Ekranizacja autobiografii malarza Christy'ego Browna, który urodził się w 1932 roku w Dublinie w rodzinie bardzo licznej i niezamożnej. Od urodzenia całkowicie sparaliżowany, mógł poruszać jedynie lewą stopą. Rodzice nie chcieli pogodzić się z ułomnością syna. Dokładali wszelkich starań, aby mógł uczestniczyć w życiu rodzinnym. Jako nastolatek Christy zaczyna malować, okazuje się, że ma talent.

Znakomity bokser Rubin "Huragan" Carter został w 1966 roku skazany za morderstwo na podstawie fałszywych zeznań. Przez długie lata bezskutecznie próbował udowodnić swoją niewinność. W więzieniu przeszedł głęboką przemianę duchową i intelektualną, napisał autobiografię. Trafiła ona przypadkowo w ręce młodego czarnoskórego Lesry Martina, którego bardzo zaintrygowała sprawa Cartera. Dzięki wysiłkom jego i trójki Kanadyjczyków, Terry'ego, Lisy i Sama, po prawie dwudziestu latach Rubin znowu staje przed sądem.

Patch Adams marzy o tym, by zostać clownem. Nie chce jednak rezygnować z kariery lekarza. Okaże się, czy uda mu się pogodzić odpowiedzialną pracę z niepohamowaną ochotą do żartowania. Wbrew opinii środowiska zaczyna głosić teorię, że śmiech jest zaraźliwy. Adams otwiera własną klinikę. Gdy jego metody zaczynają przynosić pozytywne skutki, dochodzi do tragedii, która stawia jego przyszłość pod znakiem zapytania.

Kwiecień 1981 roku. 27-letni Bobby Sands (Michael Fassbender), jeden z czołowych bojowników Irlandzkiej Armii Republikańskiej, zostaje wybrany do Izby Gmin. Nie jest mu jednak dane zabrać głos w sprawie wyzwolenia Irlandii Północnej spod brytyjskiego panowania. W tym samym czasie przebywa już w więzieniu Maze. Nieludzki system więziennictwa sprawia, że rozpoczyna walkę. Żąda uznania siebie i innych bojowników osadzonych w bloku H za więźniów politycznych. Protestujący podejmują coraz bardziej radykalne formy strajku - od odmowy mycia, poprzez niszczenie cel, wylewanie moczu na korytarzach i odmowę wkładania ubrań. Bobby decyduje się na ostateczny, desperacki krok - głodówkę.

Biograficzny film w reżyserii Gusa Van Santa opowiadający historię Harveya Milka (Sean Penn), który został zamordowany w 1978 roku. Był on pierwszym politykiem zasiadającym we władzach miejskich jawnie walczącym o prawa dla osób homoseksualnych. [filmaster.pl]

Pod koniec lat 60. Eriksson (Michael J. Fox), szczęśliwy mąż i ojciec, zgłasza się na ochotnika do wojska i zostaje wysłany do Wietnamu. Trafia do oddziału Tony'ego Meserve'a (Sean Penn), pewnego siebie, cynicznego sierżanta. Podczas jednej z akcji oddział traci jednego z ludzi. Rozwścieczeni śmiercią kolegi żołnierze postanawiają porwać, zgwałcić i zamordować wietnamską dziewczynę. Ich decyzja spotyka się ze sprzeciwem Erikssona, który musi wybierać pomiędzy lojalnością wobec kolegów a własnym poczuciem moralności.

W latach 60. Amerykanka Dian Fossey przybyła do Afryki. Wydała bezpardonową walkę kłusownikom, przyczyniając się tym samym do zwiększenia populacji goryli i ocalenia gatunku. Spędziła blisko dwadzieścia lat w tropikalnych lasach, prowadząc badania nad życiem i zwyczajami tych zwierząt. Swoje doświadczenia i spostrzeżenia opisała w książce. Jej nazwisko stało się symbolem determinacji w walce o ochronę środowiska naturalnego. 26 grudnia 1985 r. zginęła tragicznie w tajemniczych okolicznościach

W małym miasteczku dochodzi do tragicznej katastrofy: autobus szkolny wypada z jezdni, wtacza się na oblodzone jezioro, tonie wraz z większością nieletnich pasażerów. Czy ktoś ponosi winę za śmierć dzieci? Zjawia się adwokat, namawia mieszkańców do procesu o odszkodowanie.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 90. w okresie pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. Jego bohaterką jest dorastająca Jasira. Jej rodzice żyją w separacji. Ojciec to Amerykanin libańskiego pochodzenia, matka - Amerykanka. Jasira angażuje się w niebezpieczny romans z narzeczonym swojej matki. Ta, dowiedziawszy się o tym, naciska, by córka przeprowadziła się do ojca, na co on przystaje. Rozwiązanie wydaje się być dobre. Jednak okazuje się krótkotrwałe. Jasira wchodzi w konflikt z sąsiadami. Poznaje dużo starszego od siebie rezerwistę. Mężczyzna, choć żonaty, ma plany wobec Jasiry.

Daniel Clemens (Christian Slater) jest ambitnym, robiącym szybką karierę księdzem. Odnosi sukcesy reprezentując Kościół w mediach, założona przez niego fundacja prosperuje doskonale. Tyle, że w ferworze światowego życia ojciec Clemens powoli zapomina, dlaczego został księdzem... Gwałtowna zmiana stylu życia następuje, kiedy pewien młody ksiądz zostaje oskarżony o morderstwo. Ojciec Daniel nie wierzy w jego winę, a tym bardziej w jego późniejsze samobójstwo w wiezieniu. Ku niezadowoleniu swojego mentora i przyjaciela ojca McCarana (Stephen Rea) Daniel przejmuje parafię zmarłego księdza i poznaje świat jakże daleki od jego komfortowej egzystencji. Z pomocą swojej byłej dziewczyny, reporterki telewizyjnej Madeline (Molly Parker), Daniel wkracza na grząski i niebezpieczny grunt...

Trzy siostry wiodą ustabilizowane, pełne sukcesów zawodowych życie. Najstarsza z nich, Georgia pracuje jako wydawca prasowy. Niespełna czterdziestoletnia Eve organizuje przyjęcia na zamówienie. Z kolei najmłodsza, dwudziestokilkuletnia Maddy jest aktorką telewizyjną. Pewnego dnia kobiety staną przed trudnym wyborem. Będą musiały podjąć decyzję, która z nich zaopiekuje się ciężko chorym ojcem...

Zbliża się koniec XX wieku. Zgodnie z prastarą przepowiednią na ziemię ma zstąpić szatan, który wcieli się w postać człowieka. Członkini grupy egzorcystów, Maya, dowiaduje się, że wybrańcem władcy ciemności jest Peter Kelson, dziennikarz i autor książek o seryjnych mordercach. Kobieta musi go chronić.