Rodzina Yoshich przeprowadza się na przedmieścia Tokio w poszukiwaniu pracy. Synowie, Keiji i Ryoichi, konfrontują swoje ideały ze światem dorosłych.

Guy i jego siostra dorastają na wyspie. Mają apodyktyczną matkę, która obserwuje wszystko z latarni morskiej i ekscentrycznego ojca, który prowadzi eksperymenty w laboratorium w piwnicy. Na wyspie mieszkają również tajemnicze sieroty, a na ich głowach rodzice adopcyjni znajdują dziwaczne rany. Pewnego dnia wśród nich pojawia się para dziecięcych detektywów. Bohaterowie wpadają w uczuciową zawieruchę pierwszej miłości. Tymczasem w domu rodziców na jaw wychodzi pewna tajemnica.

Siostrzenica byłej baletnicy zostaje obsadzona w przedstawieniu Dziadka do orzechów, w zespole The Philadelphia Ballet. To zmusza młodą kobietę, zgorzkniałą z powodu utraconych marzeń, do zmierzenia się z życiem i miłością, przed którymi ucieka.

Wynalazca rubinowego szkła umiera zabierając tajemną formułę do grobu. Na próżno właściciel huty próbuje sam wytworzyć rubin. Bez powodzenia szuka wskazówek w pozostawionych przez wynalazcę księgach. Wreszcie posyła po młodego pasterza Hiasa, który jest jasnowidzem. I w tym wypadku właściciel nie uzyskuje informacji, ale pod wpływem hipnotycznego stanu, w którym się znajduje ogłasza, że zdobył cenną informacje. Spotyka się to z wiarą pracowników huty, także ogarniętych szaleństwem. Fabrykant twierdzi, że do wykonania szkła konieczna jest krew dziewicy. Razem ze swym służącym dokonuje rytualnego zasztyletowania służącej.

Pogranicznik Jeb ma problemy psychologiczne, a wynikają one z tego, że jako małe dziecko został on osierocony. Ktoś zabił jego rodziców, ale on widział tylko ostrogi zabójcy. Tym kimś jest bogaty Grant Callum, który obawia się Jeba, bo myśli, że on wie kto zabił jego rodziców, więc postanawia go zniszczyć. W międzyczasie Jeb zakochuje się w Thorley, która jest krewną Granta ...

Nafas jest dziennikarką, która urodziła się w Afganistanie, ale jeszcze jako dziecko wyjechała z rodzicami z kraju i zamieszkała w Kanadzie. Jej siostra nie miała tyle szczęścia. Jako dziecko straciła nogi w wyniku eksplozji miny i pozostała w Afganistanie. Wiele lat później Nafas otrzymuje list od swojej siostry, w którym pisze ona, iż zamierza popełnić samobójstwo. Dziennikarka postanawia więc wrócić do opanowanego przez Talibów Afganistanu i powstrzymać siostrę przed dokonaniem samobójstwa.

Adaptacja skandalizującej powieści japońskiego pisarza Junichirô Tanizaki, p.t. "Kagi". Akcja filmu została umiejscowiona we faszystowskich Włoszech, w okresie drugiej Wojny Światowej. Bohaterem obrazu jest starszy mężczyzna ogarnięty obsesją na punkcie dużo młodszej żony. Gdy kobieta ta wdaje się w romans, staje się on biernym obserwatorem miłosnych schadzek... Tak jak w przypadku większości dzieł Tinto Brassa "Klucz" wzbudził dużo kontrowersji. Po raz kolejny światowa krytyka zastanawiała się, gdzie jest granica pomiędzy erotyką a pornografią?

Dwóch braci wyrusza w drogę po tragicznym wydarzeniu, które na zawsze zmienia ich życie. Podczas podróży donikąd, z dala od uczęszczanych tras, nawet na chwilę nie przestają kłamać. Oszukują zarówno tych, którzy zupełnie bez powodu okazują im życzliwość, jak i samych siebie, powoli gubiąc się w powtarzanych każdego dnia kłamstwach.