Vienas garsiausių kino istorijoje miuziklų, tobulai įkūnijęs dar vieną gražią Pelenės istoriją. Vienuolių auklėjama Marija (Julie Andrews) atvyksta į kapitono fon Trapo (Christopheris Plummeris) namus auklėti septynias šeimininko atžalas. Kadangi vaikų yra lygiai tiek, kiek gaidų, todėl būtent muzikos garsais naujoji auklė laimi išdykėlių simpatijas, o netrukus ir paties rūstaus jų tėtušio palankumą. Filmo pagrindą sudaro reali istorija, o tikroji Marija fon Trap 1958 m. buvo pripažinta "metų mama".

Filmas pagrįstas tikra istorija. Partizanas Maksas Manusas – istorinė asmenybė, pagarsėjusi pasipriešinimo žygdarbiais. Po Žiemos karo prieš rusus, kuriame palaikė Suomiją, Maksas grįžta į nacių okupuotą Norvegiją. Netrukus jis prisideda prie partizaninio judėjimo. Maksas Manusas kartu su komanda vykdo vieną operaciją po kitos, atakuodami vokiečių laivus Oslo uoste. Filmą „Maksas Manusas“ pažiūrėjo daugiau kaip milijonas norvegų. Juostoje pasipriešinimas okupacijai pavaizduotas kaip pilietinis poelgis, kuriam žmogus gali ryžtis ir tada, kai jo šalis susitaiko su okupacija. Makso Manuso istorija – tai norvegų dvasinio pasipriešinimo okupacijai istorija.

Žavingas psichiatras Hektoras (akt. Simon Pegg) išgyvena karjeros ir asmeninio gyvenimo krizę, suvokdamas, jog, nepaisant visų pastangų, jo pacientai netampa laimingais. Siekdamas išspręsti šią dilemą bei atsikratyti kasdieninės rutinos pančių, patogų gyvenimą Londone vyras iškeičia į nežinomybės lydimą kelionę aplink pasaulį. Apsiginklavęs drąsa, smalsumu ir noru pažinti pasaulį, Hektoras kelionėje siekia įminti tikros laimės paslaptį, tačiau kartais dideli užmojai virsta dideliais nemalonumais...