir Italijos Alpėse, o scenarijų juostai parašė kino žiūrovams puikiai pažįstami Mark Medoff ("Children of a Lesser God") ir Oskaru apdovanotasis Simon Beaufoy ("Lūšnynų milijonierius"). Žmonijos pastangos įveikti aukščiausio planetos kalno viršūnę įkvepia ir kino kūrėjus. Rež. Baltasar Kormakur ("Du ginklai", "Kontrabanda") juostoje pasakojama apie dviejų ekspedicijų kelionė į viršūkalnę siaučiant tokiai sniego audrai, kokios alpinizmo entuziastams dar nėra tekę patirti...Atšiauriausios gamtos stichijos epicentre herojai akis į akį susidurs su protu sunkiai suvokiamomis aplinkybėmis, kurių akistatoje jie turės pripažinti, jog ilgai puoselėti jų siekiai ir svajonės virto nuožmia išgyvenimo kova.
Padedamas naujųjų draugų Aleksas Danilikas imasi nusikalstamo gyvenimo ir tapatybės vagysčių.
Britų verslininkas Donaldas Krouhurstas patiria verslo krizę. Tačiau laikraštyje „The Sunday Times“ perskaitęs apie organizuojamas pirmąsias pasaulyje vienviečių jachtų lenktynes, susidomi. Lenktynių dalyviai turi apiplaukti pasaulį nesustodami, be komandos ir jokios pagalbos. „Auksinio Gaublio regatos“ nugalėtojo laukia penkių tūkstančių svarų prizas. Per vasarą Donaldas pasistato 12 metrų ilgio jachtą, atsisveikina su žmona Klere, keturiais vaikais ir 1968 m. spalio 31 d. išplaukia. Jau pirmosiomis savaitėmis jūreiviškos patirties neturintis vyras susiduria su jachtos valdymo, orientavimosi ir greičio efektyvumo problemomis. Tačiau grįžti Donaldas negali. Suprasdamas, kad priekyje laukia beveik neišvengiama pražūtis, vyras nusprendžia kiek kitaip pasiekti finišą.