Bohaterem filmu jest Brian, nieudacznik wychowywany przez nadopiekuńczą matkę, wyparł z pamięci traumatyczne przeżycia. Dręczy go jednak luka we wspomnieniach, którą uznaje za skutek porwania przez kosmitów. Szukając rozwiązania próbuje odnaleźć Neila - chłopca, który pojawia się w jego snach, a który może być kluczem do rozwiązania zagadki "pięciu godzin".

Film ukazuje specyfikę kultury lat siedemdziesiątych. Epokę wolnej miłości, narkotyków i starego, dobrego rocka. Jest 28 maja 1976 r. Grupa nastolatków świętuje swój ostatni dzień roku szkolnego i początek wakacji. Są seniorami w liceum, co daje im prawo "zaopiekowania się" młodszymi kolegami. Mniej lub bardziej brutalnie przeprowadzają rytualne otrzęsiny przyszłych pierwszaków. Zbliża się wieczór, wszyscy czekają na imprezę u jednego z maturzystów. Jednak ta zostaje nagle odwołana. Młodzież rozprasza się po lokalach. Czas umila im, przeważnie bezcelowe, jeżdżenie w kółko po mieście z licznymi atrakcjami w postaci niszczenia skrzynek pocztowych, czy przewracania kubłów na śmieci. W końcu wszystkich obiega wiadomość o imprezie organizowanej pod Księżycową Wieżą. Zjeżdża się masa ludzi.

Cher Horowitz jest piętnastoletnią córką bogatego prawnika z Beverly Hills. Rozpuszczona nastolatka spędza dnie na zakupach i szkolnych intrygach. Aby uszczęśliwić ojca i poprawić sobie ocenę, swata go z samotną nauczycielką. Sukces jest spektakularny. Gdy w szkole pojawia się nowa uczennica, Tai, dziewczyny chcą ją upodobnić do siebie. Cher w specyficzny sposób pojmuje dobre uczynki, a jej dobre intencje nie zawsze przynoszą oczekiwane skutki.

Australia, 14 lutego roku 1900, dzień świętego Walentego, sobota. Grupa uczennic ze szkoły dla panien w Appleyard brała udział w pikniku przy Wiszącej Skale - lokalnej atrakcji turystycznej w pobliżu góry Macedon w stanie Victoria. W godzinach popołudniowych cztery z nich odłączają się od grupy, by z bliska obejrzeć kamienny masyw. Powraca tylko jedna. Pozostałe, tak jak i idącą za nimi nauczycielką matematyki (Vivean Gray), znikają na zawsze bez śladu.

Leolo, dojrzewający wrażliwy nastolatek, mieszka wraz ze swą ekscentryczną rodziną w rozpadającej się ruderze na obrzeżach Montrealu. Jego dziadek jest lubieżnym starcem, ojciec spędza całe godziny w ubikacji, zaś dwie siostry z dnia na dzień tracą kontakt z rzeczywistością, by ostatecznie znaleźć się w zakładzie zamkniętym. Jedyną ostoją jest dla chłopca matka. Samotny Leolo ucieka w świat fantazji, wyobrażając sobie, że jego prawdziwym ojcem jest sycylijski chłop, który zapłodnił matkę dzięki spermie w importowanych pomidorach.

Po śmierci matki trzynastoletnia Amy zamieszkuje u dawno niewidzianego ojca na kanadyjskiej prowincji. Opieka nad stadkiem osieroconych gęsi zbliża ich do siebie.

Film reżysera "Tajemnic Los Angeles". Bohaterem utworu jest Grady Tripp, starzejący się profesor uniwersytetu i pisarz. Borykając się z przeciwnościami losu stara się dać własnej sławie, choć nie wydał nic od czasu wielkiej powieści sprzed siedmiu lat. Wplątuje się też w liczne, nieudane związki z kobietami a co więcej pani rektor uczelni, w której wykłada, jest z nim w ciąży.

Betty poślubiła Moodiego - lekarza irańskiego pochodzenia i przez pierwsze lata związku była z nim bardzo szczęśliwa. Wkrótce urodziła córeczkę - Mahtob. Betty kochała męża i ufała mu. Gdy ten po kilku latach zaproponował wizytę u jego rodziny w Iranie, po krótkim namyśle kobieta zgodziła się. Jednak w Iranie, Moody z opiekuńczego i dobrego męża przeistoczył się w tyrana, stała za nim cała jego rodzina, a prawo i obyczaje irańskie stawiały kobietę o wiele niżej niż mężczyznę, podejmuje więc decyzję aby razem z córeczką podjąć ryzykowną ucieczkę z Iranu.

Trzynastoletnia Tracy (Evan Rachel Wood) jest wzorową uczennicą, która nie sprawia żadnych kłopotów wychowawczych. Wszystko zmienia się od momentu, kiedy dziewczyna zaprzyjaźnia się z Evie (Nikki Reed), najbardziej popularną i najładniejszą dziewczyną w szkole. Evie pokazuje Tracy świat narkotyków i lekkomyślnego nastoletniego buntu. Zmiana środowiska oraz stylu życia wywołuje szereg konfliktów pomiędzy Tracy a jej matką, nauczycielami i starymi przyjaciółmi.

Zawrotna kariera, nowo poznana dziewczyna, zwariowana miłość, małżeństwo... Młody wydawca żyje niczym na autostradzie szybkiego ruchu. W jego życiu ciągle się coś dzieje. Ale jak to zwykle przy takiej prędkości bywa... łatwo się wykoleić. Nieoczekiwanie zwrotnym momentem w życiu Olliego będą narodziny córeczki. Ta mała osóbka sprawi... że nic już nie będzie takie jak przedtem. A może to i lepiej?

Maria, bohaterka debiutu Toma Tykwera jest więźniem we własnym domu. Jej pozbawione uczuć życie ogranicza się do opieki nad tyranizującym otoczenie ojcem i usługiwaniu despotycznemu mężowi. Ucieczką od monotonii codziennych czynności związanych z funkcjonowaniem domu są listy, które Maria pisze i kieruje do afrykańskiej drewnianej figury.

Melody to pracująca wytrwale dla dużej korporacji kobieta sukcesu. Swój czas poświęca karierze, zaniedbując tym samym własne potrzeby. Pewnego dnia zostaje przymusowo wysłana do rodzinnego miasteczka, gdzie ma nakłonić mieszkańców do zgody na budowę nowego marketu. Na miejscu spotyka się z rodziną i dawną miłością, Carterem. Pod wpływem tajemniczego zaklęcia kobieta po pierwszej nocy spędzonej w Streetsville budzi się jako żona swojego partnera z czasów liceum. Okazuje się, iż w alternatywnej rzeczywistości Melody nigdy nie wyjechała z miasteczka i nie zrobiła kariery. Kobieta stara się odkryć powód powstania czaru i szuka sposobu na jego cofnięcie.

Głównym bohaterem filmu jest Matt, influencer i świeżo upieczony tata nowo narodzonego Juliusa, który odkrywa mroczny sekret z przeszłości swojego cierpiącego na demencję ojca. Kiedy zaczyna drążyć, otwiera puszkę Pandory pełną sekretów i kolejnych rodzinnych dramatów, o których nie miał pojęcia. Jego żona, Liv, jest tym głęboko poruszona i zrobi wszystko, co w jej mocy, by go nie stracić, ale czy nie jest już za późno…?