Film Zeffirellego to jedna z najlepszych adaptacji filmowych wielkiego dzieła Szekspira - nieśmiertelnej historii dramatu miłosnego dwojga nastolatków należących do wrogich sobie klanów rodzinnych. Szczególnie godne uwagi są tu: wspaniała scenografia, mistrzowskie zdjęcia, zrealizowane przez laureata Oscara Pasquale De Santisa, a także niezrównana, nawiązująca do kompozycji z epoki muzyka Nino Roty. Wiarygodności dodaje filmowej historii wiek odtwórców głównych ról, piętnastoletniej Olivii Hussey i siedemnastoletniego Leonarda Whitinga - rówieśników bohaterów opisanych przez Szekspira.
Biograficzny portret Jane Austen, która jako nieznana jeszcze pisarka wplątuje się w romans z młodym Irlandczykiem.
Pod wpływem wspaniałych występów słynnej grupy Chippendales i entuzjastycznej reakcji rozszalałej kobiecej widowni, sześciu bezrobotnych byłych pracowników stalowni postanawia dorobić się, zakładając podobną grupę rozrywkową występującą z męskim stripteasem. Nie są oni ideałami męskiej urody, toteż aby sukces był pewniejszy, decydują, że będą rozbierać się całkowicie do naga! "Goło i wesoło" to najoryginalniejsza i najzabawniejsza komedia z dotychczasowych. Jest to ironicznie ukazująca absurdy życia opowieść o ludziach, którym udało się odzyskać wiarę w siebie i szacunek otoczenia. Bohaterów, pomimo śmiesznostek i wad, należy podziwiać za odwagę i upór w dążeniu do wytyczonego celu. Dodatkowym atutem tego, pełnego błyskotliwych scen i dialogów filmu, jest doskonała ścieżka dźwiękowa z utworami takich gwiazd jak Donna Summers, Sister Sledge czy Tom Jones.
Miliarder Charles Morse towarzyszy żonie, modelce Mickey, oraz grupie fotografów kierowanych przez Roberta Greena w podróży na Alaskę. Bogacz podejrzewa, że jego ukochana i artysta są kochankami. Pewnego dnia Robert proponuje Charlesowi wyprawę w odległe rejony Alaski. W drodze powrotnej ich samolot zderza się ze stadem ptaków i rozbija o taflę jeziora. Charlesowi, Robertowi i jego asystentowi, Stephenowi, udaje się przeżyć. Wkrótce Stephen ginie, a dwaj rywale są zmuszeni współdziałać, aby przetrwać.
Kathleen jest właścicielką księgarni. Mieszka z narzeczonym, ale gdy chce porozmawiać z kimś, kto dzieli jej upodobania, wymienia elektroniczną korespondencję z nieznajomym z Internetu. Tymczasem w okolicy powstaje wielki salon wydawniczy Joego Foksa, który może zagrozić istnieniu księgarni Kathleen. Dziewczyna postanawia ratować sklepik, w czym utwierdza się po nieprzyjemnym spotkaniu z samym Foksem. Wszystkimi smutkami dzieli się z tajemniczym korespondentem. Pewnego dnia postanawia się z nim spotkać.
Film opowiada historię w jaki sposób zachowanie innych osób może wpływać na nas samych. Marty pada ofiarą "żartów" Bobby'ego, jego dziewczyna jest także jego ofiarą, mówi dość i zaczyna planować morderstwo oprawcy. Razem z kilkoma osobami przygotowują plan zemsty. W filmie ukazane są przemyślenia i rozterki młodych ludzi, to w jaki sposób podchodzą oni do zabójstwa, do czego są zdolni pod wpływem emocji.
Czworo dorosłych ludzi wraca do rodzinnego domu, by pochować zmarłego ojca. Spędzą cały tydzień w domu, w którym wciąż mieszka ich nadopiekuńcza matka, Hillary. Wspólnie spędzony czas będzie okazją, by poukładać wzajemne relacje i odbudować rodzinne więzi.
Służby specjalne odkrywają plan zuchwałej kradzieży królewskich klejnotów z londyńskiej Tower. Niestety akcja ratowania klejnotów kończy się śmiercią najlepszych agentów. Misja wykrycia groźnego międzynarodowego spisku powierzona zostaje więc Johny'emu Englishowi (w tej roli oczywiście Atkinson) - biurowemu pracownikowi służb specjalnych. Według przełożonych to idealny kandydat na superszpiega, gdyż nie zna strachu, bo o pracy agenta nie ma pojęcia. Głównym przeciwnikiem "Bonda z przypadku" jest francuski rekin biznesu Pascal Sauvage, knujący przeciwko Zjednoczonemu Królestwu intrygę. Role te zgodził się zagrać John Malkovich, co było radosnym zaskoczeniem nawet dla producenta filmu (na dodatek Malkovich kilka lat mieszkał we Francji co daje mu możliwości doskonałej parodii francuskiego akcentu).
Umierająca kobieta wspomina miłość, którą przeżyła jako młoda dziewczyna.
Film opowiada o perypetiach świeżo zaręczonego Bena Murphy'ego (John Krasinski) i jego narzeczonej Sadie Jones (Mandy Moore), którzy zawsze marzyli o tradycyjnym ślubie w rodzinnym kościele. Problem w tym, że w ułożonym z dwuletnim wyprzedzeniem harmonogramie ceremonii kościoła św. Augustyna pozostał tylko jeden wolny termin na zorganizowanie uroczystości ślubnej, a charyzmatyczny pastor, wielebny Frank (Robin Williams), nie udzieli błogosławieństwa Benowi i Sadie, jeśli młodzi nie ukończą jego opatentowanego i niezawodnego kursu przedmałżeńskiego. Szokujące zajęcia, dziwaczne zadania domowe i nabożne manipulacje uświadomią Benowi i Sadie, czy nadają się, by stanąć wspólnie przed ołtarzem... i żyć długo i szczęśliwie.
Berke, uczeń szkoły średniej, jest bez pamięci zakochany w swojej rówieśniczce Allison. Jest pewny, że to miłość na całe życie i że nic nie zmąci jego szczęścia. Po kilku miesiącach miłosnej sielanki ukochana porzuca Berke'a. Gdy bohater dowiaduje się, że Allison i jej nowy chłopak mają zagrać w szkolnym musicalu opartym na szekspirowskim "Śnie nocy letniej", próbuje za wszelką cenę dostać się do przedstawienia. Podczas prób pozbawiony talentu Berke cierpi katusze. Kelly, siostra przyjaciela, spieszy mu z pomocą.
Został duchownym wbrew woli rodziców. Spotkanie z czarującą, choć nieokrzesaną, kobietą wprowadza dodatkowy zamęt w jego i tak skomplikowanym życiu uczuciowym.